Ejo
14.01.13,19:57
Dobrý večer. Mám zamestanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou hrubou mzdou 730,- eur. Nakoľko v mesiaci čerpal dovolenku, hrubá mzda mi vyšla na 726,- eur. Treba doplatok ku 730,- eur, alebo to je len pri minimálnej mzde? Ďakujem pekne.
Mila123
14.01.13,18:59
nie, nič nedoplácaš....
ivka70
14.01.13,19:00
Ziadny doplatok nie je potrebny, priemerna mzda za dovolenku moze zvysit ci znizit hrubu mzdu. Ak je priemer za posl. stvrtrok vypocitany spravne, ziadny doplatok sa nekona.
Ejo
14.01.13,19:04
To ste ma veľmi potešili. Už som sa zľakla, že keď mi v niektorom mesiaci nevyšla presne hrubá mzda ako je v zmluve, tak som mala doplatiť. Áno, v niektorom mesiaci ak čerpal zamestnanec dovolenku, tak vychádzala vyššia ako v zmluve, no a teraz nižšia.
Mila123
14.01.13,19:06
To ste ma veľmi potešili. Už som sa zľakla, že keď mi v niektorom mesiaci nevyšla presne hrubá mzda ako je v zmluve, tak som mala doplatiť. Áno, v niektorom mesiaci ak čerpal zamestnanec dovolenku, tak vychádzala vyššia ako v zmluve, no a teraz nižšia.
záleží od priemeru ale i od počtu prac. dní v mesiaci a od počtu dní či hodím náhrad mzdy.....