JaroSwawe
09.01.13,16:30
Zdravím Vás !

Mam 23 rokov a chcel by som si kúpiť byt, v akej banke je najvyhodnejšie zobrať úver ? a čo znamená hypotekárny úver pre mladých ?


Dakujem !
bjuty smis
09.01.13,15:46
naštív hypoporadcu...
JaroSwawe
09.01.13,15:54
To je kto hypoporadca ? kde ho najdem...dufam že nie partners group a tak
bjuty smis
09.01.13,18:26
cez gúúgla v tvojom okolí ...
day
09.01.13,19:37
Ty hladaj sfrb, nie hypo
misomiso
09.01.13,19:54
V ziadom pripade nie hypoporadcu. Najlepsi poradca si budes vzdy ty sam. Len treba nebyt lenivy a obist tych 5 bank osobne a opytat sa na podmienky.
Ice dive
09.01.13,20:10
no v prvom rade nech zájde na nejaký internetový porovnávač hypoték... vyberie z prvej 5tky poprípade sa popýta tu na porade čo vlastne chce kúpiť akú výšku úveru a radi mu poradíme:)
misomiso
09.01.13,21:15
no v prvom rade nech zájde na nejaký internetový porovnávač hypoték... vyberie z prvej 5tky poprípade sa popýta tu na porade čo vlastne chce kúpiť akú výšku úveru a radi mu poradíme:)

Neviem ci take nieco internetovy vyhladavac zvlada. Ja som vzdy vyjednal individualny urok, ked som bral uver. Ak som nevyjednal dobry, skusal som inde. Ten vyhladavac moze byt dobry na hrubu orientaciu.
bjuty smis
10.01.13,08:42
V ziadom pripade nie hypoporadcu. Najlepsi poradca si budes vzdy ty sam. Len treba nebyt lenivy a obist tych 5 bank osobne a opytat sa na podmienky.

prečo nie poradcu ?
a čo to má spoločné s lenivosťou ? :))

prečo by som sám obiehol 5 bánk, ako tlk, ked to za mňa spraví hypoporadca ?
nestál by ho ta ani cent, províziu mu platí banka, vysvetlí mu nejasnosti...
som teda zvedavý na tvoje argumenty....a ak je to ten, že hypo ti poradí tú, kde má najlepšiu províziu, ani nemusíš nič vysvetlovať :)))
fortunka
10.01.13,08:48
treba ist najskor do svojej banky a vypytat si ponuku a potom obehnut s touto ponukou zopar inych bank a trochu vyjednavat.. a potom si vybrat... vseobecne sa to neda povedat, banky pozeraju na vela kriterii pri klientoch
day
10.01.13,09:33
Neviem o tom, že by nejako veeeľmi podporoval súkromníkov

skôr BD
a ZŤP

neviem co myslis, ale ja:
http://www.sfrb.sk/informacie-pre-ziadatelov-zaujemcov-o-poskytnutie-podpory/informacie-pre-ziadatelov-zaujemcov-o-posk/#124
misomiso
10.01.13,10:50
prečo nie poradcu ?
a čo to má spoločné s lenivosťou ? :))

prečo by som sám obiehol 5 bánk, ako tlk, ked to za mňa spraví hypoporadca ?
nestál by ho ta ani cent, províziu mu platí banka, vysvetlí mu nejasnosti...
som teda zvedavý na tvoje argumenty....a ak je to ten, že hypo ti poradí tú, kde má najlepšiu províziu, ani nemusíš nič vysvetlovať :)))

Hlavne ty nemusis nic vysvetlovat, skusenosti mam dost, aj s roznymi "poradcami". Samozrejme prve riziko je, ze ho plati banka. Ak by som si ho platil sam, bolo by to o nieco lepsie. No aj tak by hrizilo, ze ho zaplatim aj ja, aj banka a podla toho sa bude aj spravat.

Dalsim rizikom jenapriklad nekompetentnost. Kamaratovi namontovali kotol opacne. Namotoval mu ho skoleny certifikovany monter. Poradca sa tiez bude ohanat roznymi certifikatmi. Treba nieco dodat?

Poradcovi mozem zverit vyber tenisisek za 60 EUR a nie taku dolezitu vec, ako je hypoteka. Vyber zivotneho partnera tiez nechate na poradcov?
JAJA11
10.01.13,11:05
Hlavne ty nemusis nic vysvetlovat, skusenosti mam dost, aj sroznymi "poadcami". Samozrejme prve riziko je, ze ho plati banka. Ak by som si ho platil sam, bolo by to o nieco lepsie. No aj tak by hrizilo, ze ho zaplatim aj ja, aj banka a podla toho sa bude aj spravat.

Dalsim rizikom jenapriklad nekompetentnost. Kamaratovi namontovali kotol opacne. Namotoval mu ho skoleny certifikovany monter. Poradca sa tiez bude ohanat roznymi certifikatmi. Treba nieco dodat?

