jumo
12.01.13,22:53
Hladal som odpoved na moju otazku, ale nenasiel som tak zakladam novu temu.
Nas internetovy obchod predava na Slovensku, ale rozmyslame nad rozsirenim ponuky do madarska - dorobit 2. jazyk na stranke ale nie su mi jasne - a nikde neviem najst fundovanu odpoved - nejake veci:
Madarsky zakaznik sa dostane na nasu stranku a objedna si tovar. Aby mal co najlacnejsiu dopravu, tak ma napadlo zalozit si ucet v nejakej Madarskej banke. Zakaznik tam prevedie peniaze a ked platba nabehne posleme mu tovar. Je to omnoho lacnejsie ako keby sme posielali tovar na dobierku. Jeho ten prevod nestoji nic.
Ak budeme mat v madarskej banke uz nejaku vyssiu sumu, tak ju prevedieme do Slovenskej banky.
1.) mohol by niekto prosim poradit ako uctovat tie platby v madarskej banke? Banka posle povedzme 1/4 rocny vypis a ten si dame do uctovnictva?
2.) treba to nejako uctovne riesit aj s madarskym danovym uradom?
Stale totiz budeme slovensky obchod aj so .sk domenov.

vopred dakujem za odpoved
blavaciko
12.01.13,22:36
Hladal som odpoved na moju otazku, ale nenasiel som tak zakladam novu temu.
Nas internetovy obchod predava na Slovensku, ale rozmyslame nad rozsirenim ponuky do madarska - dorobit 2. jazyk na stranke ale nie su mi jasne - a nikde neviem najst fundovanu odpoved - nejake veci:
Madarsky zakaznik sa dostane na nasu stranku a objedna si tovar. Aby mal co najlacnejsiu dopravu, tak ma napadlo zalozit si ucet v nejakej Madarskej banke. Zakaznik tam prevedie peniaze a ked platba nabehne posleme mu tovar. Je to omnoho lacnejsie ako keby sme posielali tovar na dobierku. Jeho ten prevod nestoji nic.
Ak budeme mat v madarskej banke uz nejaku vyssiu sumu, tak ju prevedieme do Slovenskej banky.
1.) mohol by niekto prosim poradit ako uctovat tie platby v madarskej banke? Banka posle povedzme 1/4 rocny vypis a ten si dame do uctovnictva?
2.) treba to nejako uctovne riesit aj s madarskym danovym uradom?
Stale totiz budeme slovensky obchod aj so .sk domenov.

vopred dakujem za odpoved

madarska banka ti normalne posle vypis a ty riesis ako keby to bol vypis zo slovenskej banky...
s madarskym danovakom zrejme neriesis vobec nic (akurat cislo madarskeho uctu treba asi tiez nahlasit k nam na danovy urad)
Dáša_
13.01.13,08:46
akurat cislo madarskeho uctu treba asi tiez nahlasit k nam na danovy urad

nie asi, ale určite musí byť tento účet hlásený na DU.

Plus treba trochu poznať aj maďarský zákon o DPH. Lebo po presiahnutí istého obratu sa možeš stať platiteľom DPH v maďarsku.
jumo
13.01.13,10:04
Dakujem vam za odpovede. Takze to vyzera tak, ze by s tym nemal byt nejaky extra velky problem. Cele sa to vlastne tvari a uctuje ako ked to robime so slovenskou bankou.
S tym DPH som si to cital a madarsko ma limit okolo 35 000,- euro. Len som sa nikde nedocital ze ci je to bez DPH alebo s DPH. A keby sme to teoreticky prekrocili, stanem sa platitelom DPH v madarsku tak potom komu tu DPH-cku budem platit? Aj na SK a aj v HU? Vie mi prosim na toto niekto odpovedat?
elektroinstalacie
03.03.13,17:52
Zdravim. Riesim podobny problem... akurat u mna sa jedna o iny stat - Nemecko. Vyhoda "u mna" je... ze to ostava v rovnakej mene ... plus, co som sa docital, do DE mozem posielat do 100.000€ bez danovej povinnosti voci DE. Ak to nie je spravne, opravte ma prosim. Som len zaciatcnik, rozbieham si to.

Ak by ste boli taky dobri... a poradili by ste mi este par veci.
Ako je to so zriadenim medziskladu. Teda, firma-obchod bude mat sidlo na Slovensku (hlavny sklad) - v ktorom ale nic nebude a medzisklad v Nemecku. Je mozne do toho medziskladu prijimat materiala a v zapeti hned predavat bez toho, aby material prebehol hlavnym skladom na SVK.

Dalsia moja otazka... Faktury? Dvojjazicne? Alebo staci mi vytvorit len fak. v nemcine? Faktury budu uhradzane vkladom na nemecky ucet...

Dakujem pekne za odpovede, akekolvek :D