Kidzero
08.01.13,08:56
Ahojte potreboval by som poradiť.
Existuje funkcia ktorá by automaticky vložila text zo zadanej bunky do komentára?

napr.: ak zadám do určenej bunky nejaký text aby sa to objavilo v komentári vždy v prvej bunke tabuľky daného riadku.


Ďakujem.
PaloPa
08.01.13,08:17
Cez VBA (makro):

Sub Bunka_do_Poznamky()
Dim x_rng As Range, c As Range, x

Set x_rng = ActiveSheet.Range("A1:A9")

For Each c In x_rng
x = Trim(c.Text)
c.ClearComments
If Len(x) > 0 Then
c.AddComment x
End If
Next c
End Sub


A presne podľa zadania (autom koment po aktual bunky) - viď Bunka_do_Poznamky2.xls
! fn Worksheet_Change - VBA kód nad Sheets1


Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Dim x, c As Range

On Error GoTo xErr:
Application.EnableEvents = False

Set c = Range("A" & CStr(Target.Row))

x = Trim(Target.Text)
c.ClearComments
If Len(x) > 0 Then
c.AddComment x
End If

Application.EnableEvents = True
Exit Sub

xErr:
Application.EnableEvents = True
End Sub


P.
Kidzero
08.01.13,09:29
Super... dalo by sa ešte aby si pozbieralo údaje z buniek (napr. od B do K) napravo a cez napr. concatenate spojilo do vety s medzerami? A potom to vložilo do poznámky?

Inač Klobúk dole pred tebou......
PaloPa
08.01.13,09:34
Super... dalo by sa ešte aby si pozbieralo údaje z buniek (napr. od B do K) napravo a cez napr. concatenate spojilo do vety s medzerami? A potom to vložilo do poznámky?

Hej, pozri si tú prvú VBA funkciu. Cez "For Each c In rng" sa dá prechádzať cez množinu buniek.
P.
marjankaj
08.01.13,09:37
Super... dalo by sa ešte aby si pozbieralo údaje z buniek (napr. od B do K) napravo a cez napr. concatenate spojilo do vety s medzerami? A potom to vložilo do poznámky?

Inač Klobúk dole pred tebou......
A aký to má vlastne zmysel?:eek:
Kidzero
08.01.13,10:20
No.. netreba vo všetkom hľadať zmysel...pre niekoho to má , a pre niekoho nemá....
marjankaj
08.01.13,10:35
No.. netreba vo všetkom hľadať zmysel...pre niekoho to má , a pre niekoho nemá....
A načo to potom chceš, ak to pre teba nemá zmysel?:eek:

Ak niekomu zadáš úlohu, tak by bolo vhodné aj povedať, čo od toho očakávaš. Môže prísť s oveľa lepším riešením, ak vie, o čo ti ide.
Kidzero
08.01.13,10:40
no pre mňa to práveže má zmysel.... :-) nie zo srandy tu vypisujem.... ber to tak že to potrebujem z bližšie nešpecifikovaných dôvodov....
marjankaj
08.01.13,10:42
no pre mňa to práveže má zmysel.... :-) nie zo srandy tu vypisujem.... ber to tak že to potrebujem z bližšie nešpecifikovaných dôvodov....
Tak načo si vypisoval potom ten príspevok č.6?
Kidzero
08.01.13,10:51
no preto som napísal príspevok č.6 pretože si sa pýtal aký to má zmysel a :eek::eek::eek:
tak som ti odpovedal že v tom čo Ti nevidíš zmysel , tak pre niekoho to zmysel má..ako napríklad pre mňa....radšej by si mal písať k veci na neSPAMovať... ;)
marjankaj
08.01.13,11:00
no preto som napísal príspevok č.6 pretože si sa pýtal aký to má zmysel a :eek::eek::eek:
tak som ti odpovedal že v tom čo Ti nevidíš zmysel , tak pre niekoho to zmysel má..ako napríklad pre mňa....radšej by si mal písať k veci na neSPAMovať... ;)
Mal som podobné riešenie, ale Palo ma predbehol.
Len mi je záhada na čo je tam ten hárok, keď tam skoro nič rozumné nejde napísať.
Kidzero
08.01.13,11:16
aha OK ...sorry skúsim vysvetliť...existuje nejaká tabuľková databáza ktorá má veľa stľpcov...a k zjednodušeniu si nadriadený zadal požiadavku aby nemusel scrolovať doprava po stĺpcoch. aby mu to rozbalilo nejakú ponuku z informáciami z niektorých buniek. Má mu to slúžiť pre urýchlenie práce...
marjankaj
08.01.13,11:48
aha OK ...sorry skúsim vysvetliť...existuje nejaká tabuľková databáza ktorá má veľa stľpcov...a k zjednodušeniu si nadriadený zadal požiadavku aby nemusel scrolovať doprava po stĺpcoch. aby mu to rozbalilo nejakú ponuku z informáciami z niektorých buniek. Má mu to slúžiť pre urýchlenie práce...
No myslím, že v tomto prípade by bolo prehľadnejšie to všetko dať do bunky v stlpci A cez funkciu CONCATENATE alebo aj pomocou operátora &. A naformátovať stlpec A na potrebný rozmer. S poznámkami pracovať je dosť nepraktické. Najmä ak sa prekrývajú.

Ja som to skôr tipoval na školské zadanie. No ale šéf je šéf.
Kidzero
08.01.13,12:20
ano..tak som to urobil na začiatku ale nebolo to vyhovujúce... :)