Lucia Lafkova
11.01.13,12:07
Poprosila by som vysvetliť daný odsek citujem:
Novelou zákona došlo k zmene pomernej časti dane za zdaňovacie obdobie. Pomerná časť dane za zdaňovacie obdobie r. 2013 sa vypočíta ako súčin jednej tristošesťdesiatpätiny a v priestupnom roku jednej tristošesťdesiatšestiny ročnej sadzby dane a počtu kalendárnych dní, v ktorých sa vozidlo používalo na podnikanie alebo na prepravu uskutočnenú mimo výkonu vo verejnom záujme. Daňovník je povinný pomernú časť dane zaplatiť v lehote na podanie DP.

Neviem či tento paragraf mám použiť až pri DP za rok 2013????
Tweety
11.01.13,11:18
Poprosila by som vysvetliť daný odsek citujem:
Novelou zákona došlo k zmene pomernej časti dane za zdaňovacie obdobie. Pomerná časť dane za zdaňovacie obdobie r. 2013 sa vypočíta ako súčin jednej tristošesťdesiatpätiny a v priestupnom roku jednej tristošesťdesiatšestiny ročnej sadzby dane a počtu kalendárnych dní, v ktorých sa vozidlo používalo na podnikanie alebo na prepravu uskutočnenú mimo výkonu vo verejnom záujme. Daňovník je povinný pomernú časť dane zaplatiť v lehote na podanie DP.

Neviem či tento paragraf mám použiť až pri DP za rok 2013????
NIe, rok 2012 ešte po mesiacoch. Jasne je uvedené, že PČ dane za zdaňovacie obdobie, a teraz podávame DP k dani z MV za rok 2012. Za dni budeme platiť daň až v roku 2014 za tento rok.
Lucia Lafkova
16.01.13,07:38
Dobrý deň, vypisujem DP k Dani z motorových vozidiel za rok 2012 a v DP k dani z MV oddiel IV., riadok 52 , ja sa tam uviedla predpokladanú daň : - kedže máme tri auta , prepočítala som po podľa sadzieb kt. ustavnovil Prešovský kraj platné pre rok 2012 keďže sa nememili a napísala som danú čiastku/ročnú za každé auto x 3 auta/.

Kamarátka zasa povedala,že mám do riadku 52 napísať sumu v Eurách z riadku 48 /celková daň za všetky vozidla z DP/
Tak teraz som v pomykove, DP k dani z MV robím toho roku prvý krát.
Tweety
16.01.13,07:41
Dobrý deň, vypisujem DP k Dani z motorových vozidiel za rok 2012 a v DP k dani z MV oddiel IV., riadok 52 , ja sa tam uviedla predpokladanú daň : - kedže máme tri auta , prepočítala som po podľa sadzieb kt. ustavnovil Prešovský kraj platné pre rok 2012 keďže sa nememili a napísala som danú čiastku/ročnú za každé auto x 3 auta/.

Kamarátka zasa povedala,že mám do riadku 52 napísať sumu v Eurách z riadku 48 /celková daň za všetky vozidla z DP/
Tak teraz som v pomykove, DP k dani z MV robím toho roku prvý krát.
Napíšeš takú daň, ktorú si vypočítala pre rok 2013. Keď sa daň nemenila, ani počet MV, mes., má tam byť rovnaká ako celková daň za rok 2012.
tictac7
16.01.13,07:42
Dobrý deň, vypisujem DP k Dani z motorových vozidiel za rok 2012 a v DP k dani z MV oddiel IV., riadok 52 , ja sa tam uviedla predpokladanú daň : - kedže máme tri auta , prepočítala som po podľa sadzieb kt. ustavnovil Prešovský kraj platné pre rok 2012 keďže sa nememili a napísala som danú čiastku/ročnú za každé auto x 3 auta/.

Kamarátka zasa povedala,že mám do riadku 52 napísať sumu v Eurách z riadku 48 /celková daň za všetky vozidla z DP/
Tak teraz som v pomykove, DP k dani z MV robím toho roku prvý krát.

Ty to máš správne. Predpokladaná čiastka je ročná sadzba dane za každé auto k 1.1. Nemôžeš dať DP z daňového priznania, veď predsa v roku 2012 si mohla mať iný počet áut v užívaní, iný počet mesiacov....
veronikasad
16.01.13,07:43
Dobrý deň, vypisujem DP k Dani z motorových vozidiel za rok 2012 a v DP k dani z MV oddiel IV., riadok 52 , ja sa tam uviedla predpokladanú daň : - kedže máme tri auta , prepočítala som po podľa sadzieb kt. ustavnovil Prešovský kraj platné pre rok 2012 keďže sa nememili a napísala som danú čiastku/ročnú za každé auto x 3 auta/.

Kamarátka zasa povedala,že mám do riadku 52 napísať sumu v Eurách z riadku 48 /celková daň za všetky vozidla z DP/
Tak teraz som v pomykove, DP k dani z MV robím toho roku prvý krát.
predpokladaná daň.povinnosť = spočítaš platnú daň pre rok 2013 za všetky tri motorové vozidla. Ak je sadzba rovnaká, tak daň za jedno auto x 3
Lucia Lafkova
16.01.13,07:53
Ok, ja som to urobila tak: k 01.01.13 máme v užívaní 3 autá, čiže predpokladaná daň na rok 2013 ročná x 3 autá.
Hovoríte že je to správne. príspevok nad vami vyšie hovorí niečo iné. Predsa keď som mala v užívaní v roku 2012 štyri auta a v roku 2013 k 01.01 mám tri nemôžem dať predsa do riadku 52 DP sumu z riadku 48, alebo sa mýlim.
Lucia Lafkova
16.01.13,07:55
Ok, teraz som si pozornejšie prečítala Vaše príspevky takže môj dotaz prosím neakceptovať. dakujem vám