Diamant
28.02.06,18:44
Ahojte všetci , čo sa trápia ako ja.
Pomáham zamestnancovi vypĺňať daňové priznanie, všetko ste mi už vysvetlili, len som naďabila na daňový bonus. On mal príjmy zo zahraničia (Nemecko) , manželka je a bola na materskej dovolenke. Má nárok na daňový bonus? Alebo sa to vzťahuje len na príjmy z tuzemskej závislej činnosti?
VĎAKA
PORADA MOJA VEČNÁ INŠPIRÁCIA:o :o :o
Tweety
28.02.06,17:56
Ahojte všetci , čo sa trápia ako ja.
Pomáham zamestnancovi vypĺňať daňové priznanie, všetko ste mi už vysvetlili, len som naďabila na daňový bonus. On mal príjmy zo zahraničia (Nemecko) , manželka je a bola na materskej dovolenke. Má nárok na daňový bonus? Alebo sa to vzťahuje len na príjmy z tuzemskej závislej činnosti?
VĎAKA
PORADA MOJA VEČNÁ INŠPIRÁCIA:o :o :o
Na DB má nárok, a mohol by si uplatniť aj odpočet na manželku ak nemala iné príjmy, ako z poberania MD.
Akinom
28.02.06,18:21
Na DB má nárok, a mohol by si uplatniť aj odpočet na manželku ak nemala iné príjmy, ako z poberania MD.

Súhlasím na daňový bonus má nárok ale pri uplatnení odp.polžky na manželku ju musí ponížiť o vyplatenú materskú.
adaL
22.03.06,23:05
chcem sa opytat prosim Vas som mimo sr a nie som ziadna uctovnicka. kamaratka pracovala minuly rok mimo sr a jej prijem je tu v uk oslobodeny od dane (zaraba menej ako 100lib tyzdenne). viem ze musi podat danove priznanie. skusali sme do spolu pocitat a vychadza nam to ze musi platit okolo 20tis dan. aj napriek tomu ze na Slovensku vobec nepracovala, je povinna tuto dan zaplatit? dalsiu otazku mam ze znamy pracoval v roku 2004 november december v irsku zvysok roka bol na urade prace, nepodal danove priznanie a chcel by to urobit dodatocne, neznaditelna cast zakladu dane sa rata suma celkova (okolo 80tis alebo 80tis /12 x 2)a do prijmov sa rata aj prijem z uradu prace alebo to sa nezaratava? vopred Vam dakujem za odpoved a ospravedlnujem sa za tieto otazky, ale budem Vam vdacna, ak mi niekto poradi...vopred dakujem
STRELEC
23.03.06,02:34
[quote=adaL]chcem sa opytat prosim Vas som mimo sr a nie som ziadna uctovnicka. kamaratka pracovala minuly rok mimo sr a jej prijem je tu v uk oslobodeny od dane (zaraba menej ako 100lib tyzdenne). viem ze musi podat danove priznanie. skusali sme do spolu pocitat a vychadza nam to ze musi platit okolo 20tis dan. aj napriek tomu ze na Slovensku vobec nepracovala, je povinna tuto dan zaplatit?
Priznanie je povinná podať, príjmy v UK zo závislej činnosti priznať, ale platiť daň nebude. UK príjmy sú vyňaté zo zdanenia v SR (zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia daňou z príjmov).
dalsiu otazku mam ze znamy pracoval v roku 2004 november december v irsku zvysok roka bol na urade prace, nepodal danove priznanie a chcel by to urobit dodatocne, neznaditelna cast zakladu dane sa rata suma celkova (okolo 80tis alebo 80tis /12 x 2)
Nezdaniteľná časť za rok = 80.832.-Sk / rok. Nič sa neprerátava na mesiace. Počet odpracovaných mesiacova nie je zaujímavý. Pevná ročná čiastka.
a do prijmov sa rata aj prijem z uradu prace alebo to sa nezaratava?
Nie je to zdaniteľný príjem - nezarátava sa.
vopred Vam dakujem za odpoved a ospravedlnujem sa za tieto otazky, ale budem Vam vdacna, ak mi niekto poradi...vopred dakujem
Rádo sa stalo :)
adaL
23.03.06,06:05
Peter este raz dakujem. Necakala som, ze mi tak rychlo niekto poradi a odpovie. Ani nevies ako si ma potesil. Hned idem napisat vsetkym znamym ako to vlastne je. Poradu som objavila len 3 dni dozadu, ale som rada, ze som Vas objavila..Pekny den
adaL
23.03.06,06:24
a este mam dotaz Danove priznanie musi byt do 31.3.2006 dorucene na DU alebo poslane (podla peciatky posty, ci je v poriadku ak pride postou po 31.3.2006)dakujem
alušik
23.03.06,06:36
Ak máš jasnú pečiatku z 31.3., tak môže byť... Takže stačí aj poštou. Odporúčam doporučene.;)