Benko
10.01.13,13:34
Ahoj,v roku 2012 sú vystavené sankčné faktúry za nesplnenie podmienok zmluvy. Teraz to riešili a prišli na to, že faktúry boli neoprávnene vystavené, nemal právo fakturovať sankciu. Otázka je, že čo teraz s tým. Urobia sa dobropisy, ale do ktorého roku? Pretože tie faktúry ani nemali byť vystavené, ja by som to zaúčtoval do roka 2012.Môžem?
Tweety
10.01.13,12:36
Ahoj,v roku 2012 sú vystavené sankčné faktúry za nesplnenie podmienok zmluvy. Teraz to riešili a prišli na to, že faktúry boli neoprávnene vystavené, nemal právo fakturovať sankciu. Otázka je, že čo teraz s tým. Urobia sa dobropisy, ale do ktorého roku? Pretože tie faktúry ani nemali byť vystavené, ja by som to zaúčtoval do roka 2012.Môžem?
Majú byť vystavené storná a nie dobropisy, neide o opravu dane. Tie patria do obdobia r. 2012.
Benko
10.01.13,17:22
Si super.
Benko
10.01.13,17:24
A prosím vás ešte jednu vec, ak si namontujem do auta zabezpečovací systém za 3500 eur, musí to byť technické zhodnotenie? Alebo by mohla byť oprava auta? Prišli by nato, že to nie je oprava?
Tweety
10.01.13,18:11
A prosím vás ešte jednu vec, ak si namontujem do auta zabezpečovací systém za 3500 eur, musí to byť technické zhodnotenie? Alebo by mohla byť oprava auta? Prišli by nato, že to nie je oprava?
Nie je to oprava v žiadnom prípade. Ide o TZ MV.
Ľaľa
12.04.13,06:42
Mestská s.r.o. spravuje zimný štadión, v priestoroch ZŠ sídli aj Klub dôchodcov. V roku 2012 s.r.o. vystavovala "Mestu" faktúry za energie-plyn, elektriku, ktorá bola spotrebovaná v priestoroch Klubu dôchodcov. Pri odpisovaní spotreby energii došlo ku chybnému odpisovaniu z pomerného merača, čiže riešením tohto prípadu sa zistilo, že "Mestu" bolo faktúrované viac, ako malo byť. "Mesto" listom vyčíslilo výšku preplatku a bolo navrhnuté, že za rok 2013 nemáme vystavovať "Mestu" faktúry za spotrebované energie, len u seba sledovať spotrebu energiu a odpočítavať ju z preplatku z roku 2012 až do úplného vyrovnania. Je takýto postup správny, keď z "Mesta máme jeden list v ktorom je vyčíslená výška preplatku za rok 2012 a druhý v ktorom nám vracajú faktúry za 2,3/2013 s tým, aby sme v budúcnosti pri fakturácii postupovali podľa dohodnutého postupu. Ten postup je dohodnutý ústne- t.j. nevystavovali faktúry za rok 2013, alebo len "u seba si sledovali", kedy sa preplatok zlikviduje. Je uvedený z hľadiska účtovného správny? Ďakujem.
Tweety
12.04.13,06:44
Nie je to správny postup.
Ľaľa
12.04.13,08:54
Nie je to správny postup. Ďakujem Tweety Ja to tiež tvrdím. Keďže "Mesto" nami vystavené faktúry za energie za rok 2012 uhradilo, podľa mňa na základe vyššie spomínaných listov od nich by sme mali na reklamovanú sumu vystaviť dobropis, dátum zdaniteľného plnenia bude deň vystavenia faktúry, na energie spotrebované v roku 2013 by sme mali naďalej mesačne vystavovať faktúry a následne urobiť vzájomný zápočet. Možno sa mýlim, prosím poradiť aký § si mám naštudovať, aby som mohla argumentovať. Za každú odpoveď ďakujem.
srska
12.04.13,10:18
Ďakujem Tweety Ja to tiež tvrdím. Keďže "Mesto" nami vystavené faktúry za energie za rok 2012 uhradilo, podľa mňa na základe vyššie spomínaných listov od nich by sme mali na reklamovanú sumu vystaviť dobropis, dátum zdaniteľného plnenia bude deň vystavenia faktúry, na energie spotrebované v roku 2013 by sme mali naďalej mesačne vystavovať faktúry a následne urobiť vzájomný zápočet. Možno sa mýlim, prosím poradiť aký § si mám naštudovať, aby som mohla argumentovať. Za každú odpoveď ďakujem.napr. §25 a § 53 zákona 222/2004