MikeyLOL
13.01.13,21:38
Zdravím,

Mam otázku ako najednoduchšie vystavovát faktury.Momentálne som zamestnancom firmy s.r.o.,
kde som zároveň spoločníkom a konátelom.
Rad by som ako jednotlivec vystavil faktúry,ale nechcem to spájať z touto existujúcou s.r.o.

Založiť novu s.r.o. je riešenie,ale to musím byt už živnosntík.

A odvody už odvádzam-respektíve firma v ktorej posobim.

Ako nato?Dakujem
veronikasad
13.01.13,20:52
Nemusíš zakladať novú s.r.o., stačí keď si vybavíš živnostenský list na predmet podnikania, ktorý chceš faktúrovať ako SZČO.
MikeyLOL
14.01.13,07:44
OK. a z toho platit minimálne odvody do sociálnej poistovne? Vybavim ŽL a dostanem IČO,možem fakturovat.A navyše platit ŽL a z toho odvody?


Nemožem založit s.r.o. ako fyzicka osoba,kedže s.r.o. kde posobim je ako pravnicka osoba?


A za novu s.r.o. neplatim nič,pokial nema zisky?
fortunka
14.01.13,07:53
s.r.o. bude pravnicka osoba vzdy, aj ked si zaloziz novu ako fyzicka osoba... tak sro bude zase pravnicka. Na zalozenie sro nemusis byt zivnostnik. Neviem aku fakturu a za co chces vystavovat, a ci pravidelne.. kvoli jednej sa ti urcite zivnost ani sro neoplati (zalozenie sro tiez nie je zadarmo)... ako zivnostnik samozrejme budes platit odvody a dan, ak ti vznikne danova povinnost.
MikeyLOL
14.01.13,08:11
Fakturovať chcem pravidelne za poskytnuté služby-internetové.Ak si vybavym ŽL,už nemožem vystupovať v povodnej s.r.o. ako zamestnanec,ale ako živnostník.A to by som nerad menil.
Ak založim s.r.o. ako jednotlivec-bude ma to stat len vydavky na jej založenie.Ak tomu spravne rozumiem?
blavaciko
14.01.13,11:27
Fakturovať chcem pravidelne za poskytnuté služby-internetové.Ak si vybavym ŽL,už nemožem vystupovať v povodnej s.r.o. ako zamestnanec,ale ako živnostník.A to by som nerad menil.
Ak založim s.r.o. ako jednotlivec-bude ma to stat len vydavky na jej založenie.Ak tomu spravne rozumiem?

z akeho dovodu by si nemohol dalej fungovat ako zamestnanec? kludne mozes...
pri novej sro ta to bude stat okrem vydavkov na zalozenie aj vydavky napriklad na uctovnictvo, kedze sa podava 2x viac vykazov, danovych priznani a pod.
MikeyLOL
14.01.13,11:50
Tak ako by ste postupovali Vy?
Ste fyzická osoba zamestnaná v s.r.o.,kde ste konateľom a spoločníkom.Mate tam riadny plat,odvádzate riadne dane.Ale chcete poskytovať
spoplatnené internetové služby/faktúrovať/,nechcete to absolútne spájať z s.r.o. v ktorej ste zamestnaní.Ako najjednoduchšie fakturovať a
nepreplácať?

Dakujem
Cecilia
14.01.13,12:06
akú sumu chceš vyfakturovať ročne?
MikeyLOL
14.01.13,12:11
Tak to je ešte otázne.Može to byt do 35 000 euro ročne.Ale može to byt aj viac.Ake su možnosti?
Naražame na učtovnictvo?
Cecilia
14.01.13,12:35
1. nová sro - daň z príjmov 23%, nemusíš tam byť zamestnaný, to znamená, nemusíš platiť odvody
2. živnosť - daň z príjmov 19% a dosť vysoké odvody, ak budú nízke výdavky.

iné možnosti ja nepoznám, som v tom laik
veronikasad
14.01.13,12:37
OK. a z toho platit minimálne odvody do sociálnej poistovne? Vybavim ŽL a dostanem IČO,možem fakturovat.A navyše platit ŽL a z toho odvody?


Nemožem založit s.r.o. ako fyzicka osoba,kedže s.r.o. kde posobim je ako pravnicka osoba?


A za novu s.r.o. neplatim nič,pokial nema zisky?
Si v s.r.o. zamestnancom ?
MikeyLOL
15.01.13,15:30
Ano zamestnancom......aj