Wotan
07.01.13,21:30
Som prevadzkovatelom inzertneho portalu. Dostal som staznost od uzivatela, ktory nasiel na mojej stranke inzeraty, kde dany inzerent ponuka na predaj blocky a faktury na stavebne sporenie. Priklad: Predám Faktúry, blocky podla záujmu skoro na čokolvek s DPH, provízia podla sumy.

Stazovatel tvrdi, ze su to inzeraty podporujuce trestnu cinnost.

Aky je vas nazor?
veronikasad
07.01.13,20:35
A ty si myslíš, že je to v poriadku ? (mám na mysli text inzerátu, nie tvoju zodpovednosť za uverejnenie)
buchač
07.01.13,20:40
Som prevadzkovatelom inzertneho portalu. Dostal som staznost od uzivatela, ktory nasiel na mojej stranke inzeraty, kde dany inzerent ponuka na predaj blocky a faktury na stavebne sporenie. Priklad: Predám Faktúry, blocky podla záujmu skoro na čokolvek s DPH, provízia podla sumy.

Stazovatel tvrdi, ze su to inzeraty podporujuce trestnu cinnost.

Aky je vas nazor?
Ja som síce nekupoval , mne dobrí priatelia pomohli ....

...ale asi by som mal sedieť v base .......a so mnou pár pekných pár stovák ďaľších ...možno aj tisícok , čo si takto pomohli , trebárs aj tou kúpou....
veronikasad
07.01.13,20:44
Ja som síce nekupoval , mne dobrí priatelia pomohli ....

...ale asi by som mal sedieť v base .......a so mnou pár pekných pár stovák ďaľších ...možno aj tisícok , čo si takto pomohli , trebárs aj tou kúpou....
Juraj, mal by si na vydokladovanie úveru použiť len svoje vlastné bločky, ale národ slovenský je vynaliezavý.

Čo sa týka tých inzerátov, stavebné sporitelne ich sledujú tiež. Kamarátka robí v PSS, nie jeden prípad už prešetrovala kriminálka.
marjankaj
07.01.13,20:47
Juraj, mal by si na vydokladovanie úveru použiť len svoje vlastné bločky, ale národ slovenský je vynaliezavý.

Čo sa týka tých inzerátov, stavebné sporitelne ich sledujú tiež. Kamarátka robí v PSS, nie jeden prípad už prešetrovala kriminálka.
Veď stačí aby to preukazovali iba faktúrou na meno a bolo by po probléme. Načo bločky z ERP?
veronikasad
07.01.13,20:49
Veď stačí aby to preukazovali iba faktúrou na meno a bolo by po probléme. Načo bločky z ERP?
Aj (fiktívne) faktúry na meno rieši kriminálka. Niektorí si z toho urobili zárobkovú činnosť.
Xanti
07.01.13,20:50
Veď stačí aby to preukazovali iba faktúrou na meno a bolo by po probléme. Načo bločky z ERP?
No chcem vidieť ako mi vystaví predajca faktúru na kilo farby :D mimotemy
buchač
07.01.13,20:50
Juraj, mal by si na vydokladovanie úveru použiť len svoje vlastné bločky, ale národ slovenský je vynaliezavý.
Čo sa týka tých inzerátov, stavebné sporitelne ich sledujú tiež. Kamarátka robí v PSS, nie jeden prípad už prešetrovala kriminálka.
...šak ja viem ....tých pár tisíc snaď PSS nazabije ....nahrabe dosť na úrokoch ......
Wotan
07.01.13,20:53
no ano, je mi jasne, ze sa stazoval urcite niekto z PSS. Podla mna to tiez nie je uplne v sulade so zakonom, i ked vieme, ze kazdy to robi, kto to potrebuje.

Ale samozrejme v podmienkach inzercie mam uvedene, ze inzeraty nesmu porusovat zakony SR atd... tak preto som chcel vediet ci dotycny podanim inzeratu porusuje zakon... Lebo samotnym podanim inzeratu este tie blocky nepredal. A i ked ja ako prevadzkovatel za obsah inzeratov nezodpovedam:


Prevádzkovateľ nefiguruje ako sprostredkovateľ kúpy či predaja a nie je zodpovedný za kúpu či predaj ponúkaných vecí prostredníctvom zverejnených inzerátov a nezodpovedá za ich dôveryhodnosť. Prevádzkovateľ umožňuje výlučne len zverejnenie inzerátov, nenesie vôbec žiadnu zodpovednosť za obsah inzerátov a nepreberá žiadne záväzky ani záruky za ponúkané predmety a služby

V snahe vyhnut sa neprijemnostiam som vsak dane inzeraty vymazal, samozrejme nechcem aby sa na mojom portali objavovali inzeraty porusujuce zakon, i ked velmi tazko sa to sleduje...
marjankaj
07.01.13,20:54
No chcem vidieť ako mi vystaví predajca faktúru na kilo farby :D mimotemy
No mám klienta, ktorý vystavuje faktúry aj na 3 €. A ERP samozrejme má.
A z kila farby toho koľko vymaľuje? Kadibudku?
veronikasad
07.01.13,20:55
no ano, je mi jasne, ze sa stazoval urcite niekto z PSS. Podla mna to tiez nie je uplne v sulade so zakonom, i ked vieme, ze kazdy to robi, kto to potrebuje.

