me2003
07.01.13,14:29
dobry den,

chcem sa spytat, ci mam narok na podporu ak som posledny rok pracovala ako zivnostnicka..

teraz som na urade prace, do novej prace nastupujem koncom marca.

dakujem
veronikasad
07.01.13,13:32
Ak sa pýtaš na dávku v nezamestnanosti, podmienkou pre vznik nároku je 730 dní poistenia v nez.v posl. troch rokoch. Ak túto podmienku splňaš z predch. zamestnania alebo ako dobrovolne poistená osoba - máš nárok na dávku v nezamestanosti.
Tweety
07.01.13,13:32
dobry den,

chcem sa spytat, ci mam narok na podporu ak som posledny rok pracovala ako zivnostnicka..

teraz som na urade prace, do novej prace nastupujem koncom marca.

dakujem
Na vznik nároku musíš splňať podmienku poistenia, a to v posledných 3 rokoch aspoň 730 poistenia.
Marian386
07.01.13,16:02
Zdravim,chcel by som sa spytat ,ako sa vyplaca podpora v nezamestnanosti,ked ma mesiac napriklad 30 dni, kolko dni v mesiaci bude vyplacana?Dakujem.
ivka70
07.01.13,16:03
Zdravim,chcel by som sa spytat ,ako sa vyplaca podpora v nezamestnanosti,ked ma mesiac napriklad 30 dni, kolko dni v mesiaci bude vyplacana?Dakujem.

Podpora je vyplacana na kalendarne dni, takze vyplacana v 30 dnovom mesiaci bude za 30 dni.
genko
10.01.13,09:01
Ahojte, zaujimalo by ma, ze ked pracujem na HPP a zaroven som aj SZCO - ako prekladatel pre zahranicneho partnera, ako by to u mna vyzeralo so zivnostou, kebyze pridem o ten HPP. Je mi jasne, ze nemozem byt aj evidovana na UP aj SZCO. Moj prijem zo SZCO je vsak mesacne velmi nizky a poberat podporu by sa mi v pripade straty HPP oplatilo viacej. Moja otazka: Mozem v takomto pripade zivnost len pozastavit alebo ju musim uplne zrusit? Da sa potom namiesto zivnosti spolupracovat so zahranicnym partnerom len na dohodu do vysky odmeny 143 eur mesacne a popritom poberat podporu? Dakujem za info.
veronikasad
10.01.13,09:07
Ahojte, zaujimalo by ma, ze ked pracujem na HPP a zaroven som aj SZCO - ako prekladatel pre zahranicneho partnera, ako by to u mna vyzeralo so zivnostou, kebyze pridem o ten HPP. Je mi jasne, ze nemozem byt aj evidovana na UP aj SZCO. Moj prijem zo SZCO je vsak mesacne velmi nizky a poberat podporu by sa mi v pripade straty HPP oplatilo viacej. Moja otazka: Mozem v takomto pripade zivnost len pozastavit alebo ju musim uplne zrusit? Da sa potom namiesto zivnosti spolupracovat so zahranicnym partnerom len na dohodu do vysky odmeny 143 eur mesacne a popritom poberat podporu? Dakujem za info.
Prečo zadávaš rovnaké otázky do viacerých tém ?

