alušik
28.02.06,15:40
Prosím Vás, nemáte niekto Prílohu k účtovnej závierke = poznámky vo Worde? Neviem, zdá sa mi, že som tu niekedy na porade niečo také zazrela, ale neviem to nájsť. Alebo sa mi to len zdalo? Veľmi by mi to pomohlo - nemám tlačivo z SEVTu a nechce sa mi zrovna vymýšľať slohovú prácu. Pomôžete?
bendži
28.02.06,14:51
proIT
28.02.06,14:52
Tieto poznámky som stiahol z Porady minulý rok.
alušik
28.02.06,14:57
Veeeeeeeeľká vďaka. Vyhľadávač nereagoval a hľadala som to v tlačivách dosť hodnú chvíľu, pomohli ste mi. :)
Simonab
07.03.06,19:53
Alenka, prepáč využijem tvoju tému. Chcem sa poďakovať všetkým poraďákom, ktorí sem na Poradu prilepili vzory poznámok k UZ. Veľmi mi pomohli, robím UZ v PU prvý krát. Srdečná vďaka Braňovi, Lune a Sway aj všetkým ostatným poraďákom, ktorí prispeli svojimi skúsenosťami.
Ste naozaj super.:)
evika
22.03.06,10:24
Prosím Vás stiahla som si tieto poznamky,ale nedá sa mi vpisovať do tabuľky,vie mi niekto poradiť.Ďakujem
Alllena
22.03.06,12:52
Prosím Vás o radu, máme dve autá na leasing Finančný prenájom od.r.05 a neviem čo s tým v poznámkach, jedno auto budeme splácať 3 roky a druhé 4 roky.
bod 10 Majetok prenajatý formou finančného prenájmu
Celková suma dohodnuých platieb ku dňu,ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka v členení u nájomcu :
-istina
-Finančný výnos


Suma istiny u nájomcu a finančného nákladu podľa doby splatnosti
-istina
-Finančný náklad

prosím Vás čo sa do uvedenej tabuľky vpisuje ?na budúci rok budem chytrejšia nečakane to musím DP prvý krát zvládnuť sama
Jelena
23.03.06,07:32
Aj ja mám 2 autá na leasing obstarané v r. 2005, ale asi mám iný druh
"Poznámok", lebo v bode 10 na strane 19 mám tabuľku, do ktorej mám
vpísať:
Splatnosť do 1 rok Splatnosť od 1 roka do 5 rokov ....
Istina
Finančný výnos

Sa mi to zdá jednoduchšie. Dnes idem za jednou šikovnou pani ekonómkou a spýtam sa jej, čo vlastne sa tam má napísať a dám ti vedieť, oki?
Fany
23.03.06,11:26
Musí byť príloha k účtovnej závierke taká rozsiahla? Je na to predpis?
Nemôže to byť iba stručné zhrnutie hospodárenia firmy, napr. na 1-2 strany?
Vlani som si stiahla odtiaľto toto, aj som to poslala a chcem aj tento rok. Môže to byť aj takto?
sway
23.03.06,11:33
Musí byť príloha k účtovnej závierke taká rozsiahla? Je na to predpis?
Nemôže to byť iba stručné zhrnutie hospodárenia firmy, napr. na 1-2 strany?
Vlani som si stiahla odtiaľto toto, aj som to poslala a chcem aj tento rok. Môže to byť aj takto?

Môžu byť aj stručné , záleží na tom čo firma robí - ja som ich sem šupla, používam ich pre malé firmy ak je jediný majiteľ aj konateľ. Uvediem všetko dôležité a hotovo. Ale ak ide o s.r.o. s viacerými spoločníkmi, činnosťami, majetkom..... tak ich neodporúčam. Treba použiť tie druhé.;) sú tiež trocha stručnejšie ako kupované. http://www.porada.sk/showthread.php?t=2591&highlight=pozn%E1mky
Alllena
23.03.06,15:58
Aj ja mám 2 autá na leasing obstarané v r. 2005, ale asi mám iný druh
"Poznámok", lebo v bode 10 na strane 19 mám tabuľku, do ktorej mám
vpísať:
Splatnosť do 1 rok Splatnosť od 1 roka do 5 rokov ....
Istina
Finančný výnos

Sa mi to zdá jednoduchšie. Dnes idem za jednou šikovnou pani ekonómkou a spýtam sa jej, čo vlastne sa tam má napísať a dám ti vedieť, oki?

