MonikaO
24.09.04,07:52
Prosím môžete mi poradiť.
Ide o tovar do zahraničia. Fakturujem ho odberateľovi mimo EU - CH ( má IČ DE, a dodanie bude v EU Nemecko )
Keď je miestom dodania EU a má aj IČ EU nemusím vystavovať JCD a mohlo by to byť bez DPH. Len ma prochu pri tom mýli fakturačná adresa, čo je tretia krajina.
Ak by som uvažovala nad §47 zas mi nesedí miesto určenia EU.
Myslíte si, že uvažujem správne ak bude bez DPH? Len potom neviem vlastne na ktorý § sa odvolať.
Ďakujem za Vaše názory
alexaneta
24.09.04,11:13
podľa mňa ak tovar bol objednaný pod IČ DPH tak by som to fakturovala ako oslobodené podľa §43 ale vzniká otázka keď to ide to tretieho štátu čo budú žiadať podľa mňa by nemali nič lebo DPh bude vysporiadaná v nemecku ale je to asi problém skúste sa radšej obrátiť na kompetentné orgány lebo viem že takéto prípady sa stávajú bežne nech vám dajú na daňom k tomu vyjadrenie
ANNA
24.09.04,11:16
Ja som mala problém kde odberateľ bol mimo EU a tovar zostal v SK. Niekde tu na porade sa to rozoberalo. Vtedy to bolo s DPH. Ale tento prípad, no neviem nie som si istá. Tu je miesto dodanie EU a dotyčný aj keď je mimo EU má IČ DPH EU. Možno poradia viac znalejší.
MonikaO
29.09.04,07:19
Naozaj mi nikto nebude vedieť poradiť? Už som písala dotazy všade možne a nič. Dokonca som sa rozprávala s jedným daňovým poradcom a ten mi odpovedal, že bez DPH lebo je to tretia krajina. Ale stále nie som si istá, lebo nemám JCD a neviem na ktorý § sa odvolať. Nájde sa tu niekto taký čo by mi to nejako objasnil? Ďakujem za pomoc.