Diamant
28.02.06,12:01
Dobrý deň,
mám tu čierne na bielom potvrdenie o príjmoch z Nemecka. Je tam suma príjmov a v dvoch sumách poistné. Daň žiadna. Ako urobím daňové priznanie? Je to určite spôsob A, a použijem priemerný ročný kurz. Ale čo s daňou? Na všetko mu dám našu 19%-nú???? ĎAKUJEM VŚETKÝM ZA ODPOVEĎ:confused:
mackatn
28.02.06,13:06
Tiež mám podobný problém-3 mes. v nemecku na PZ-daň a odvody zrazené v nem.,čo do DP-aký základ dane? a aby to nebolo jednoduché k tomu živnosť-výkon práce v anglicku od 6/05 do 12/05-príjem v GBP nezdanený.Pomôžete nám niekto. Vďaka, vďaka, vďaka.
Milan Benka
28.02.06,13:10
Hľadajte na porade, bolo to už rozobrané.
Johanka
28.02.06,14:33
Dobrý deň,
mám tu čierne na bielom potvrdenie o príjmoch z Nemecka. Je tam suma príjmov a v dvoch sumách poistné. Daň žiadna. Ako urobím daňové priznanie? Je to určite spôsob A, a použijem priemerný ročný kurz. Ale čo s daňou? Na všetko mu dám našu 19%-nú???? ĎAKUJEM VŚETKÝM ZA ODPOVEĎ:confused:
Kuzr použiješ podľa §31 ZoDP, vyberieš si pre Teba najvýhodnejší spôsob. Daň vypočítaš podľa slovenskej sadzby - 19 %, ale nakoľko v zmluve s Nemeckom máme vyňatie príjmov, tak daň v SR bude nula. Ale priznanie podať musíš aj s uvedením príjmov zo zahraničia.