szike
09.01.13,11:54
Na základe zmluvy medzi organizáciou sociálnej starostlivosti (ďalej len OSS, právna forma: príspevková organizácia mesta) a mojou osobou spomenutá OSS poskytuje môjmu otcovi opatrovateľskú starostlivosť, tj. dáva opatrovateľku cez pracovné dni. Cena služby sa ráta mesačne podľa odpracovaných hodín.
Začiatkom chceli so mnou riešiť platbu tak, že som mal dať peniaze opatrovateľke, ktorá zanesie do firmy peniaze a oni tam vystavia nejaký papier o príjme. Toto som odmietol. Vyžadoval som platbu formou prevodu z účtu. Údaje ako VS a číslo účtu mi nadiktovali telefonicky, a samotnú sumu za ten ktorý mesiac mi doteraz odkazovali po opatrovateľke.
Za pol roka využívania služieb som nedostal žiadny doklad od OSS o tom, že za čo som vlastne platil.
Dnes som sa pýtal, že koľko by som mal zaplatiť aktuálne, na čo mi opatrovateľka dokonca povedala, že nie oni mi majú volať, že koľko mám platiť, ale že JA im mám volať aby mi povedali koľko mám platiť. Vzhľadom k tomu, že mi neposkytujú žiadne doklady, neviem si overiť ani len to, či skutočne platím len za odpracované hodiny, nakoľko opatrovateľka si občas nárokuje aj dovolenku.
Čo môžem od OSS vyžadovať? Majú mi zasielať faktúry? Mám chodiť ja pre doklady? Na čo a na základe ktorého zákona/paragrafu mám vlastne nárok?
szike
10.01.13,08:28
nikto nevie poradiť? hmm?