veve24
07.01.13,13:52
Ahoj,
rada by som pocula vas nazor na to, ci je vhodne pisat v Latexe diplomku v oblasti socialnych vied- ziadne grafy, tabulky a pod. Ale zas tam budem mat prehlad bibliografie na danu temu, kde by som to rada nejak prehladne strukturovala. Podla netu mam z toho programu zmiesane pocity- na niektorych strankach to vyzera, ze sa to hodi len na pisanie tvrdej science, inde to odporucaju aj "humanitakom". Aky je vas nazor?
Nikdy som s niecim podobnym nepracovala- ma zmysel sa do toho pustat? Na druhej strane by som ale chcela, aby ta praca bola pekna, lebo asi ju nik citat nebude, len si ju prelistuju, takze je dolezite, aby bola vizualne dobre spracovana. Tak neviem, mam to skusit alebo nie?

PS: Nemam po ruke nikoho, kto sa vyzna v pocitacoch a mohol by mi pomoct, len samych humanitakov :)))
Charon
07.01.13,16:26
Prečo si si vybrala Latex? Latex je určený na profesionálnu sadzbu, ale nie na písanie diplomovky. A Ty v prvom rade, a myslím si, že aj poslednom nie si sadzač, ale autor nejakého diela. Teda moja rada je NIE.

Odporúčam klasický MS Office, a ak ho nemáš, nekupuj nič, stiahni si OpenOffice, alebo LibreOffice. Diplomovku v tom napíšeš bez problémov. Ako bude vyzerať diplomovka záleží od výberu fontu, riadkovania, veľkosti písma, osadzovania... a vkusu. Konieckoncov ak vieš ako by mala vyzerať tak textové editory Ti splnia Tvoje predstavy na 100%. Sadzba je o niečom úúúúplne inom.
Lucinka37
06.03.13,14:19
Ahoj ,
viete mi poradiť kto sa vyzná v LaTexu ? potrebujem prepisať prácu .
Oliwa
06.03.13,14:35
Ahoj,
rada by som pocula vas nazor na to, ci je vhodne pisat v Latexe diplomku v oblasti socialnych vied- ziadne grafy, tabulky a pod. Ale zas tam budem mat prehlad bibliografie na danu temu, kde by som to rada nejak prehladne strukturovala. Podla netu mam z toho programu zmiesane pocity- na niektorych strankach to vyzera, ze sa to hodi len na pisanie tvrdej science, inde to odporucaju aj "humanitakom". Aky je vas nazor?
Nikdy som s niecim podobnym nepracovala- ma zmysel sa do toho pustat? Na druhej strane by som ale chcela, aby ta praca bola pekna, lebo asi ju nik citat nebude, len si ju prelistuju, takze je dolezite, aby bola vizualne dobre spracovana. Tak neviem, mam to skusit alebo nie?

PS: Nemam po ruke nikoho, kto sa vyzna v pocitacoch a mohol by mi pomoct, len samych humanitakov :)))
:) Sorry, ale mne je naozaj jedno, čo budeš mať pri písaní oblečené... ;):D Ale ako otázka dobré...:)
veve24
06.03.13,17:00
ahoj, vies co zistila som ze existuje podobny program co sa vola LYX a je o dost jednoduchsi nez latex ale jeho naucenie (akoze doteraz ho neovladam, ale snad zakladne veci som uz pochopila, resp dokazem ich spravit na 3-5 pokus :) ) som zvladla asi za tyzden citania for a skusania pokus-omyl. Takze odporucam ten Lyx mala by si ho zvladnut rychlejsie a vysledok je podla mna taky isty ako latex.
troll
12.03.13,08:12
A to vážne je toto lepšie ako písať prácu v "normálnom" textovom editore/procesore typu MS Word alebo LibreOffice Writer? V čom preboha?