Tinaho
09.01.13,07:53
Poraďáci ahojte,

čítam, píšem, rozmýšľam a stále viac sa zamotávam. Chcem Vás veľmi pekne poprosiť o Váš názor:

Naša spoločnosť chce uzatvoriť príkazné zmluvy približne s 30 ľuďmi. Budú vykonávať montáž tieniacej techniky, garážových brána a pod.. Spoločnosti bude z vyplatenej odmeny odvádzať daň z príjmu zo závislej činnosti a tiež odvody na zdravotné a sociálne poistenie.

Mám ich prihlásiť ako poberateľov pravidelného príjmu alebo nepravidelného príjmu?

Vyplatenie odmeny bude závislé od toho či príkazník získa a zrealizuje zákazku. V zmysle uvedeného môžu vzniknúť nasledovné prípady:
Príkazník 1: získa a zrealizuje zákazky v mesiacoch január až december - odmena mu bude vyplatená každý mesiac
Príkazník 2: získa a zrealizuje zákazy iba v mesiaci marec, apríl, júl - odmena mu bude vyplatená iba za uvedené mesiace
Príkazník 3: získa zákazy v mesiacoch marec až december - odmena bude vyplatená iba za tieto mesiace.

Naša spoločnosť nevie dopredu určiť, či príkazník získa zákazky v každom mesiaci (t.j. či odmenu bude vyplatená za každý mesiac), alebo či zákazky zrealizuje iba vo vybraných mesiacoch.

Prosím Vás, ako by ste túto situáciu riešili Vy - jedná sa o pravidelný alebo nepravidelný príjem? (v decembri som písala do Sociálnej poisťovne, ale doteraz sa mi nevyjadrili).

Vopred ďakujem všetkým za cenné názory.