tompet
14.01.13,13:22
Trošku Vás naštartujem. :D Prečo si nik z vás nekúpi poriadny softvér?
Samozrejme, že som mal na mysli MK-soft.
Áno - dokáže všetko.
Normálne, že idem spať, papiere nechám na stole, ráno vstanem a




všetko si dorobím.

Teraz bez srandy fakt je super.
Tweety
14.01.13,12:28
Trošku Vás naštartujem. :D Prečo si nik z vás nekúpi poriadny softvér?
Samozrejme, že som mal na mysli MK-soft.
Áno - dokáže všetko.
Normálne, že idem spať, papiere nechám na stole, ráno vstanem a




všetko si dorobím.

Teraz bez srandy fakt je super.
Veď každý soft funguje na takom princípe, či?
srska
14.01.13,12:31
Trošku Vás naštartujem. :D Prečo si nik z vás nekúpi poriadny softvér?
Samozrejme, že som mal na mysli MK-soft.
Áno - dokáže všetko.
Normálne, že idem spať, papiere nechám na stole, ráno vstanem a




všetko si dorobím.

Teraz bez srandy fakt je super.nebudem oponovať (neviem posúdiť), len sa opýtam koľko iných softov si testoval?
tompet
14.01.13,13:02
Robil som Softip, Ifosoft a videl aj MRP aj Oberon
ale nepotreboval som hľadať niečo iné pretože s týmto robím
od roku 1995 /najprv samozrejme v DOSe, teraz je v SQL/
a som maximálne spokojný. Žiadne ikony na ploche za každý rok iná,
všetky roky a všetky firmy a všetky podsystémy v jednom. S tým istým softom
si otvoríš rok 2013 aj rok 2000. Automatické zaúčtovania trebárs miezd do UC
danové priznania, poznámky k závierke, prepojenia na eDane, banking, pracovné zmluvy, dohody a iné
bludy sú samozrejmosťou.
Ale viem, že každý chváli svojho boha, tak to tak ber. Len ma štvalo, že chýba v zozname softov
tak preto som ho tam pridal. Ale naozaj nik neoľutuje ak si ho kúpi ako začiatočník a ani ten koho trebárs opakovane serie ten jeho soft.
S pozdravom
srska
14.01.13,13:07
Robil som Softip, Ifosoft a videl aj MRP aj Oberon
ale nepotreboval som hľadať niečo iné pretože s týmto robím
od roku 1995 /najprv samozrejme v DOSe, teraz je v SQL/
a som maximálne spokojný. Žiadne ikony na ploche za každý rok iná,
všetky roky a všetky firmy a všetky podsystémy v jednom. S tým istým softom
si otvoríš rok 2013 aj rok 2000. Automatické zaúčtovania trebárs miezd do UC
danové priznania, poznámky k závierke, prepojenia na eDane, banking, pracovné zmluvy, dohody a iné
bludy sú samozrejmosťou.
Ale viem, že každý chváli svojho boha, tak to tak ber. Len ma štvalo, že chýba v zozname softov
tak preto som ho tam pridal. Ale naozaj nik neoľutuje ak si ho kúpi ako začiatočník a ani ten koho trebárs opakovane serie ten jeho soft.
S pozdravomtoto umožňuje aj pohoda komplet (nechválim)
Zobraziť viac
14.01.13,15:51
