ewa1355
14.01.13,18:41
Som študentkou na vysokej škole a poberám sociálne štipendium. Práve som nastúpila do zamestnania na dohodu o brigádnickej práci študenta. Ak podpíšem Vyhlásenie na zdanenie príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti, nemusím podať daňové priznanie? Neohrozí mi to sociálne štipendium? Budem musieť pri žiadosti o štipendium predkladať aj príjem z brigády?
veronikasad
14.01.13,18:20
Podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov znamená, že si u zamestnávatela uplaňuješ mesačnú nezd.časť základu dane.
Ak tvoj ročný príjem prekročí 1/2 ročnej nezd.časti základu dane, môžeš posledného zamestnávatela do 15.2.2014 požiadať o vykonanie ročného zúčtovania dane, alebo si sama povinná podať daňové priznanie typu A.

Príjem z brigády sa zahrňa do príjmu pre posúdenie nároku na sociálne štipendium.
Ak tvoj príjem nepresiahne 155€ mesačne a máš brigádu len u jedného zamestnávatela, uplani si u neho okrem nezd.časti základu dane aj odvodové zvýhodnenie.
ewa1355
14.01.13,18:46
Podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov znamená, že si u zamestnávatela uplaňuješ mesačnú nezd.časť základu dane.
Ak tvoj ročný príjem prekročí 1/2 ročnej nezd.časti základu dane, môžeš posledného zamestnávatela do 15.2.2014 požiadať o vykonanie ročného zúčtovania dane, alebo si sama povinná podať daňové priznanie typu A.

Príjem z brigády sa zahrňa do príjmu pre posúdenie nároku na sociálne štipendium.
Ak tvoj príjem nepresiahne 155€ mesačne a máš brigádu len u jedného zamestnávatela, uplani si u neho okrem nezd.časti základu dane aj odvodové zvýhodnenie.

Ďakujem. A čo je to odvodové zvýhodnenie?
veronikasad
14.01.13,18:58
Ďakujem. A čo je to odvodové zvýhodnenie?
podpíšeš toto tlačivo

http://www.socpoist.sk/ext_dok-oznamenie_227a_uplatnovanie_27122012/54651c

a zamestnávatel ti nebude strhávať odvody