anika
12.01.13,22:28
Uzávierku mám hotovú, verím, že všetko je okej, ale neviem čo z daňou z úrokov z podnikateľskej činnosti, kde ju uviesť v DP, pretože tam nevidím žiadnu kolonku na to, pretože u rozpočtárov sa nepovažuje za peddavkovú daň. tá daň má až tak netrápi, pretože ju neuvediem a hotovo , ale keď som robila DP tak
do r. 130 som dala náklady hl. činnosti + 513- repre z podn.č., tabuľku C som urobila a daň mi síce vypočíta dobre aj daňový základ ale 130 svieti s oranžovým a hlási logické chyby.

Vyplňovala som to presne podľa návodu, je chyba na stránke?
:confused:
V A3 to bolo minulého roku teraz to nechce zožrať. Kde robím chybu?

Srdečná vďaka, v pondelok to už VÚC chce mať hotové.

Anika
betka
13.01.13,20:29
43/(6) Daňová povinnosť daňovníka, ak ide o príjmy,
z ktorých sa daň vyberá zrážkou, sa považuje za splnenú riadnym vykonaním zrážky dane. Daň vyberanú zrážkou je možné považovať za preddavok na daň, ak bola vybraná z
a) príjmov podľa § 16 ods. 1 písm. d) u daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou,
b) príjmov podľa § 16 ods. 1 písm. e) prvého, druhého a štvrtého bodu, úrokov a iných výnosov z poskytnutých úverov, pôžičiek a derivátov podľa osobitného predpisu76) a príjmov z podielových listov dosiahnutých z ich vyplatenia (vrátenia) u daňovníka z členského štátu Európskej únie a daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou v ďalších štátoch tvoriacich Európsky hospodársky priestor,
c) príjmov z podielových listov dosiahnutých z ich vyplatenia (vrátenia) u daňovníka s neobmedzenou daňovou povinnosťou podľa § 2 písm. d) okrem daňovníka nezaloženého alebo nezriadeného na podnikanie (§ 12 ods. 2), Fondu národného majetku Slovenskej republiky a Národnej banky Slovenska,
d) výnosov z dlhopisov u daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou podľa § 2 písm. e) tretieho bodu, ktorý na území Slovenskej republiky nepodniká prostredníctvom stálej prevádzkarne.
anika
13.01.13,20:59
Áno to je v poriadku nie sme organizácia zriadená na podnikanie, čiže je to splnená daňová povinnosť, nechcela som to uplatňovať ako odpočet. Ale mám problém s vyplnením DP, pretože podľa návodu to nefunguje, ak dám položky, ktoré nie sú daňovými výdavkami a daňovými
príjmami, na stranu 2 a zároveň aj do riadku 100 celý HV zo zdaňovanej aj nezdaňovanej činnosti,, tak vypočíta síce dobrý daňový základ zo zdaňovanej činnosti aj dobrú daň, ale riadok 130 svieti na oranžovo a ak nedaňové výdavky a príjmy uvediem do pomocných výpočtov tak mi zmaže HV, ak nie tak je to teoreticky dobré síce nie podľa návodu, ale riadok 130 oranžový a hlási logické chyby, ktoré nebránia vytlačeniu.
srska
13.01.13,21:07
Áno to je v poriadku nie sme organizácia zriadená na podnikanie, čiže je to splnená daňová povinnosť, nechcela som to uplatňovať ako odpočet. Ale mám problém s vyplnením DP, pretože podľa návodu to nefunguje, ak dám položky, ktoré nie sú daňovými výdavkami a daňovými
príjmami, na stranu 2 a zároveň aj do riadku 100 celý HV zo zdaňovanej aj nezdaňovanej činnosti,, tak vypočíta síce dobrý daňový základ zo zdaňovanej činnosti aj dobrú daň, ale riadok 130 svieti na oranžovo a ak nedaňové výdavky a príjmy uvediem do pomocných výpočtov tak mi zmaže HV, ak nie tak je to teoreticky dobré síce nie podľa návodu, ale riadok 130 oranžový a hlási logické chyby, ktoré nebránia vytlačeniu.
mimotemy a to v čom vypisuješ dp?
anika
13.01.13,21:17
DP som písala v eDane.
veronikasad
13.01.13,21:23
DP som písala v eDane.
a našla si tam tlačivo za rok 2012 ?
anika
13.01.13,21:34
Tlačivo platné od roku 2011 a cez dátum som zadala od 1.1.2012 do 31.12.2012 novšie tlačivo tam nie je a keď sa dobre pamätám tam hore písalo DP 2012, ale ráno sa pozriem, pretože som to písala v sobotu večer.
veronikasad
13.01.13,21:51
Tlačivo platné od roku 2011 a cez dátum som zadala od 1.1.2012 do 31.12.2012 novšie tlačivo tam nie je a keď sa dobre pamätám tam hore písalo DP 2012, ale ráno sa pozriem, pretože som to písala v sobotu večer.
Tlačivo, ktoré si vypisovala je platné na rok 2011 a má č. MF/023043/2011-721.
Pre rok 2012 platí tlačivo MF/22366/2012-721, vzor nájdeš vo FS č. 10/2012
Melnick
13.01.13,21:53
Tlačivá pre rok 2012 ešte na e-Dane nie sú.
anika
13.01.13,21:55
Ďakujem.