http://www.porada.sk/t207034-zivnost-popri-zamestnani.html#post2220815
didiana
06.02.13,18:00
Prosím Vás Ak dám výpoveď, ako zamestnanec, mám nárok na podporu v nezamestnanosti ?
Xanti
06.02.13,18:07
Prosím Vás Ak dám výpoveď, ako zamestnanec, mám nárok na podporu v nezamestnanosti ?
Po splnení podmienky poistenia áno.
Zdenuša
07.02.13,11:47
Dobrý deň,
chcem sa opýtať, ak som bola zamestnaná od roku 2007 a v r. 2008 som šla na MD a potom v r. 2010 na ďalšiu MD a teraz mi končí RP a zamestnávateľ so mnou ukončil PP, mám nárok na podporu? Vďaka
Tweety
07.02.13,11:48
Dobrý deň,
chcem sa opýtať, ak som bola zamestnaná od roku 2007 a v r. 2008 som šla na MD a potom v r. 2010 na ďalšiu MD a teraz mi končí RP a zamestnávateľ so mnou ukončil PP, mám nárok na podporu? Vďaka
ÁNo, máš.
Xanti
07.02.13,11:48
Dobrý deň,
chcem sa opýtať, ak som bola zamestnaná od roku 2007 a v r. 2008 som šla na MD a potom v r. 2010 na ďalšiu MD a teraz mi končí RP a zamestnávateľ so mnou ukončil PP, mám nárok na podporu? Vďaka Kedy ti skončil PP?
veronikasad
07.02.13,11:50
Dobrý deň,
chcem sa opýtať, ak som bola zamestnaná od roku 2007 a v r. 2008 som šla na MD a potom v r. 2010 na ďalšiu MD a teraz mi končí RP a zamestnávateľ so mnou ukončil PP, mám nárok na podporu? Vďaka
ano, máš nárok na dávku v nezamestnanosti, Ak máš nevyčerpanú dovolenku, požiadaj o jeden deň čerpania a zvyšok nech ti zamestnávatel preplatí. Výrazne ti to ovplyvní dávku v nezamestnanosti. (nárok na dovolenku ti vznikol aj za rok 2010, kedy si čerpala MD pri druhom dieťati)
Zdenuša
07.02.13,11:53
ďakujem, potešili ste ma
dcéra mala 3 roky 2.2.2013 a nakoľko som zamestnávateľa musela vyslovene "vyhľadať na nete", pretože sa behom mojej MD menil, až dnes sa mi to podarilo, tak netuším s akým dátumom mi dajú ukončenie PP.
Tweety
07.02.13,11:54
ďakujem, potešili ste ma
dcéra mala 3 roky 2.2.2013 a nakoľko som zamestnávateľa musela vyslovene "vyhľadať na nete", pretože sa behom mojej MD menil, až dnes sa mi to podarilo, tak netuším s akým dátumom mi dajú ukončenie PP.
AK sa menil, mal to oznámiť všetkým zamestnancom, teda aj tým na M a RD.
Zdenuša
07.02.13,11:56
ešte podotázka: ak by som si predĺžila RP do 6 rokov veku dieťaťa, podporu, na ktorú mám momentálne nárok mi vyplatí UPSVaR aj potom, po tých 6 rokoch?
Zdenuša
07.02.13,11:56
to je taká "solídna" spoločnosť.....radšej nekomentujem
Tweety
07.02.13,11:57
ešte podotázka: ak by som si predĺžila RP do 6 rokov veku dieťaťa, podporu, na ktorú mám momentálne nárok mi vyplatí UPSVaR aj potom, po tých 6 rokoch?
Ak by si už nebola zamestnaná, tak nie, nárok by na ňu nebol.
Zdenuša
07.02.13,12:03
neviete mi teda poradiť, či v prípade, že zostanem na preĺženom RP, musím túto skutočnosť oznámiť zamestnávateľovi a ten mi nemôže dať výpoveď počas RP? alebo sa to týka len prvých 3 rokov dieťaťa?
Tweety
07.02.13,12:04
neviete mi teda poradiť, či v prípade, že zostanem na preĺženom RP, musím túto skutočnosť oznámiť zamestnávateľovi a ten mi nemôže dať výpoveď počas RP? alebo sa to týka len prvých 3 rokov dieťaťa?
Samozrejme, že ho musíš požiadať o predlženie RD. Samozrejme, ak medzitým nedostaneš výpoveď.
Zdenuša
07.02.13,12:13
vďaka, myslela som si, že tu bude to riziko výpovede
mino23
10.02.13,16:10
21.1.2013 som bol na soc.poistovni odovzdat vsetky dokumenty potrebne na ziadost o podporu v nezamestnanosti.chcem sa spytat ci uz dostanem podporu vo februari,alebo kolko ma poistovna na to casu.dakujem
Xanti
10.02.13,17:46
21.1.2013 som bol na soc.poistovni odovzdat vsetky dokumenty potrebne na ziadost o podporu v nezamestnanosti.chcem sa spytat ci uz dostanem podporu vo februari,alebo kolko ma poistovna na to casu.dakujem
Neprišiel Ti domov výpočet výšky podpory zo SP?