Chlapče, hádam bude najlepšie keď necháš užívateľov v pokoji aby si sami vybrali čo chcú. Každý soft je na dačo iné, a ani ten MK soft neni všeliek. Videl som nejakého známeho predávať na kase MK Soft a veru tie obrazovky tam, napríklad keď išiel niekto platiť účet to bolo poriadne mizerere. Ono sú nejaké účtovné programy ako napríklad Kros, tí sa zamerali na účtovníctvo, a veľa ľudí na to nedá dopustiť ale je to tak ako to oní hlásajú, je to účtovný soft, keby si chcel v ich sklade napríklad výkaz evidencie liehu, tak si skončil, a ich kasa je tiež 100 rokov za opicami. Potom sú také komplexnejšie české softy ako Pohoda alebo Money, sú aj rozšírené aj dosť dobré, ale aj tak sa nájdu užívatelia ktorým nevyhovujú, lebo napríklad sa ťažšie zavádzajú a bez školenia len tak postaviť pred ne obyčajného človeka je márna snaha. Potom je Abra, ktorá sa za posledných pár rokov snaží nezaostať, ale tú až tak nepoznám, potom je MRP, ale ten v poslednej dobe dosť stráca a tá ich vlajková loď sa v poslednej dobe čoraz ťažšie drží na vlnách, potom je Oberon, ale tí prerábajú o 106 a tá ich nová verzia má jasný cieľ ale veľa ľudí tvrdí že je pomalá, a až potom je ten Tvoj MK SOFT. Igen? A to sme nebrali do úvahy koľko ktorý soft stojí lebo dnes čoraz viac ľudí ma poriadne hlboko do vrecák. Tak to radšej nechaj tak, ak je ten soft dobrý, užívatelia si ho nájdu aj bez Tvojich reklamných drístov.
tompet
14.01.13,17:10
Chlapče, hádam bude najlepšie keď necháš užívateľov v pokoji aby si sami vybrali čo chcú. Každý soft je na dačo iné, a ani ten MK soft neni všeliek. Videl som nejakého známeho predávať na kase MK Soft a veru tie obrazovky tam, napríklad keď išiel niekto platiť účet to bolo poriadne mizerere. Ono sú nejaké účtovné programy ako napríklad Kros, tí sa zamerali na účtovníctvo, a veľa ľudí na to nedá dopustiť ale je to tak ako to oní hlásajú, je to účtovný soft, keby si chcel v ich sklade napríklad výkaz evidencie liehu, tak si skončil, a ich kasa je tiež 100 rokov za opicami. Potom sú také komplexnejšie české softy ako Pohoda alebo Money, sú aj rozšírené aj dosť dobré, ale aj tak sa nájdu užívatelia ktorým nevyhovujú, lebo napríklad sa ťažšie zavádzajú a bez školenia len tak postaviť pred ne obyčajného človeka je márna snaha. Potom je Abra, ktorá sa za posledných pár rokov snaží nezaostať, ale tú až tak nepoznám, potom je MRP, ale ten v poslednej dobe dosť stráca a tá ich vlajková loď sa v poslednej dobe čoraz ťažšie drží na vlnách, potom je Oberon, ale tí prerábajú o 106 a tá ich nová verzia má jasný cieľ ale veľa ľudí tvrdí že je pomalá, a až potom je ten Tvoj MK SOFT. Igen? A to sme nebrali do úvahy koľko ktorý soft stojí lebo dnes čoraz viac ľudí ma poriadne hlboko do vrecák. Tak to radšej nechaj tak, ak je ten soft dobrý, užívatelia si ho nájdu aj bez Tvojich reklamných drístov.

