ivanam
28.02.06,12:28
Neviem ako postupovať pri zdanení príjmu z Veľkej Británie.
Mal som zárobok 4 mesiace v SR. Potom pracujem vo Veľkej Británii 7 mesiacov./viac ako 183 dní/. Chcem podať na Slovensku DP aby som si mohol uplatniť aj nezdaniteľnú čiastku na manželku ktorá poberá rodičovský príspevok. Stačia mi výplatné pásky z Veľkej Británie? Aký kurz použijem pri prepočítaní na Sk? môžem si uplatniť daňový bonus na deti? Akú metódu použijem na zápočet dane? Poraďte mi prosím.:confused:
Milan Benka
28.02.06,11:38
výplatné pásky stačia.
metóda vyňatia príjmov.
priemerné mesačné kurzy.
daňový bonus - áno, základ dane musí byť väčší ako 6* min.mzda.
ivanam
01.03.06,07:07
Veľmi pekne ďakujem za radu.
Ešte neviem, že aké potvrdenie priložím ku DP keď budem počítať príjem len z výplatných pások. Bude stačiť kópia týchto pások? Lebo v Anglicku je účtovné obdobie do 31.3.2006
STRELEC
01.03.06,07:11
Veľmi pekne ďakujem za radu.
Ešte neviem, že aké potvrdenie priložím ku DP keď budem počítať príjem len z výplatných pások. Bude stačiť kópia týchto pások? Lebo v Anglicku je účtovné obdobie do 31.3.2006
Bude postačovať. Ono na potvrdenia nie sú v Anglicku moc zavedení. Kalendárny rok bude treba vyčleniť a keďže sa jedná o týždenné pásky, sspravidla s kumulatívnym príjmom, je dobré urobiť takú sumárnu rekapituláciu. Súpis pások.
ticiana
01.03.06,07:19
tak to u nás nestačilo neviem, aké mate vy skúsenosti, ale ja som musela požiadať daňový úrad o odklad na podanie daňového priznania z VB pretože požedovali potvrdenie o príjme aj keď to bolo troch proti zdravému rozumu lebo príjem som musela počítať presne podľa termínu výplaty a rozdeliť to na obdobie pred 31.12.2005 podľa výplatných pások
asi ma na DU u nás nemajú radi :D
Velettka
01.03.06,08:11
Aj keď pracuje celý rok v Anglicku a tam jej to zdaňujú a všetko za ňu platia, treba aj vtedy podať daňové priznanie tu na Slovensku? Že nie? :-)
alušik
01.03.06,08:15
Aj keď pracuje celý rok v Anglicku a tam jej to zdaňujú a všetko za ňu platia, treba aj vtedy podať daňové priznanie tu na Slovensku? Že nie? :-)

Ak má stále trvalý pobyt na území SR, tak je stále rezidentom SR s neobmedzenou daňovou povinnosťou a tým pádom je povinný podať daňové priznanie aj na Slovensku.;)

§ 2
Základné pojmy
d) daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou
1. fyzická osoba, ktorá má na území Slovenskej republiky trvalý 1a) pobyt alebo sa tu obvykle zdržiava; fyzická osoba sa obvykle zdržiava na území Slovenskej republiky, ak na území Slovenskej republiky nemá trvalý pobyt, ale sa tu zdržiava aspoň 183 dní v príslušnom kalendárnom roku, a to súvisle alebo v niekoľkých obdobiach; do tohto obdobia sa započítava každý, aj začatý deň pobytu...
STRELEC
01.03.06,08:15
Aj keď pracuje celý rok v Anglicku a tam jej to zdaňujú a všetko za ňu platia, treba aj vtedy podať daňové priznanie tu na Slovensku? Že nie? :-)
Na Slovensku zdaňuje (podáva priznanie) za celosvetové príjmy. Daň z príjmu zrazená v Anglicku sa jej započítava na jej tuzemskú daňovú povinnosť. Priznanie má podať, aj keď jej nevznikne ešte nejakú daň platiť.