Poradcovi mozem zverit vyber tenisisek za 60 EUR a nie taku dolezitu vec, ako je hypoteka. Vyber zivotneho partnera tiez nechate na poradcov?

banka pristupuje ku každému klientovi individuálne.... ak vidí, že ten človek si dal námahu a obchádza sám banky, snaží sa urobiť lepšiu ponuku, ako pri zvyčajnej ponuke. Mám dve kolegyne, vybavovali si hypoúver samé, a každá vybavila lepšie podmienky v inej banke. Veľa zaváži aj to, či je žiadateľ užívateľom účtu v banke a podobne....

hypoporadca nie je nikdy tak motivovaný, ako samotný prijímateľ.....
rovnako to bolo aj pri firemných úveroch, boli sa nám zopárkrát ponúkať takíto finanční poradcovia, ale ich ponuka nikdy nebola taká dobrá ako to, čo sme si dohodli v banke nakoniec sami....
je potrebné však trochu rozumieť číslam a informáciam, ktoré banka poskytne.... takže ak je niekto úplny laik a nemá sa s kým poradiť, tak potom aj ten poradca môže byť dobrý..... :o
ace123
10.01.13,11:55
Aj niekto s tych, co odpovedaju cital, co je otazka? :-) Evidentne je v tomto zatiatocnik, a vy na neho vytahujete skratky.

No ktora banka, teoreticky ta, kde mas ucet, mozno si usetris dokladovanie. Sadzby zakladne najdes cez google. Hypoteka pre mladych je taka, ze je tam obdmedzenie na vek ziadatela a na to, kolko maximalne mozes zarobit, detaily cez google znova, ale v podstate ide o to, ze ti 5 rokov znizia urokovu sadzbu o 3%. Je to ale aj velmi marketigovy tah, lebo v skutocnosti to je ovela menej. Zaprve v tychto pripadoch davaju banky horsiu zakladnu sadzbu a za druhe, tym, ze to je iba 5 rokov je efekt mensi. Ale celkovo by sa to oplatit malo, len nie az tak, ako ti budu deklarovat. Osobne som sa snazil v 2 bankach, aby klamlive informacie o hypo pre mladych dali so stranky prec, ale kedze som iba smrtelnik a sudit sa mi teda nechce, nestalo sa nic, tak pisem aspon takto.
bjuty smis
10.01.13,13:28
Hlavne ty nemusis nic vysvetlovat, skusenosti mam dost, aj s roznymi "poradcami". Samozrejme prve riziko je, ze ho plati banka. Ak by som si ho platil sam, bolo by to o nieco lepsie. No aj tak by hrizilo, ze ho zaplatim aj ja, aj banka a podla toho sa bude aj spravat.

Dalsim rizikom jenapriklad nekompetentnost. Kamaratovi namontovali kotol opacne. Namotoval mu ho skoleny certifikovany monter. Poradca sa tiez bude ohanat roznymi certifikatmi. Treba nieco dodat?

Poradcovi mozem zverit vyber tenisisek za 60 EUR a nie taku dolezitu vec, ako je hypoteka. Vyber zivotneho partnera tiez nechate na poradcov?

no videl som tu už všelijaké rady, ale aby neišiel za hypoporadcom, lebo kamarátovi zle namontovali kotol, to ešte nie :)))
a s tým životným partnerom si to už úplne zabil....
ak sa tomu nerozumie, banka ho odrbká viac, ako hypoporadca, na to môžeš vziať jed.

jarosware,
dnes máš plno serioznych hypocentier a kludne si pri tom môžeš robiť aj vlastný prieskum...lebo ked ti dá jedna banka, úrok 4 % a druhá 4,2%, zdaleko to ešte nemusí znamebať, že tie 4 % sú výhodnejšie, je tam plno iných faktorov, poplatok za úver, môžu ti odpustit niekolko splátok a pod. a to potom vypadá tých napr. 4,2 % úplne inak...
fetya
10.01.13,15:28
z vlastnej skusenosti-pobehali sme vsetky banky, a bez znamosti som videl len tu neochotu z rutinnej roboty a nie ziskat klienta a starostlivost o klientovi. casto sa staroslivost konci potom pri podpisny zmluvy a potom asta la vista, baby, no mna po dvoch rokoch kontaktovala znama, ze maju lepsie urokove sadzby, a oplati si brat druhy uver a vyplatit prvy, lebo su lepsie podmienky. neviem ktora ina banka bez znamosti by nam taku vec ponukla.
misomiso
10.01.13,20:42
...lebo ked ti dá jedna banka, úrok 4 % a druhá 4,2%, zdaleko to ešte nemusí znamebať, že tie 4 % sú výhodnejšie, je tam plno iných faktorov, poplatok za úver, môžu ti odpustit niekolko splátok a pod. a to potom vypadá tých napr. 4,2 % úplne inak...

