u-jeta
14.01.13,18:09
som ucitelka v MS,ucim 1. rok a abslvujem momentalne adaptacne vzdel. mam ukoncenu strednu pedagogicku skolu a bakalarsky stupen pedagogickej fakulty odbor predskolska a elementarna pedagogika. chcem sa teda spytat do akej plat.triedy momentalne patrim a kolko by mal byt moj plat v cistom a do akej platovej triedy budem zaradena po ukonceni adaptacneho vzdelavania a aky bude moj plat v cistom??? kazdy mi hovori inak,uctovnicka je neochotna...pracu,ktoru robim zboznujem,no chcem mat za nu aj plat,ktory mi patri. dakujem
brontosaurus
14.01.13,22:24
Škoda že neuvádzate ako ste zaradená teraz a čo vám uznali a čo nie.
Ale podľa mňa je to jednoznačné. Ak ste si pozreli to, ktoré vaše vzdelanie je kvalifikované a ktoré nie pre danú prácu a aj to ako máte byť podľa tabuľky zaraďovania pg. zamestnancov do platových tried, tak tam nemôžu vznikať rôzne názory.
Uvádzate že máte VŠ vzdelanie I. stupňa v odbore predškolská a elementárna pedagogika, tak na základe tejto informácie ste kvalifikovaná ako učiteľka v MŠ.
Ďalej uvádzate, že ešte nemáte ukončené adaptačné vzdelávanie, takže ste zaradená ako začínajúci pg. zamestnanec.
Na základe týchto informácií patríte do 8. platovej triedy.
Po ukončení adaptačného vzdelávania postúpite do 9. platovej triedy.

Od 1.1.2013 je v 8.platovej triede platová tarifa 477,50 EUR. V čistom by to malo byť cca 395 EUR. Samozrejme máte ešte príplatok 6% ako začínajúci pg. zamestnanec a to vám tiež zvyšuje plat. Presnú sumu vám nepovieme, lebo to by sme museli mať všetky informácie a to má len vaša personalistka. Môžete mať ešte príplatky za triednictvo, smennosť, osobný príplatok, odmeny a kade čo iné a to všetko vám zvyšuje plat.

Po ukončení adaptačného vzdelávania postúpite do 9. platovej triedy a tam je od 1.1.2013 platová tarifa vo výške 534 EUR. V čistom je to cca 435 EUR + príplatky.

Aj tak mi je divné že vaša ekonómka/personalistka vám to nevie takto vysvetliť, lebo je to jej práca a ona je tam pre vás a nie vy pre ňu. Ja osobne by som z jej kancelárie neodišiel, pokiaľ by mi nevysvetlila to čo potrebujem. Som rád, že my máme personalistku ktorá si na nás vždy nájde čas a je ochotná nám so všetkým pomôcť.