Prosím Ťa šupni mi to budem rada, pozdravujem
Gabi03
24.01.07,09:05
Pomaly obnovujem túto tému.

Pri zostavovaní prílohy k účt. závierky som na trafila na problém pri odpisovom pláne majetku nakúpeného v 2006. Má sa tam zadať aj doba odpisovania. Zadáva sa v mesiacoch, rokoch? A čo sadzba odpisovania? (Mám taký pocit, že sú to staré pojmy.)
Gabi03
24.01.07,09:52
Významné položky sú nad 1000 Sk, alebo si to určuje firma sama?
Gabi03
24.01.07,10:19
V časti G. i) Bankové úvery, pôžičky, návratné finančné výpomoci sa chápu iba z bankových inštitúcií alebo akýchkoľvek organizácií?
Gabi03
24.01.07,11:49
bod N. a-b) spriaznené osoby
Chápu sa spriaznené osoby uvádzané v prílohe ako závislé osoby charakterizované v zákone o dani z príjmu?
Gabi03
25.01.07,06:25
... posúvam
nikto sa s týmto ešte nezaoberá? :)
Braňo
25.01.07,06:44
Moja pdf verzia....
Gabi03
07.02.07,16:25
:eek: Ja som už tak mimo. Súrne
Prosím Vás, treba aj Poznámky k účtovnej závierke podpisovať konateľom alebo nie?
Tweety
07.02.07,16:58
:eek: Ja som už tak mimo. Súrne
Prosím Vás, treba aj Poznámky k účtovnej závierke podpisovať konateľom alebo nie?
Ja to dávam podpisovať, ale ak nebudú nič sa nestane.
Johanka
07.02.07,17:52
ÚČTOVNÁ ZÁVIERKA
§ 17
(1) Účtovná závierka je štruktúrovaná prezentácia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva, poskytovaná osobám, ktoré tieto informácie využívajú (ďalej len "používatelia"). Účtovná jednotka zostavuje účtovnú závierku v prípadoch ustanovených týmto zákonom v štruktúre, ktorá nadväzuje na sústavu účtovníctva používanú v účtovnej jednotke. Účtovná závierka tvorí jeden celok.

(2) Účtovná závierka obsahuje tieto všeobecné náležitosti:

a) obchodné meno alebo názov účtovnej jednotky; právnické osoby uvedú sídlo, fyzické osoby bydlisko a miesto podnikania, ak sa líši od miesta bydliska,
b) identifikačné číslo, ak ho má účtovná jednotka pridelené,
c) právnu formu účtovnej jednotky,
d) deň, ku ktorému sa zostavuje,
e) deň jej zostavenia,
f) obdobie, za ktoré sa zostavuje,
g) podpisový záznam štatutárneho orgánu alebo člena štatutárneho orgánu účtovnej jednotky alebo podpisový záznam fyzickej osoby, ďalej podpisový záznam osoby zodpovednej za jej zostavenie a osoby zodpovednej za vedenie účtovníctva.

(3) Účtovná závierka v sústave podvojného účtovníctva okrem všeobecných náležitostí podľa odseku 2 obsahuje tieto súčasti:

a) súvahu,
b) výkaz ziskov a strát,
c) poznámky.

Keď podpisujeme súvahu a výkaz Z a S, prečo nie poznámky?
Marianna01
07.02.07,20:19
Bože, prečo si tak strááááášne komplikujeme život?
Gabi03
08.02.07,06:25
Ja som už tak unavená z práce, keď som už dva týždne každý deň 12 hodín v práci, že ma ani nenapadlo prelistovať si tie poznámky. Samozrejme na konci bola kolonka na podpis. :o
press
24.03.07,20:21
Významné položky sú nad 1000 Sk, alebo si to určuje firma sama?
na toto by som sa chcela spytat tiez.
v poznamkach je oddiel> vyznamne polozky nakladov za poskytnute sluzby.
piskotka
26.03.07,17:01
Zdravim vsetkych,
prikladam kompletne poznamky v .doc dokumente z original tlaciva zo Sevtu. Presli sice dlhym formatovanim a upravami, ale kedze ja osobne nevyuzivam ani zdaaaaleka vsetky tabulky, ktore obsahuje, dajaky formatik vam mozno este bude treba..
Dufam, ze pomoze :)

Pekny vecer

>> nasla som tam chybu, tak prikladam opravene (zaiste si mozno niekto vsimol.. 8ma strana bola 2x chybal odsek f.l az f.p )
sybila3
01.06.07,05:51
Odovzdávali ste niekto aj skrátené poznámky z príspevku 9, nemali výhrady. Alebo je predpísaná forma, myslím, že nie, dík.
Braňo
01.06.07,06:00
:eek: Ja som už tak mimo. Súrne
Prosím Vás, treba aj Poznámky k účtovnej závierke podpisovať konateľom alebo nie?

