zanetth
07.01.13,16:46
Môže občianske združenie darovať interaktívnu tabuľu kúpenú za finančné prostriedky, ktoré získalo z 2% dane z príjmu, základnej škole? Ide o to, že tabuľa je fyzicky umiestnená na škole, účtovne je ale majetkom občianskeho združenia. Keďže sa jedná o majetok v hodnote cca. 1500 Eur, navrhla predsedníčka OZ uzatvoriť akúsi dohodu o zodpovednosti za zverený majetok medzi OZ a vyučujúcimi, ktorý tabuľu využívajú. Mne sa to však zdá dosť komplikované a neviem čo by takáto dohoda mala obsahovať a či by vôbec mala nejaký právny účinok. Okrem toho tabuľu využívajú viacerí. Zdá sa mi jednoduchšie vyriešiť to darovacou zmluvou. Prosím poraďte!
anika
13.01.13,20:44
Môže. U nás bežne Neinvestičný fond, pretože on nemôže mať majetok, tak je to hneď prevedené na školu, kupuje napr. učebné pomôcky, ktoré dám do inventúry s poznámkou dar Neinv.fondu.
Melekova
14.01.13,08:48
Dobrý deň,
ja mám podobnú otázku-kúpili sme z príspevkov rodičov stoly a stoličky do triedy v MŠ v hodnote 505,-eur a tiež by sme to chceli darovať škôlke.
Preplácame aj množstvo drobných nákupov - písacích potrieb pre deti, hračky, dekorácie, sladkosti...
Ako to funguje s tým neinvestičným fondom?
A ako mám takéto nákupy zaúčtovať do PD - je to výdavok ovplyvňujúci alebo neovplyvňujúci základ dane (nákup tovaru alebo majetok)?
Som začiatočníčka...
Ďakujem za odpoveď.
anika
14.01.13,12:08
Ja osobne, ak nám kúpia papier tak ho neúčtujem, ide rovno do spotreby a drobný majetok dávam len do inventúry a pri zaradení píšem DAR NEINVEST.FONDU a sumu dávam na podsúvahový
účet medzi ostatný majetok, tam to už nerozlišujem.