Jaronimo
12.01.13,14:50
Dobrý deň,
som neplatca DPH, registrovaný podľa paragrafu 7, dovážam tovar z EÚ a predávam ho na Slovensku a potreboval by som vedieť, či mám podávať elektronicky každý mesiac DPH.

Pokiaľ viem, od 1.1.2013 mala vzniknúť táto povinnosť, no na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk), a videl som to aj niekde na porade, je, že sa táto povinnosť posúva na 1.1.2014. Môj známy účtovník (nie môj účtovník) hovoril koncom roka, že sa mám niekde zaregistrovať na drsr a podávať DPH elektronicky (som začínajúci podnikateľ a v decembri som DPH podával papierovou formou (z eDane)). Viete mi povedať, či je to potrebné elektronicky alebo ešte nie?

Tiež ma na DÚ zmiatli tým, že na podobnú otázku mi odpovedali, že DPH nemám podávať, ale odovzdávať kvartálne súhrnný výkaz do 20.1.2013. Z viacerých zdrojov zas mám, že súhrnný výkaz by som podával iba ak by som predával do zahraničia. Viete mi prosím poradiť, ako to je?

Ďakujem za každú radu :)
KEJKA
12.01.13,19:41
povinnosť podávať elektronicky DP DPH sa posunula na 1.1.2014, nič ti však nebráni podávať touto formou aj teraz.
SV nepodávaš, lebo iba nakupuješ z EU a predávaš v tuzemsku - tvoja info je správna, teta na DU má skreslené informácie, alebo si sa chybne opýtal.