OCHJOJ
08.01.13,21:26
Manzel bol zamestnany na polovicny uvazok a od 10-2012 je dobrovolne nezamestnany.



Ja som bola na RD do 8.11.2012, potom som nastupila do zamestnania a pp bol ukonceny 14.12.2012. Odvtedy som nezamestnana a evidovana na UP.

Ako je to s podanim rocneho zuctovania preddavkov na dan za rok 2012? Musime ho obaja podat? A moze si v tomto pripade na mna uplatnit odpocitatelnu polozku manzel aj ked bol zamestnany len na polovicny uvazok a potom dobrovolne nezamestnany?
Musíme si podať daňové priznanie obaja? Alebo to musia za nas spravit byvali zamestnavatelia?

Ako mame spravne postupovat?
Dakujem za radu.
ewita888
08.01.13,20:54
váš príjem bol viac, ako 1822,37 ? boli vám strhnuté preddavky dane?
Melnick
08.01.13,21:15
Manzel bol zamestnany na polovicny uvazok a od 10-2012 je dobrovolne nezamestnany.



Ja som bola na RD do 8.11.2012, potom som nastupila do zamestnania a pp bol ukonceny 14.12.2012. Odvtedy som nezamestnana a evidovana na UP.

Ako je to s podanim rocneho zuctovania preddavkov ( nenazvala si to správne) na dan za rok 2012? Musime ho obaja podat? A moze si v tomto pripade na mna uplatnit odpocitatelnu polozku manzel aj ked bol zamestnany len na polovicny uvazok a potom dobrovolne nezamestnany? Môže si uplatniť.
Musíme si podať daňové priznanie obaja? Alebo to musia za nas spravit byvali zamestnavatelia?
Ak je to pre Vás výhodné môžete si podať DP obidvaja
Ako mame spravne postupovat?
Dakujem za radu.

do 15. februára 2013 - zamestnanci musia požiadať zamestnávateľa písomne na

predpísanom tlačive o ročné zúčtovanie preddavkov na daň .
-------------------------------------------------------------------------------------------
Daňovník (zamestnanec) , môže požiadať svojho zamestnávateľa o vykonanie RZD (nemusí si sám podávať daňové priznanie – DP) vtedy, ak:v roku 2012 poberal zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti
-------------------------------------------------------------------------------------------



O vykonanie RZD za rok 2012 môže daňovník požiadať toho zamestnávateľa, u ktorého si ako u posledného zamestnávateľa v roku 2012 uplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus. Ak si daňovník v roku 2012 neuplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka ani daňový bonus u žiadneho zamestnávateľa, môže požiadať o vykonanie ročného zúčtovania ktoréhokoľvek zo svojich zamestnávateľov.

Daňovník pritom už nemusí byť zamestnancom zamestnávateľa, ktorého v súlade so zákonom požiada o vykonanie RZD.