bizonik
08.01.13,20:09
Dobry den uz som sem prispieval davnejsie,v podstate mi i de o to kam sa obratit a ci mi tam aj a pri na akom oddelni poradia a ci trebars pri cca 3 rokoch dochodkoveho poistenia,mam narok si doplatit dalsie 2 roky co som na Urade prace.A ci sa to da az po vyhodnoteni ci mi uznavaju ciastocny onvalidny dochodok,alebo to budem musiet uhradit to dodatocne zaplatenie doch.poistenia uz predom?Lebo viem ze je aj Zahradnicka 31 v BA a este aj nejake ine sidlo na Zahradnickej 153.Samozrejme urcite tam bude treba vyplnit nejake formulare a spisat ziadost,len neviem kam sa vobec obratit,kto ma skusenosta poradil by ?Dakujem.
Xanti
08.01.13,19:26
Ak požiadaš o ID , a SP ti schváli že si občan zo zníženou pracovnou schopnosťou ( teda ťa uzná ID ) a ty nemáš dostatočný počet rokov, tak Ti nepriznajú dôchodok.

Ti príde domov výpis, že máš toľko a toľko dní poistenia, a že si nesplnil podmienku dlžkou poistenia.
Potom môžeš doplatiť chýbajúce dni, za čas evidencie na UP a napísať odvolanie na ústredie, že si podmienku dlžky poistenia splnil.. potom Ti začnú vyplácať ID.
bizonik
08.01.13,19:32
Aha dakujem ti,ale cize mozno lepsie bude ak to zaplatim teraz predom ,este predtym ako o samotny inv.dochodok poziadam a vyhnem sa tym odvolaniu.Len ak ma neuznaju nad tych 41% tusim to je,som doplatil a nic nebudem dostavat,ak som spravne pochopil.Uz je len otazka kolko si mam doplatit a kolko mam vlastne zaratanych rokov.Staci dojst tam na pobocku na tu Zahradnicku a poziadat o vypis kolko mam dochodkove poistenie ,ci odpracovane roky,ci ako sa to vola?Aby som vlastne si preratal ci budem splnat tych 5 rokov,nakolko ja mam 29 rokov a tam je ta min.podmienka.
Xanti
08.01.13,19:38
Hm... no si vezmi budú ti chýbať napr. ako píšeš 2 roky .. ty ich zaplatíš pred podaním žiadosti a SP ti nechváli ID. Tak si zaplatil zbytočne.

Ja som sa netrápila tým koľko som mala dní a rokov, ja som podala žiadosť a chýbalo mi 10 dní.

A bajočko ty nevieš koľko máš odrobených rokov? Od kedy do kedy si pracoval a boli za teba platené odvody do SP.
bizonik
08.01.13,19:44
Neviem mam v tom zmatok,lebo som aj pracoval potom zase nie,neplatil odvody a zase nejaky cas pracoval a tak,bolo to prakticky aj kvoli zdr.stavu.Ale vtedy som bol hlupak a nevedel o tomto dochodkovom poisteni,a ze mi to raz moze chybat.Priblizne viem,ale 5 rokov to nebude urcite,cize doplatit by som musel tak ci tak ,a este vlastne neviem ci sa do tohoto obdobia pocita aj ked som si odrabal vojnu na civilnej sluzbe(toto mi este nikde nevedeli poradit).Cize mi ostava ist jedine do tej Socialnej poistovne,len ani neviem kam k akemu okienku a co si pytat?(Vypis o odpracovanych rokoch?).Ale prakticky mas pravdu,radsej predom poziadat a potom ako si mi pisala ked budu chybat roky,doplatit a poslat to odvolanie.
Xanti
08.01.13,19:50
To ani nebolo odvolanie, ale žiadosť o priznanie dôchodku.
bizonik
08.01.13,19:52
No ano to chapem,ze si podala ziadost a potom keby chybalo ,doplatis(ak sa samozrejme da,trebars za cas na Urade prace) a posles to odvolanie na ustredie ako si pisala ,dobre som pochopil?
Xanti
08.01.13,19:53
No poslala som ti SS, naozaj som poslala žiadosť o priznanie ID, po jeho neschválení pre nedostatok dní.