Eva Farkasová
28.02.06,18:39
Sme príspevková organizácia zriadená MESTOM. Pre mesto vykonávame hlavnú činnosť na základe zriaďovacej listiny. Popri hlavnej činnosti vykonávame aj podnikateľskú činnosť, z ktorej sme plátcami DPH. Na prevádzku v hlavnej činnosti dostávame od mesta príspevok (dotácia).
Prosím poraďte ako postupovať v prípade, že vykonávame pre mesto aj práce mimo príspevku - napr. na základe objednávky (odborné práce). Je možné zriaďovateľovi vystavovať aj faktúry s DPH - teda v podnikateľskej činnosti?
Ďakujem vopred za odpoveď. :confused:
KEJKA
28.02.06,18:09
dodanie za odplatu mimo hlavnej činnosti už podlieha dani. Nie ste zdaniteľnou osobou len v rozsahu hlavnej činnosti.
Na osobe objednávateľa v rámci SR nezáleží.
Eva Farkasová
28.02.06,18:14
Ďakujem pekne a oceňujem :o)
KEJKA
28.02.06,18:17
Ďakujem pekne a oceňujem :o)
ďakujem aj ja :):):):):):):):):)
lejka
28.02.06,18:58
Prosím o pomoc.Mám urobiť DP kamarátke z Blavy,ktorá vyučuje na 2 zákl.školách na HPP a DoVP a okrem toho má súkromnú špeciálnu pedagog.poradňu.
Má pridelené IČO ako príspevková organizácia a je zaradená do siete školských zariadení.
Nie je platcom dph.
Má priame platby od klientov v hotovosti + dostáva mesačne 6.000 Sk dotáciu z Krajského školského úradu .Jej príjmy za r.2005 nedosiahnu sumu 200tis.sk a jej výdavky sú asi 100.000Sk/nájomné za miestnosť,telefón/.
Na porade som vyčítala,že ak rozpočet výdavkov je menší ako 500tis.sk,tak príspevková organizácia vedie JU.
Prosím Vás ,poraďte mi. Má podať DP A,lebo má príjmy len z HPP a DoVP a príjmy príspevk.org.do 300.tis.Sk sú oslobodené? Má viesť JU a až keď jej výdavky presiahnu sumu 500 tis.Sk,tak má prejsť na PU?
Ak sa niekto s takýmto dačím stretol,prosím poraďte,prípadne ma nasmerujte, kde si to môžem naštudovať. Vopred ďakujem.
KEJKA
28.02.06,19:32
Prosím o pomoc.Mám urobiť DP kamarátke z Blavy,ktorá vyučuje na 2 zákl.školách na HPP a DoVP a okrem toho má súkromnú špeciálnu pedagog.poradňu.
Má pridelené IČO ako príspevková organizácia a je zaradená do siete školských zariadení. to bude DP za príspevkovu
a za seba si podá DP/A, alebo požiada o RZD, lebo príspevková je iný právny subjekt.
aj ked sú príjmy oslobodené, myslím, že podať DP musí aj ako príspevková.

Nie je platcom dph.
Má priame platby od klientov v hotovosti + dostáva mesačne 6.000 Sk dotáciu z Krajského školského úradu .Jej príjmy za r.2005 nedosiahnu sumu 200tis.sk a jej výdavky sú asi 100.000Sk/nájomné za miestnosť,telefón/.
Na porade som vyčítala,že ak rozpočet výdavkov je menší ako 500tis.sk,tak príspevková organizácia vedie JU.
Prosím Vás ,poraďte mi. Má podať DP A,lebo má príjmy len z HPP a DoVP a príjmy príspevk.org.do 300.tis.Sk sú oslobodené? Má viesť JU a až keď jej výdavky presiahnu sumu 500 tis.Sk,tak má prejsť na PU?
Ak sa niekto s takýmto dačím stretol,prosím poraďte,prípadne ma nasmerujte, kde si to môžem naštudovať. Vopred ďakujem.
Ale pomôžu skúsenejší.
Ak aj môže viesť JU, nič nebráni, aby neviedla PU - je to jej rozhodnutie.
lejka
01.03.06,13:26
Lidka,ďakujem.Vieš,je to bývalá učiteľka môjho syna,predala dom v Žiline a presťahovala sa do Bratislavy.Tak ma oslovila,či jej urobím DP.Doklady mi poslala poštou a dávam dokopy čo je čo.
Urobím jej teda DP A a DP PO.
Neviem,či Ťa môžem otravovať ,keď na niečo narazím v jej dokladoch?
lejka
07.03.06,11:03
Po doplnení všetkých chýbajúcich dokladov a údajov/prísp.org chce viesť JU/: Prosím,skontrolujte ma-prísp.org.-súkr.pedagog.poradňa:
Príjem príspevkov za r.2005 zo ŠR KŠÚ na účet: 99.000Sk
Príjem príspevku za 12/2004 zo ŠR KŠÚ na účet:18.000Sk
Bankové úroky r.2005 : 1,81Sk
Pokladňa- príspevky za psych.pohovory : 216.800Sk
Prevádzk.réžia/nájom,b.poplatky,telef.,kanc.p./38.900 Sk

Celkom príjmy prísp.org.333.800 Skzdaňujem nad 300 tis,t.j.´+33.800Sk?/
bank.úroky +1,81 Sk
Prev.réžia -38.900 Sk
Ďalej neviem.
Podám DP pre PO a výkazy aké?Sú výkazy pre príspevk.org.?
Prosí Vás,kto robí príspevkovú org.,skontrolujte ma.Vopred ďakujem.
lejka
08.03.06,07:50
Prosím,prosím poraďte mi,ak niekto robíte príspevk.org.