hudinka
09.01.13,17:23
Som SZČO podľa zákona o advokácii a v roku 2013 mi vznikne nárok na materské (bola som aj DNP), môžem mať popri jeho poberaní aj nejaký príjem? Mám totiž vo viacerých prípadoch dohodnutú mesačnú paušálnu odmenu bez ohľadu na objem vykonanej práce. V prípade potreby mi advokátske predpisy dávajú možnosť sa zastúpiť iným advokátom, avšak v takomto prípade mu odmenu vyplácam ja, potom čo ju mne uhradí klient. Tzn. že peniaze aj tak musia prejsť cez môj účet.
Budem veľmi rada ak mi poviete svoj názor, každý mi totižto hovorí niečo iné:confused:
Mila123
09.01.13,16:26
Som SZČO podľa zákona o advokácii a v roku 2013 mi vznikne nárok na materské (bola som aj DNP), môžem mať popri jeho poberaní aj nejaký príjem? Mám totiž vo viacerých prípadoch dohodnutú mesačnú paušálnu odmenu bez ohľadu na objem vykonanej práce. V prípade potreby mi advokátske predpisy dávajú možnosť sa zastúpiť iným advokátom, avšak v takomto prípade mu odmenu vyplácam ja, potom čo ju mne uhradí klient. Tzn. že peniaze aj tak musia prejsť cez môj účet.
Budem veľmi rada ak mi poviete svoj názor, každý mi totižto hovorí niečo iné:confused:
SP nemá zákonnú povinnosť kontrolu szčo a ich fakturácie, resp. príjmu cez PN či MD........
pri RP je to už iné.......
hudinka
09.01.13,16:31
Ďakujem veľmi pekne :rolleyes:
hudinka
09.01.13,16:34
Mohli by ste mi pripadne uviesť príslušné ustanovenia predpisov SP?Ďakujem!
Mila123
09.01.13,16:35
Mohli by ste mi pripadne uviesť príslušné ustanovenia predpisov SP?Ďakujem!
jedným je zákon č. 461/2003 v pl. znení......
hudinka
09.01.13,16:45
Ďakujem, to ešte viem, avšak právo SP nie je mojou doménou a preto sa v ňom neviem pohybovať. Mala som na mysli konkretne §§.