dobjan
10.01.13,18:36
Chcem sa opýtať, manželke končí v marci pracovná zmluva na dobu určitu po roku odpracovania v zamestnaní, od augusta je tehotná a aj od toho dňa na PN. Končí mi v marci prac. zmluva automaticky?, alebo musím podýsať výpoveď? alebo...?

Mám sšte jednu otazočku. Manželka je na čiastočnom invalidnom dochodku bez prevkazu Ťzp, ja som zamestaní /žiadna hmotná núdza/ vlasníme dom /na hypotéku/. ,máme nárok na dáke daňové úľavy, či sa už jedná o psíka, daň z nehnutelností, TV ,alebo......?
Ďakujeme za rady.
Tweety
10.01.13,18:15
Chcem sa opýtať, manželke končí v marci pracovná zmluva na dobu určitu po roku odpracovania v zamestnaní, od augusta je tehotná a aj od toho dňa na PN. Končí mi v marci prac. zmluva automaticky?, alebo musím podýsať výpoveď? alebo...?

Mám sšte jednu otazočku. Manželka je na čiastočnom invalidnom dochodku bez prevkazu Ťzp, ja som zamestaní /žiadna hmotná núdza/ vlasníme dom /na hypotéku/. ,máme nárok na dáke daňové úľavy, či sa už jedná o psíka, daň z nehnutelností, TV ,alebo......?
Ďakujeme za rady.
A prečo by mala končiť tebe? Ak má ona zmluvu na dobu určitú, táto končí dátumom doby určitej. Ak ju zamestnáv. nepredlží tak skončí marcom.
dobjan
10.01.13,20:11
[QUOTE=Tweety;2221405]A prečo by mala končiť tebe?
Píšem za manželku, pomýlil som sa
veronikasad
10.01.13,20:57
Chcem sa opýtať, manželke končí v marci pracovná zmluva na dobu určitu po roku odpracovania v zamestnaní, od augusta je tehotná a aj od toho dňa na PN. Končí mi v marci prac. zmluva automaticky?, alebo musím podýsať výpoveď? alebo...?

Mám sšte jednu otazočku. Manželka je na čiastočnom invalidnom dochodku bez prevkazu Ťzp, ja som zamestaní /žiadna hmotná núdza/ vlasníme dom /na hypotéku/. ,máme nárok na dáke daňové úľavy, či sa už jedná o psíka, daň z nehnutelností, TV ,alebo......?
Ďakujeme za rady.
Pracovný pomer na dobu určitú končí dohodnutým dňom bez ohľadu na to, že je tehotná. Pn-ka jej trvá ďalej až do nástupu na materskú, vznikne jej aj nárok na materské, nakoľko sa na ňu vzťahuje 8-mesačná ochranná doba. Ak si nestihla vyčerpať dovolenku za rok 2012 (ak jej na ňu vznikol nárok), zamestnávatel jej ju preplatí pri skončení pracovného pomeru.