zuzana191080
11.01.13,16:38
Dobrý deň, mohol by mi niekto poradiť ohľadne založenia s.r.o. na výrobu a predaj vína čo všetko budem potrebovať. Budú 3 spoločníci, jeden je zamestnanec s trvalým pracovným pomerom v inej organizácii, jeden spoločník je na plnom invalidnom dôchodku a ďalší spoločník bude štatutárom a konateľom momentalne pobera rodičovský príspevok. Ako je to potom aj s odvodmi do ZP a SP. Veľmi pekne ďakujem
sroservis
13.01.13,20:31
Dobry den,
v podstate potrebujete prejst standardnym procesom zalozenia sro /spisanie a podpis zakladatelskej dokumentacie, ohlasenie zivnosti - vyroba vina a hroznoveho vina je volna zivnost, registracia do obch. registra, reg. na danovom urade.
V zasade ak si spolocnici nedavaju vyplacat prijem za svoju cinnost v sro, ale po skonceni uctovneho roku sivyplatia podiel na zisku, tento ich prijem je zatazeny len zdravotnym odvodom.
Ak si budu priebezne vyplacat odmenu, spolocnost im musi zrazit aj zdravotne aj socialne odvody/ide akoby o prijem zo zamestnania, hoci pracovna zmluva nemusi byt uzavreta/, ich druh sa lisi v zavislosti od toho, ci ide o pravidelny alebo nepravidelny prijem. Podrobnejsie info o odvodoch, ak ich tu niekto nedoplni, najdete na strankach Socialnej poistovne, aj jednotlivych zdravotnych poistovni, ako aj tu na porade.
Pekny den
zuzana191080
15.01.13,10:48
Ďakujem za odpoveď a vedeli by ste mi poradiť aj čo všetko by som potrebovala na ohlásenie živnosti mám na mysli hygienu a všetko čo je s tým spojené? Ďakujem
zuzana191080
15.01.13,11:11
Dobrý deň, ale podľa živnostenského zákona nie je živnosťou citujem živnostenský zákon § 3 odst.2 e) poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a
lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predaja,
lebo doteraz máme SHR a nie živnosť tak neviem či aj pri s.r.o. nebude mať treba SHR, ale to si neviem predstaviť. Poradíte mi ako na to? Ešte raz ďakujem
2weird2die
15.01.13,11:19
http://www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie&subor=40259

5.10 Výroba nápojov
5.10.2 Výroba vína (s obsahom alkoholu do 15 %)

a od vína je na skok k medovine (spoločné výrobné procesy a použité technológie)
5.9.0.2 Výroba medoviny (s obsahom alkoholu do 15%)
===========================
na porade nájdeš aj človeka, ktorý ti založí s.r.o. v blízskosti vášho bydliska elektronicky. horšie je to s hygienou...
zalobaba
15.01.13,11:25
Dobrý deň, ale podľa živnostenského zákona nie je živnosťou citujem živnostenský zákon § 3 odst.2 e) poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a
lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predaja,
lebo doteraz máme SHR a nie živnosť tak neviem či aj pri s.r.o. nebude mať treba SHR, ale to si neviem predstaviť. Poradíte mi ako na to? Ešte raz ďakujem

To je jeden z predmetov podnikania, ktorý zapisuje iba OR.