rado3105
07.01.13,17:00
Je mozna v oberone automaticka synchronizacia s platbami v slovenskych bankach?
Zobraziť viac
07.01.13,16:54
A si ty vôbec účtovník že sa takto pýtaš?

Každý normálny program to má v sebe. Oni to majú nazvané že účtovanie bankových výpisov, v helpe to nájdeš. Nechápem ako môžeš na takejto veci zastať a vypisovať na poradu. A potom keď už, ako to že Ti nik neporadí?
rado3105
07.01.13,19:00
Viete rozdiel medzi slovami automaticky a manualne?
V jednoduchosti to vysvetlim: program sa napoji na API, popripade cez ine rozhranie do bankoveho uctu alebo vypisu banky, prebehne vsetky variabilne symboly a sam ich zauctuje.....toto je mozne vo flexibee....tak sa este raz pytam ci to je mozne v oberone. Dolezite pre mna to je preto, ze kazdy mesiac mam okolo 200 rovnakych platieb na moj ucet....a kontrolovat ci dana osoba zaplatila....je dost narocne a nachylne na ludsku chybu.....
Zobraziť viac
07.01.13,20:06
Pozrel som sa že čo je flexibee a to je nejaký účtovný program. Teraz neviem či to správne chápem, ale flexibee sa vie sám pripojiť do banky a účtovať? To akože ten program vie obsluhovať sám aj čítačku z Tatrabanky alebo ako sa dostane do banky? No ja neviem, ale hackeri by asi chrochtali vzrušením keby videli že nejaký program a to navyše webový môže sa sám prihlášiť do banky a účtovať. To by bolo asi hackerské el dorado.
Viem že robím sprosté narážky, ale v skutočnosti by som rád vedel čo ste mali tým na mysli....
PS: Mám taký bledomodrý dojem, že Vy účtovníci by ste asi už najradšej nerobili vôbec nič a len brali svoje poplatky za účtovné položky. Ja som za to aby softvér ľudom pomáhal, ale toto som nejako nepochopil.
Zobraziť viac
07.01.13,20:30
A neviem presne ako v Oberone, ale aj v iných programoch to bude podobné, treba manuálne stiahnuť výpis, čiže prihlásiť sa do banky, dať výpis uložiť do súboru na disk a potom v programe aktivovať automatické účtovanie ktoré to už zaúčtuje automaticky. Pred tým všetkým samozrejme nastaviť pravidlá. 200 alebo bárskoľko položiek zaúčtovať zaberie čas na prihlásenie do banky + 1-2 min. zaúčtovanie ak nie sú na výpise bludy alebo novinky bez pravidiel. Čo by ste ešte chceli?
rado3105
07.01.13,22:41
presne takto...ako ste to popisali...vidite ze sa chapeme....a to ma zaujima ci to oberon ovlada....
Melnick
10.01.13,10:11
V Oberone je to tiež možné.
mimotemy ak chceš odpoveď na soft OBERON - pýtaj sa v témach OBERON -u. :)
Melnick
10.01.13,10:13
A neviem presne ako v Oberone, ale aj v iných programoch to bude podobné, treba manuálne stiahnuť výpis, čiže prihlásiť sa do banky, dať výpis uložiť do súboru na disk a potom v programe aktivovať automatické účtovanie ktoré to už zaúčtuje automaticky. Pred tým všetkým samozrejme nastaviť pravidlá. 200 alebo bárskoľko položiek zaúčtovať zaberie čas na prihlásenie do banky + 1-2 min. zaúčtovanie ak nie sú na výpise bludy alebo novinky bez pravidiel. Čo by ste ešte chceli?

Tento úkon sa môže uskutočniť iba so súhlasom majiteľa účtu. :)
Zobraziť viac
10.01.13,19:00
Pardon, čo máte tým na mysli? Aký úkon?

Máte s tým automatickým účtovaním nejaké skúsenosti?