jul07
09.01.13,19:22
v októbri po RD som nastúpila do práce a tam kolegyna mala na tomto účte 335 ,chýbajúce doklady za 1000 eur lebo madarske doklady vôbec neúčtovala ,ja som ich pozbierala,ale teraz mám ten problém ,že mám viac dokladov ,lebo asi ona niečo zle účtovala už desať hodín hladám chybu ale nič,nie je ani duplicitne,takže tam mám zostatok -200 eur ,ako to môžem opraviť ,lebo už chybu asi nenájdem,mohla by som interným dokladom ,že inventariz.rozdiel a dať to na nedaňový nákladový účet ,ale aký??
Tweety
09.01.13,18:38
v októbri po RD som nastúpila do práce a tam kolegyna mala na tomto účte 335 ,chýbajúce doklady za 1000 eur lebo madarske doklady vôbec neúčtovala ,ja som ich pozbierala,ale teraz mám ten problém ,že mám viac dokladov ,lebo asi ona niečo zle účtovala už desať hodín hladám chybu ale nič,nie je ani duplicitne,takže tam mám zostatok -200 eur ,ako to môžem opraviť ,lebo už chybu asi nenájdem,mohla by som interným dokladom ,že inventariz.rozdiel a dať to na nedaňový nákladový účet ,ale aký??
Možno je chyba niekde z KR. Treba to nájsť a až potom zaúčtovať, tak ako to má byť. Nemôžeš to len tak niekde zaúčtovať.
jul07
09.01.13,21:17
Však zajtra pokračujem v hľadaní ,ja som myslela len ked aj po pátraní by som nenašla tak čo s tým ,jasné ,že sa budem snažiť chybu nájsť a zaúčtovať správne ,to som sa len pýtala keby sa chyba nenašla aj ja presne viem ,že len tak nemôžem niekde zaúčtovať,keby so to robila ja tak je oveľa ľahšie ,po niekom ťažké ,hlavne že druhá strana nie je moc ochotná
a_je_to
09.01.13,21:35
Rozdiel na účte 335 = -200 EUR znamená, že ide o pasívny zostatok ? Ak áno, tak musíš najprv spárovať doklady s odpísanými sumami na bežnom účte podľa dátumov. Pri kontrole overíš, z akého dňa chýba doklad, alebo je navyše. Pri dokladoch v HUF je kurzový rozdiel problém, lebo ide o komerčné kurzy banky k eurovému účtu, nie ECB. Musíš ich uplatniť také, aké vyjdú. Prípadný nadbytočný doklad sa odhalí pri dokladovej inventúre a vyradí sa. Chýbajúci doklad sa musí preukázať a účtuje sa na škody 549/335, ale až tesne pred uzávierkou, nie teraz. Okrem toho, platby kartou sú prevažne PHM, alebo diaľničné poplatky, ktoré sa dajú došetriť aj podľa vodiča. Môžu sa preukázať aj nepriamo - zápisom z knihy jázd, alebo požadovať ako náhrada voči vodičovi 211/335.