Ale samozrejme v podmienkach inzercie mam uvedene, ze inzeraty nesmu porusovat zakony SR atd... tak preto som chcel vediet ci dotycny podanim inzeratu porusuje zakon... Lebo samotnym podanim inzeratu este tie blocky nepredal. A i ked ja ako prevadzkovatel za obsah inzeratov nezodpovedam:



V snahe vyhnut sa neprijemnostiam som vsak dane inzeraty vymazal, samozrejme nechcem aby sa na mojom portali objavovali inzeraty porusujuce zakon, i ked velmi tazko sa to sleduje...
ano, takýto inzerát je porušovaním zákona. Možno ťa na to (anonymne) upozornil práve niekto zo stavebnej sporitelne-
veronikasad
07.01.13,20:57
No mám klienta, ktorý vystavuje faktúry aj na 3 €. A ERP samozrejme má.
A z kila farby toho koľko vymaľuje? Kadibudku?
a uhrádza ich cez ERP.
marjankaj
07.01.13,21:02
ano, takýto inzerát je porušovaním zákona. Možno ťa na to (anonymne) upozornil práve niekto zo stavebnej sporitelne-
Ktorého?
To by chcelo odkaz na konkrétny paragraf, ktorý bol porušený.
Môže to byť síce porušenie niektorých ustanovení zmluvy, ale to ešte nie je porušenie zákona.
buchač
07.01.13,21:06
Ktorého?
To by chcelo odkaz na konkrétny paragraf, ktorý bol porušený.
Môže to byť síce porušenie niektorých ustanovení zmluvy, ale to ešte nie je porušenie zákona.

...dalo by sa polemizovať nad tým " neoprávneným obohatením "....
veronikasad
07.01.13,21:11
Ktorého?
To by chcelo odkaz na konkrétny paragraf, ktorý bol porušený.
Môže to byť síce porušenie niektorých ustanovení zmluvy, ale to ešte nie je porušenie zákona.
možno aj živnostenského - v prípade fiktívnej faktúry (neovládam zákony tak, aby som paragrafy sypala z rukáva). A že tento príjem nikdy nebol zdanený je viac ako isté.

Mala som na mysli porušenie zákona u toho, kto takéto faktúry vystavuje. U kupujúceho - to je iná kapitola.
marjankaj
07.01.13,21:12
...dalo by sa polemizovať nad tým " neoprávneným obohatením "....No polemizovať.
Ako sa obohatil ten prevádzkovateľ inzertného portálu?
ewita888
07.01.13,21:21
ide o spolupáchateľstvo trestného činu pokusu o podvod... a kupujúci zase úverový podvod..
Wotan
07.01.13,21:22
on asi nemyslel moje obohacovanie, ja ako prevadzkovatel sa samozrejme neobohacujem :), ale ide o to, zamedzit pripadnemu porusovaniu zakona - i ked samotne podanie inzeratu nie je podla mna porusenie zakona, ale moze k tomu smerovat - teda moze sa to brat ako pokus o nezakonne obohatenie sa dotycneho - samotne porusenie by bolo v momente kupy takych faktur. Ale to uz je obchodno-pravny vztah vylucne medzi predavajucim a kupujucim, ktori vlastne zneuzili portal na takuto cinnost...
marjankaj
07.01.13,21:29
možno aj živnostenského - v prípade fiktívnej faktúry (neovládam zákony tak, aby som paragrafy sypala z rukáva). A že tento príjem nikdy nebol zdanený je viac ako isté.

Mala som na mysli porušenie zákona u toho, kto takéto faktúry vystavuje. U kupujúceho - to je iná kapitola.
Veď nemusí ísť o živnostníkov. A predaj osobného majetku je od dane oslobodený.
Nejde o faktúry, iba bločky z ERP.
veronikasad
07.01.13,23:00
Veď nemusí ísť o živnostníkov. A predaj osobného majetku je od dane oslobodený.
Nejde o faktúry, iba bločky z ERP.
Bločky z predaja osobného majetku sú ti pri dokladovaní úveru na ´"dve veci"
Dáša_
08.01.13,05:04
Sú dievčatá, čo vyrábajú z cestovných lístkov náušnice. Možno že chcú zmeniť materiál, z ktorého tvoria :D:D

mmch, zažila som vo firme s vodoinštalačným tovarom viacero kontrol - zamerané práve na faktúry dokladujúce použitie financii zo stavebného sporenia. Ale veru si už nespomínam, ktorá inštitúcia kontrolovala.
veronikasad
08.01.13,07:05
Ak si dobre čítal, písala som o fiktívnych faktúrach. A s tou ženou s domácnosti si to trošku prehnal.
arizona
08.01.13,07:49
Takychto inzeratov su plne vsetky inzertne noviny, to by museli zrusit vsetky https://www.google.sk/search?q=predam+blocky+na+stavebne+sporenie&aq=f&oq=predam+blocky+na+stavebne+sporenie&aqs=chrome.0.57j0l3.8112&sugexp=chrome,mod=9&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Preco by mal byt predaj blokov trestny cin? Niekto moze zbierat znamky, niekto blocky :---

Podvodu sa dopusti ten, kto ich zneuzije, nie ten, kto ich preda,alebo vyda inzerat.
A ten podvod treba najskor dokazat. Ked si stavebne sporitelne vymysleli taketo "hlupe" pravidla, nech si podvody dokazuju ...