Vidím, že si to nepochopil. Ak si pozrieš tak je tých stránok s rôznymi softmi viac. Ja som len pridal ten svoj. Aby niekto kto na ňom robí sa mohol spýtať ak má problém, tak ako to robia napr. Oberoňáci.
Toť vsjo.
Ale za to oslovenie "chlapče" vďaka. Cítim ako mladnem. Len škoda, že nie som gay.
Pidgey
15.01.13,10:00
Ono, problem nie je v zalozeni temy pre konkretny ES. Aj mne troska oci kole ten nazov temy - najsamlepsi SW. Ak bolo umyslom mat samostatnu stranku o MK Softe, dalo sa to nazvat aj vhodnejsie. Tak ci tak, temy sa tu zvyknu zakladat s nazvom, ktory naznacuje, co sa v danom vlakne riesi. Z tvojho nazvu to zjavne moc nie je uznaj.
A, tvojej poslednej vete som s kontextom na diskusiu mi unika pointa a vazba na co vlastne reagujes? (oslovenie "chlapce" - wtf, to hadam nemyslis vazne....)
Stefan2005
15.01.13,10:13
...mi unika pointa...

... vo mne to celé vyvoláva dojem skrytej reklamy (docela vtieravej).
tuta
15.01.13,11:21
Vidím, že si to nepochopil. Ak si pozrieš tak je tých stránok s rôznymi softmi viac. Ja som len pridal ten svoj. Aby niekto kto na ňom robí sa mohol spýtať ak má problém, tak ako to robia napr. Oberoňáci.
Toť vsjo.
Ale za to oslovenie "chlapče" vďaka. Cítim ako mladnem. Len škoda, že nie som gay.


a vieš Ty čo? Ten program je tu už spomínaný napr. tu: http://www.porada.sk/t8015-mksoft.html, aj v tejto téme sa spomína http://www.porada.sk/t141-hladanie-noveho-softveru.html

Ver, že je nás tu dosť čo s ním robíme...
Zobraziť viac
15.01.13,18:40
No tých softov je na slovensku požehnane kadejakých, aj lepších aj horších. Ono to je hádam aj dobre, jednak je z čoho vyberať, aj keď niekde tá kvalita fakt pokrivkáva, a aj si tie firmy aspoň trocha konkurujú, povedal by som že v tejto oblasti zúri už zo dva roky celkom pekný boj a výsledkom je celkom pekný tlak na ceny. Lebo inde na svete , nemyslím česko alebo polsko tolko ekonomicko účtovných softov zdaľeka nemajú a sú veru o hodne drahšie. A to má ostatný svet ešte oveľa ľahšiu situáciu v tom, že legislatívne zmeny sú tam veľmi zriedkavé. Keby tam menili legislatívu ako na slovensku tak by tam už vládu ľudia dávno kopali po ulici napred seba. Ale slováci sú najsprostejší národ v celom vesmíre a tu je možné všetko. Aj to že sociálna alebo dajaká zdravotná poisťovňa zmení výkaz poistného aj tri krát za rok. Tu sa nad tým nikto ani len nepozastaví, že čo sa to v tých výkazoch za nezmyselné blbosti ktoré sa nekonečne krát aktualizujú a furt to neni dobre. Za posledné dva - tri roky sa nám trh s miestnymi softami dosť dobre čistí, malé firmy jednočlovekové alebo do 3-4 ľudí nemajú veľmi šancu prežiť. Kosa globalizácie ale môže zo sebou zobrať aj väčšie firmy, ostatne na stránkach niektorých to vidno, že napríklad posledná aktualita je z roku 2010 a podobne. Napríklad www.ekosova.sk. Tým samozrejme nechcem povedať na túto firmu nič zlé, každému poctivo pracujúcemu podnikateľovi prajem všetko dobré a držím palce, ale asi tu chlapom niečo škrípe a samozrejme takýchto firiem je tu oveľa viac. Napríklad: http://www.utilis.sk/novinky.php
Vyvíjanie softov je čoraz náročnejšie a dobrí programátori už dávno zo slovenska hromadne zdupkali. Niečo z nich tu asi z nostalgie zostalo a trochu sem-tam robia. České firmy ako Stormware, Cígler, WinStrom majú dobré produkty ale sú to firmy s dosť veľkou réžiou a myslím si že už dlho si nebudú môcť dovoliť viesť cenovú vojnu a bude musieť prísť vytriezvenie z toho a nejaká úprava cien smerom hore. Asi dosť veľa programátorov bude v Krose, otázna je ich celková kvalita alebo fluktuácia a tie ich softy vyzerajú dosť zložito. Videl som niekde ľudí čo skúšali tú alfu+ púšťať asi na poldruhagigovom celeróne. Len kým to nabehlo prešla skoro minúta, tak som si dal vypísať že čo tam žere toľkú pamäť a zdroje, a videl som hádam tisíce objektov naloudovaných v pamäti, takže som im povedal zabudnite že na tomto stroji to môžete prevádzkovať. Potom je celá kopa iných firiem a iných softov , niektoré sú čisto na účtovanie, niektoré sú odvetvovo zamerané.
http://www.bowa.sk/Zoznam-softwarovych-firiem-s-implementovanym-fiskalnym-modulomaPegas-FM06.aspx
Na tomto linku máte niektoré z nich a to je len zoznam redukovaný na podporujúcich nejaký jeden modul pokladnice, je ich oveľa viac..
Teraz v januári ide byť v Inchebe hoteliérska výstava, asi tam skočím pozrieť čo je nové v tejto oblasti, budú tam asi aj hotelové softy a kasičky.
tompet
15.01.13,22:15
Ono, problem nie je v zalozeni temy pre konkretny ES. Aj mne troska oci kole ten nazov temy - najsamlepsi SW. Ak bolo umyslom mat samostatnu stranku o MK Softe, dalo sa to nazvat aj vhodnejsie. Tak ci tak, temy sa tu zvyknu zakladat s nazvom, ktory naznacuje, co sa v danom vlakne riesi. Z tvojho nazvu to zjavne moc nie je uznaj.
A, tvojej poslednej vete som s kontextom na diskusiu mi unika pointa a vazba na co vlastne reagujes? (oslovenie "chlapce" - wtf, to hadam nemyslis vazne....)

