lulabi
08.01.13,12:33
Možem učiť v školke? Mám ukončený prvý stupeň vysokej školy,titul bakalár, študijný odbor pedagogika - študijný program animácia voľného času. Ak nie v školke kde inde sa možem zamestnať? Bola som sa pýtať a v centre voľnéhzo času a tam mi povedali, že nemám špecializáciu.
brontosaurus
08.01.13,20:15
Vaše vzdelanie nie je určené pre učiteľov v MŠ, nakoľko ste nevyštudovali predškolskú pedagogiku. S takým vzdelaním vás v MŠ nezamestnajú. Jedine by vás mohli prijať ako nekvalifikovanú a dať vám podmienku si doplniť vzdelanie.

S týmto vzdelaním nemôžete učiť ani v ZŠ, či SŠ, lebo tam sa vyžaduje mať ukončené minimálne VŠ vzdelanie II. stupňa (Mgr., Ing., ...).

Ani v kvalifikačných podmienkach pre pedagógov, sa nikde takýto odbor - štúdijný program nespomína, ako je animácia voľného času.
Ak by ale vaše vzdelanie bolo kvalifikované ako:
1. štúdijný program vychovávateľstvo v študijnom odbore pedagogika,
2. úplné stredné vzdelanie a 3-ročný bakalársky študijný program vychovávateľov detí a mládeže,
3. úplné stredné vzdelanie a 3-ročný bakalársky študijný program - v študijnom odbore pedagogika voľného času,
tak by ste bola kvalifikovaná na prácu vychovávateľky v ŠKD, DD, ... .

Škoda že tam nemáte "pedagogika - pedagogika voľného času", ale "pedagogika - animácia voľného času". Myslím si že by vám to mohlo byť uznané, ale zákon je zákon a niekedy aj jedno slovo či iná formulácia môže byť problém. V tomto prípade by sa bolo asi vhodné pýtať na obvodných školských úradoch či na ministerstve školstva.