Pozri moje poznámky v pdf - poslednú stranu - je tam miesto na podpis štatutára. ;) A zachovaj kľud - my ti tu poradíme :D
Gabi03
01.06.07,06:02
Pozri moje poznámky v pdf - poslednú stranu - je tam miesto na podpis štatutára. ;) A zachovaj kľud - my ti tu poradíme :D

Kľud bol zachovaný takmer pred štyrmi mesiacmi. ;) :D
sybila3
01.06.07,06:12
Ja dávam teraz dodatočné DP, tak sa pýtam, či môžem dať aj tie skrátené poznámky, alebo musia byť tie mnoooooho stranové, díky.
Tweety
01.06.07,06:16
Odpoveď na otázku o Poznámkach tú už bola napísaná, napr. aj v príspevku č.10, stačí si ho prečítať.:)
kvetinka23
06.04.09,06:36
ahojte. prosííím vás nemá tu niekto nejaké poznámky k účovnej závierke, najlepšie k mimoriadnej. píšem diplomovku a moc by mi to pomohlo. ďakujeem
liba2
06.04.09,07:09
ahojte. prosííím vás nemá tu niekto nejaké poznámky k účovnej závierke, najlepšie k mimoriadnej. píšem diplomovku a moc by mi to pomohlo. ďakujeemKvetinka, v tejto téme je 5 vzorov poznámok - hľadáš nejaké iné ?
kvetinka23
07.04.09,06:15
ja by som potrebovala nejakú teoriu k mimoriadnej závierke. už som písala viackrát a nikto mi neodpisuje. ďakujem
liba2
08.04.09,05:18
ja by som potrebovala nejakú teoriu k mimoriadnej závierke. už som písala viackrát a nikto mi neodpisuje. ďakujem
Kvetinka, treba pozrieť do zákona ;) pozorne si prečítaj celý § 17. Rozdiel medzi uzávierkou riadnou a mimoriadnou je uvedený v tomto odseku zákona:

§17 ZoÚ
"(6) Účtovná jednotka zostavuje účtovnú závierku vždy, keď uzavrie účtovné knihy podľa § 16. Ak uzavrie účtovné knihy k poslednému dňu účtovného obdobia, zostavuje účtovnú závierku ako riadnu, v ostatných prípadoch uzavretia účtovných kníh uvedených v § 16 zostavuje účtovnú závierku ako mimoriadnu."
kvetinka23
08.04.09,09:21
ďakujem. ale tak iba zákon mi na napísanie diplomovky nebude stačiť. myslela som že tu bude mať niekto aj nejaké materiály k tomu-mimoriadnej účtovnej závierke
liba2
08.04.09,13:44
ďakujem. ale tak iba zákon mi na napísanie diplomovky nebude stačiť. myslela som že tu bude mať niekto aj nejaké materiály k tomu-mimoriadnej účtovnej závierkeKvetinka, žiadny ekonóm nezverejňuje údaje svojho klienta - najmä nie údaje z účtovnej závierky - na porade :) . Tu sa môžeš dozvedieť len všeobecné riešenia niektorých problémov.
atka4
13.04.09,14:53
Kvetinka, žiadny ekonóm nezverejňuje údaje svojho klienta - najmä nie údaje z účtovnej závierky - na porade :) . Tu sa môžeš dozvedieť len všeobecné riešenia niektorých problémov.
súhlas
+ skús "kvetinka23" u svojich osobných známych, tu ide najmä o dôveru...........ale minimálne u majiteľov firiem, prípadne osôb, ktoré majú rozhodovacie právomoci. Ono sú to totiž vždy citlivé údaje, najmä ak sú tie Poznámky vypracované s plnou vážnosťou....