ivka007
10.01.13,12:13
Dobry den, v roku 2012 som prve 4 mesiace pracovala v CR. Potom som z CR odisla a uz som az do konca roku nikde nepracovala. Skontaktovala som svojho byvaleho zamestnavatela v CR, aby mi urobil rocne zuctovanie za rok 2012. Odpovedali mi, ze zuctovanie mi mozu urobit, len ak som v CR pobyvala viac ako 180. V opacnom pripade si mam podat danove priznanie na Slovensku.

1. Moze mi byvaly zamestnavatel odmietnut urobit rocne zuctovanie?
2. V pripade ze ano, naozaj staci podat danove priznanie na SR. Voci CR nemam ziadnu povinnost?

Dakujem za odpoved
Tweety
10.01.13,11:14
Dobry den, v roku 2012 som prve 4 mesiace pracovala v CR. Potom som z CR odisla a uz som az do konca roku nikde nepracovala. Skontaktovala som svojho byvaleho zamestnavatela v CR, aby mi urobil rocne zuctovanie za rok 2012. Odpovedali mi, ze zuctovanie mi mozu urobit, len ak som v CR pobyvala viac ako 180. V opacnom pripade si mam podat danove priznanie na Slovensku.

1. Moze mi byvaly zamestnavatel odmietnut urobit rocne zuctovanie?
2. V pripade ze ano, naozaj staci podat danove priznanie na SR. Voci CR nemam ziadnu povinnost?

Dakujem za odpoved
DP podáš na Slovensku aj z príjmov v ČR.
ivka007
10.01.13,11:20
Na Slovensku si danove priznanie podam, to viem, ale nieco predsa musim podat aj v CR, ci nie? Mala som tam prijem.
ivka70
10.01.13,11:20
Zamestnavatel ma pravdu, uz nie si danovym rezidentom CR, kedze si sa tam nezdrziavala viac ako 180 dni v roku.
Tweety
10.01.13,11:21
Na Slovensku si danove priznanie podam, to viem, ale nieco predsa musim podat aj v CR, ci nie? Mala som tam prijem.
Napísala som, že podáš DP aj z príjmov v ČR. V DP budú všetky príjmy za rok 2012. Určite máš potvrdenie o príjmoch od zamestnáv. v ČR. AK nie, vyžiadaj si ho.
ivka70
10.01.13,11:21
Na Slovensku si danove priznanie podam, to viem, ale nieco predsa musim podat aj v CR, ci nie? Mala som tam prijem.

Nie, DP podavas len v krajine, kde si danovym rezidentom, aj z prijmov v inych krajinach.
ivka007
10.01.13,11:27
Dakujem vam za odpoved. Mam este jednu otazku - aj ked nemusim, mozem si podat v CR danove priznanie sama, aby mi vratili dane?
Tweety
10.01.13,11:29
Dakujem vam za odpoved. Mam este jednu otazku - aj ked nemusim, mozem si podat v CR danove priznanie sama, aby mi vratili dane?
Nie, nemôžeš, podáš ho u nás. Veď už sme písali, že si rezidentom SR, tu podávaš DP.
erah
19.01.13,16:39
Dobrý deň.
Manžel v roku 2012 pracoval v ČR, PL a v SR. Slovenská firma, má stále prevádzkarne v ČR aj v PL. V mesiacoch keď pracoval v zahraničí, tam aj platil dane. V roku 2010 si podal DP na Slovensku - z celosvetových príjmov a zároveň aj v ČR, kde mu bola
daň vrátená. Platí to aj pre rok 2012?
Môže mi niekto poradiť?