Mona Lisa
09.01.13,09:20
Chcela by som Vás poprosiť o info.
Zamestnanec sa dohodol so zamestnávateľom o ukončení PP . Zamestnanec bol na PN. Neposlal zamestnávateľovi ukončenie PN, zrejme ho poslal priamo do SP. Nekomunikuje normálnym spôsobom s bývalým zamestnávateľom t.j. zamestnávateľ nemá doklad kedy ukončil PN , zamestnanec napísal do mailu, že koniec PP je aj dňom ukončenia PN.
Ako ďalej postupovať? Neviem ani ako mu mohla SP zobrať do úvahy doklad o ukončení, pokiaľ viem tak by mal byť doklad podpísaný od zamestnávateľa aj s možným dátumom do práce/ak teda ďalej pracuje/.
Ďakujem.
veronikasad
09.01.13,10:07
Zisti si u ošetrujúceho lekára alebo v SP kedy bola PN-ka ukončená. Následne vyzvi zamestnanca na nástup do práce (doporučeným listom s doručenkou) s upozornením, že ak nenastúpi, bude sa to považovať za hrubé porušenie pracovnej disciplíny a následné okamžité skončenie prac.pomeru.
ivka70
09.01.13,10:09
Zamestnanec sa dohodol so zamestnávateľom o ukončení PP ....
Mona Lisa
09.01.13,12:47
Zisti si u ošetrujúceho lekára alebo v SP kedy bola PN-ka ukončená. Následne vyzvi zamestnanca na nástup do práce (doporučeným listom s doručenkou) s upozornením, že ak nenastúpi, bude sa to považovať za hrubé porušenie pracovnej disciplíny a následné okamžité skončenie prac.pomeru.

Ja som skôr myslela nato, či býv.zamestnávateľ /nakoľko ako som uviedla zamestnanec ukončil PP / musí mať v evidencií kópiu ukončenia pre prípad kontroly. Takže už žiadna výzva na nástup ani ukončenie , ale ide o to, či nájdem v zákone niekde uvedené, že musí odovzdať ukončenie zamestnávateľovi alebo sa nič nestane ak bude mať zamestnávateľ odložený mail, v ktorom po výzve od zamestnávateľa , zamestnanec uviedol deň ukončenia PN. Je to relevantné?
lenka_bodorova
15.02.13,12:45
Chcem sa spýtať, keď zamestnanec doniesol ukončenie PN k 15.2.2013, teda je schopný práce od 16.2.2013. Ale dohodol sa so zamestnávateľom na skončení pracovného pomeru, môže to byť aj k tomu 15.2.2013, či to môže byť až 16.2.2013. Neviem presne ako je to pri ukončení PP a PN, aby to nebolo napadnuteľné alebo také niečo. Ďakujem
veronikasad
15.02.13,12:51
Chcem sa spýtať, keď zamestnanec doniesol ukončenie PN k 15.2.2013, teda je schopný práce od 16.2.2013. Ale dohodol sa so zamestnávateľom na skončení pracovného pomeru, môže to byť aj k tomu 15.2.2013, či to môže byť až 16.2.2013. Neviem presne ako je to pri ukončení PP a PN, aby to nebolo napadnuteľné alebo také niečo. Ďakujem
Budeš mu preplácať nevyčerpanú dovolenku alebo odstupné ?
lenka_bodorova
15.02.13,13:03
Odstupné mať nebude. A dovolenka by sa mu mala preplácať 12 dní. Aj keď teraz nie som si istá, lebo u nás robil od 01.03.2012 a od 2.10.2012 je na PN, koľko dovolenky má mať za minulý rok, za 10 mesiacov by mal mať 21 dní dovolenky.
veronikasad
15.02.13,13:15
Odstupné mať nebude. A dovolenka by sa mu mala preplácať 12 dní. Aj keď teraz nie som si istá, lebo u nás robil od 01.03.2012 a od 2.10.2012 je na PN, koľko dovolenky má mať za minulý rok, za 10 mesiacov by mal mať 21 dní dovolenky.
PN-ka v roku 2012 netrvala 100 prac.dní, dovolenku z tohto titulu mu nekrátiš. Bude mať nárok na 10/12 ročného nároku.

Práve sa "doťahujem" so SP vo veci odobratia výplaty nemocenského u dlhodobo PN zamestnanca, ktorému bolo vyplatené odstupné a náhradaza nevyčerpanú dovolenku. Preto mu radšej na 16.2. vykáž čerpanie dovolenky a ostatnú mu preplať. Pracovný pomer ukonči dňom 16.2.2013