Mr.corn1988
14.01.13,18:06
Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať jednú vec. Chcem kúpiť jeden pozemok kde su dvaja vlastníci. Jeden mi predal svoju sť pozemku no druhý mi nechce v žiadnom príapde. Zistil som však, že ma na ten pomzemok exkeučný príkaz na zriadenie exekučného založného práva od sudného exekutora. Chcel by som vedieť či ja možem zájsť za exekutorom a kupiť od neho ten pozemok. ďakujem
Xanti
14.01.13,17:10
A ten druhý spolumajiteľ ponúkol na predaj pozemok aj tomu spolumajiteľovi, či rovno predal tebe. Ak rovno predal tebe , tak ten čo TI nechce predať Vašu zmluvu môže napadnúť na súde, lebo on mal predkupné právo.

No a podľa mňa ak zájdeš za exe napísaným na LV, tak nájdete spôsob ako by si mohol získať pozemok. Exe môže urobiť dražbu toho podielu, a ty ako spoluvlastník by si mal mať predkupné právo.
buchač
14.01.13,17:15
Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať jednú vec. Chcem kúpiť jeden pozemok kde su dvaja vlastníci. Jeden mi predal svoju sť pozemku no druhý mi nechce v žiadnom príapde.
...akože si veľa dovoľuje ....čo ????
Zistil som však, že ma na ten pomzemok exkeučný príkaz na zriadenie exekučného založného práva od sudného exekutora.
...zisti si aj to , čo je to ten exekúčny príkaz ...
Chcel by som vedieť či ja možem zájsť za exekutorom
...môžeš ...
a kupiť od neho ten pozemok.
...nie ...
ďakujem
...
Mr.corn1988
14.01.13,17:26
A ten druhý spolumajiteľ ponúkol na predaj pozemok aj tomu spolumajiteľovi, či rovno predal tebe. Ak rovno predal tebe , tak ten čo TI nechce predať Vašu zmluvu môže napadnúť na súde, lebo on mal predkupné právo.

No a podľa mňa ak zájdeš za exe napísaným na LV, tak nájdete spôsob ako by si mohol získať pozemok. Exe môže urobiť dražbu toho podielu, a ty ako spoluvlastník by si mal mať predkupné právo.

Ten od ktorého som kúpil tak to ponúkol najskôr tomu druhému spoluvlastníkovi na predaj, on to však odmietol. Je to aj na papieri, že nemá záujem o odkúpenie jeho časti. A ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Xanti
14.01.13,17:29
Nemáš začo. :) najčistejšie je to cez dražbu. Ale to musí chcieť aj exe.
Mr.corn1988
14.01.13,17:29
...

ďakujem aj za tvoju zvláštnu odpoveď. Ja sa do týchto vecí nevyznám tak preto som to sem napísal, ale aj tak díky;)