Ale ved toto vsetko si vies posudit sam, ak mas skoncenych aspon 6 tried ZS.
bjuty smis
11.01.13,14:18
Ale ved toto vsetko si vies posudit sam, ak mas skoncenych aspon 6 tried ZS.

ok, ktorý úver je pre mňa výhodnejší :

1.50 000 na 20 r., nech sa lahko počíta..na 3,9 %, poistenie nehnutelnosti 150.-, vedenie účtu 4,5, musí byť zvlášť...

2. 50 000/20r. úrok 4,12%.. poiszenie nehnutelnosti 70.-, účet môže byť priradený k bežnému, banka dá bonus-odspustí 3 splátky...

3,4 ani 5. ponuku nebudem uvádzať, to je len pre zjednosušenie..

tak kolko budem mesačne platiť pri ktorej ponuke, kolko kde preplatí, čo je výhodnejšie...

naschvál som dal len 2 ponuky, nech to máš rýchlo hotové....
misomiso
11.01.13,14:44
ok, ktorý úver je pre mňa výhodnejší :

1.50 000 na 20 r., nech sa lahko počíta..na 3,9 %, poistenie nehnutelnosti 150.-, vedenie účtu 4,5, musí byť zvlášť...

2. 50 000/20r. úrok 4,12%.. poiszenie nehnutelnosti 70.-, účet môže byť priradený k bežnému, banka dá bonus-odspustí 3 splátky...

3,4 ani 5. ponuku nebudem uvádzať, to je len pre zjednosušenie..

tak kolko budem mesačne platiť pri ktorej ponuke, kolko kde preplatí, čo je výhodnejšie...

naschvál som dal len 2 ponuky, nech to máš rýchlo hotové....

Neuvadzas za ake obdobie, ale vzhladom k tym sumam bude poistenie asi rocne a ucet asi mesacne. Dufam, ze ma tu nechces skusat z 20 x 150 + 240 x 4.5.

cele je to ale podstatne jednoduchse, a zaroven vagnejsie. Jednoduchsie preto, ze ja nemusim pracne ratat urok a urok z uroku, aby som sa dozvedel, kolko preplatim. Banka mi vycisli mesacnu splatku pri danom uroku, to vynasobim 240. Nic komplikovane. Samozrejme, ako som uz povedal - pri danej vyske uroku. Lenze tento urok iste nebude garantovany na 20 rokov, takze tam aj poradca vesti iba z kristalovej gule - a to v tom najlepsom pripade, aj keby naozaj chcel stat na strane klienta.

Rovnako poplatok ze vedenie uveroveho uctu. Vcera s nim bolo treba ratat, dnes sa riesi jeho zrusenie niektorym klientom ho banky uz vratili aj spatne, zajtra bude zruseny, no to neznamena, ze si banky nanajdu iny sposob ako vypadok zisku kompenzovat. Teda taketo vypocty su aj tak o nicom, co sa tyka presnosti.

Lenze ked ja som vybavoval uver, tak jedna banka mi ponukala 6,5 a druha 4,8, ci tak nejako, ostatne poplatky mali takmer identicke. Hadaj ktora bola ta "moja", v ktorej som mal vsetky ucty, sukromne aj firemne? No ta s 6,5. To tak som trocha pohol zadkom, a obisiel som aj ine. Aj tak bolo nakoniec klucove, kolko som platil za predcasne splatenie, pretoze vzhladom na to, ze som to za 4 roky (namiesto 20) to bola podstatna cast nakladov na uver. Ale aj to sa dozvies pred podpisom zmluvy, ziadna banka to nevie zatajit.
day
11.01.13,16:41
dolezita je aj dlzka dlzka fixacie
patrixo
15.01.13,14:33
Pre jedného človeka môže byť výhodnejší finančný produkt v jednej banke, pre iného v inej... takže odpoveď nie je jednoznačná.. záleží od klienta.
Niektorí tu tvrdia, že sa treba obrátiť na vlastnú banku.. to robí veľa ľudí, ale vlastná banka dá klientovi vždy nejaký produkt z tých menej výhodných, pretože už ho má "podchyteného". Cudzia banka sa o vás lepšie postará, pretože si vás potrebuje získať. Niektorí tu spomínajú úrokové sadzby. Tými sa riadi väčšina ľudí a potom zvyčajne preplácajú na nezmyselných poplatkoch. Smerodajný údaj je ročná percentuálna miera nákladov, kde sú zahrnuté poplatky aj úroky. Čiže na 4,2 % úroku môžem preplatiť menej ako na 3,9 % úroku, práve kvôli rôznym poplatkom.

Hypotekarny uver pre mladych je dotovany statom.. stat znizuje mladym (do 30 rokov) uroky o 2%, ale len po dobu maximálne 5 rokov, potom clovek splaca o 2% vyssi uver...


A este jedna otázka na zamyslenie... myslíte, ze hypotekárny úver je jediná cesta, ako kúpiť nehnuteľnosť? :)