Ailise
09.01.13,12:39
Zdravím,
už dlho snívam o tablete a konečne som sa odhodlala, že si ho v najbližšej dobe kúpim. Značku som si vybrala Wacom, ale neviem sa rozhodnúť, ktorý typ. Uvažujem skôr nad tými lacnejšími a do finále sa dostali tri:
1. Wacom Bamboo Pen
2. Wacom Bamboo Pen & Touch
3. Wacom Bamboo Fun Pen & Touch

Ide o to, že ja chcem ten tablet používať výhradne na grafiku (kreslenie vo Photoshope), tak mi príde tá funkcia touch zbytočná. Naopak ak by sa nedala vypnúť, asi by mi dosť vadilo, keby tablet reagoval na každý môj dotyk... Máte s tým porosím niekto skúsenosti a vedeli by ste mi poradiť, ktorý typ si vybrať?
Ailise
09.01.13,17:38
Ešte raz sa pripomínam, vážne by ste mi pomohli. Recenzie k tým tabletom som čítala, ale moc mi to moje otázky nevyriešilo...
elmi
09.01.13,18:00
Podla tohto manualu (strana 18) http://es.wacom.com/~/media/Files/Manuals/Bamboo%25202011%2520Users%2520Manual.pdf sa da touch funkcia vypnut v nastaveniach tabletu :) Chcel som ti este napisat nieco do privatnej spravy, ale na poslanie PM musim mat napisanych aspon 15 prispevkov vo fore, ach jaj :(.
Ailise
09.01.13,18:17
elmi: Ďakujem za info :)
Ak by mi vedel ešte niekto poradiť, budem rada.
elmi
09.01.13,19:05
Aj keby bola touch funkcia zapnuta, mala by sa automaticky vypnut, ked sa pero priblizi k ploche tabletu. Verzia tabletu "Fun" sa lisi od verzie bez Fun iba tym, ze k tabletu je prilozeny taky kod, ktory umoznuje stiahnut plnu verziu jedneho z ponukanych grafickych softverov zo stranky Wacomu, napr. Adobe Photoshop Elements 9.
Inak nie je na kreslenie v Photoshope velkost plochy A6 primala? Lebo vsetky tie tebou spominane tablety maju plochu velkosti A6.
Neskusila by si mi prosim poslat privatnu spravu? Mozno potom budem moct na nu zareagovat a odpisat ti :). Vdaka.
Ailise
09.01.13,19:32
Pre všetkých: Tak asi som sa teda nakoniec rozhodla pre ten najjednoduchší, Wacom Bamboo Pen, ale stále privítam akúkoľvek radu.
elmi: Máš správu :)
elmi
09.01.13,19:51
Ailise: Bohuzial spravu ti aj tak nemozem poslat, stale mi pise, ze musim mat napisanych tych 15 prispevkov. Tablet osobne nepouzivam, ale napriek tomu som ti chcel jeden ponuknut :). Model je vyssi od tych 3 tabletov v prvom prispevku a orientacna cena by bola asi o 40 eur viac ako Bamboo Pen :) . Plocha rovnako A6. Kedze si sa asi rozhodla pre ten Bamboo Pen, tak to uz nema zmysel riesit. Nech sa ti teda s tabletom dari a prajem vela peknych vytvorov.
Ailise
09.01.13,19:59
elmi: Ďakujem :) ale kľudne napíš značku a typ, celkom by ma to zaujímalo
elmi
09.01.13,20:03
Ailise: Tento tu http://www.tablet4u.co.uk/product/en/1-intuos3-wide-a6-usb-tablet.html , pouzivany bol velmi malo. Ma tusim o centimeter dlhsiu plochu ako Bamboo :)