Tak trocha to zhrniem. Ospravedlňujem sa ak som sa vás dotkol. Ale napísal som hneď na začiatku, že vás trocha naštartujem. A takisto prepáčte, že som si nevšimol, že téma s MKsoftom už tu je. Prihlásil som sa len toť nedávno a jednoducho som uvidel tému účtovné softy a tam nebol, tak som ho tam šupol. A ten názov je čistá recesia, dosť dlho "učtujem, mzdárim a ekonómujem" a len humor vám pomôže prekonať tie nezmysly, keré sa na nás valia dennodenne.
A srska sa pýtala koľko iných softov poznám, tak preto som napísal/v skratke/ čo robí.
A posledná veta - programoval som na diernych štítkoch, Pascale, Basicu, Fortran4 ešte za socializmu tak sa nediv, že ma oslovenie chlapče milo potešilo. Ale pozor - stále som mladý.
Tak dajme už tomu pokoj a venujme sa daňovníctvu.

Nie preto som sa tu prihlásil, aby som vás ohlupoval.

PS:Ale aj tak je MKsoft najlepší. To berte ako pomoc, nie ako vnucovanie.
tuta
16.01.13,07:34
ver, že i pre mňa :-)
Pidgey
16.01.13,08:54
No, kazdy si chvali to svoje. Pre mna je jednicka Pohoda. Myslim si, ze skoro vsetky SW tu menovane splnia svoj ucel. Takze je to na uzivatelovi co mu najviac vyhovuje. V pohode robim uz zopar rokov, poznam ju dovolim si tvrdit dokonale, aj ked su veci, ktore v nej neovladam-ale viem ze tam su (nepouzivam). Poznam jej databazu cca do poslednej tabulky, cize aj ked sa neda nieco urobit v SW priamo, viem to zmenit priamo v databazi, tak aby nic nebolo porusene.
SW su robene vo vacsine pripadov ako univerzalne, lenze firmy univerzalne nie su. Kazda ma ine potreby napr predajna s textilom ma ine sposoby evidencie ako predajna s elektronikou,alebo so spotrebnym tovarom a pod. Alebo výroba okien, drevovýroba, a co ja viem ake este.
Da sa teda povedat maximalne ze dany SW je najlepsi v "niecom".
Dalsi problem je pocitacova zdatnost uzivatelov. Dovolim si povedat ze moznosti vyuzita SW a PC su niekde uplne inde, ako ludia ovladaju, alebo ako si myslia ze ich ovladaju a poznaju - toto hlavne.
Ked som zacinal s PC, povedzme za pol roka som vedel hravo skladat, instalovat PC, spravovat rozne SW a pod. Myslel som si ze som uz celkom dobry expert. Myslel som si to uprimne...., po dalsich x mesiacov, ked som zistil, ze este toto neviem, este toto neviem, dosiel som k tomu ze som uplna lama. Po x rokoch, pricom bezne robim podporu SW a IT, spravu databaz, sa povazujem za zdatnejsieho uzivatela (aj ked iny ma vnimaju ako PC experta :) ).
Cize, povedzme ze kazdy den robim jednoduche tabulky v exceli, nikto nic ine po mne nechce. Za 5 rokov tie tabulky robim za 1/5 cas co na zaciatku, su krasne, robim ich poslepiacky. Myslim si ako ten excel skvele ovladam a aky je skvely. Problem je ten ze ovladam iba minimum, a o ostatnych veciach co excel dokaze ani neviem ze existuju. Cize asi tak by som dalo hodnotit, ze je nejaky SW najlepsi :)