DAJANKA81
13.01.13,18:08
Ahojte,chcela by som vedieť,ako to je s reklamovaním tovaru,pokiaľ predávajúci ukončil svoje podnikanie.Kúpila som vianočné osvetlenie,ktoré žiaľ prestalo po dvoch dňoch fungovať,písala som predávajúcemu,že chcem tovar reklamovať,no odpísal mi,že už nepodniká,pretože ukončil živnosť.Dakujem
arizona
13.01.13,17:48
DAJANKA81
13.01.13,19:01
dakujem,ale tu nejde o zrušenie obchodu,kupovala som to cez bazos a dotyčný ukončil živnosť.
freddy87
13.01.13,19:12
Živnostník zodpovedá celým svojim majetkom, to znamená, že pokiaľ už jeho podnikanie zaniklo, aj naďalej platí, že uspokojiť vaše požiadavky je nútený zo súkromných zdrojov. Poslal by som mu uvedený tovar na reklamáciu na adresu, ktorú má uvedenú (alebo mal) v reklamačnom poriadku, resp. keď nevypátrate a on nechce povedať, tak následne na adresu sídla podľa živnostenskeho registra. A teda buď to vyrieši a vráti peniaze, alebo to budete riešiť inak. Obávam sa, že ale v tomto prípade Vám už pomôže len súdna cesta, lebo ani SOI asi nekontroluje nepodnikateľov (ich postup pri reklamáciách), čo sa týka Vášho prípadu.