lepotka
24.09.04,09:59
Surfujem tu po porade ale zatiaľ som sa k tomu nedopracovala. Chcem Vás požiadať o pomoc. Začínam s vedením účtovníctva na živnosť a chcela by som radu od skúsenejších: Akú zmluvu máte uzatvorenú so svojimi klientami. čo musí obsahovať a čo je vhodné aby obsahovala. Ak mi môžete poskytnúť aj vzor(súkromnú správu alebo na poradu), budem vďačná.
habrina
24.09.04,09:00
Ja mám uzavretú "Zmluvu o poskytovaní služieb" v zmysle Obč.zák.podľa § 51,kde dodávateľ som ja, odberateľ je klient.// predmet zmluvy:spracovanie účtovnej evidencie// Miesto plnenia:ja to to robím doma,tak napíšem adresu.// Obdobie: napr.r.2004//Výška odplaty:cena stanovená dohodou:napr.mesačne,štvrťročne atď.//Práva a povinnosti zmluvných strán:Dod.sa zaväzuje, že pre odberateľa bude spracovávať účtovníctvo podľa platných predpisov.Odberateľ sa zaväzuje poskytnúť včas všetky doklady a informáciue, ktoré sú potrebné na prevedenie vyššie uvedenej činnosti.//
Potom tam môžeš dať aj iné dohodnuté pravidlá.//Nakoniec podpisy a pečiatky dodávateľa a odberateľa.//Jeden výtlačok dávam klientovi, druhý si nechávam a tretí potrebuje moja poisťovňa, kde som poistená.Pre prípad, že nevedomky niečo zle urobím a klient má postih a žiada ho odomňa.
Zdravím a držím palce.Dnes je ťažká doba na dobrých klientov!!!
VieraM
24.09.04,09:02
Ja mám uzatvorenú mandátnu zmluvu, kde som si stanovila podmienky a povinnosti
jednej aj druhej strany t.j. vedenie učtovníctva, prípadne mzdové účtovníctvo, DPH
daňové priznanie,termíny dokedy odovzdám klientovi účtovné zostavy, zastupovanie
klienta pri daňových konaniach a pod. a zmluvnú odmenu. Taktiež povinnosť klienta
do kedy mi je povinný odovzdať doklady na zaučtovanie. Každá zmluva je individuálna
podľa rozsahu vykonaných prác.
bea
24.09.04,09:07
Posielam vzor zmluvy.
lepotka
24.09.04,11:05
dakujem Vam pekne za vase rady a za zmluvu.
Fidlo
24.09.04,12:06
Ja používam takúto zmluvu, snáď niekomu pomôže