Marián Ondrašák
14.01.13,22:35
Dobrý deň,

vopred sa ospravedlňujem, ak som sa netrafil do správnej témy.

Ak by som nakupoval tovar po jednom kuse cez e-bay a mojim jediným dokladom by bol iba paypal výpis na ktorom by zrejme neboli ani moje fakturačné údaje, mohol by som tento tovar evidovať v účtovníctve a predávať ďalej s tým že budem štátu odvádzať daň iba z marže ?

Ďakujem.
freddy87
15.01.13,06:57
Potrebuješ faktúru od predajcu, čo ti ju nechce vystaviť? :)
Marián Ondrašák
16.01.13,12:18
Ďakujem za reakciu.

Skusim si popýtať vystavenie faktúry.
Ale zaujímalo ma či viem použiť paypal "faktúry" (kt. mi pošle predajca) a paypal výpis.

Ďakujem.
Socci
12.02.13,10:26
Ďakujem za reakciu.

Skusim si popýtať vystavenie faktúry.
Ale zaujímalo ma či viem použiť paypal "faktúry" (kt. mi pošle predajca) a paypal výpis.

Ďakujem.

Tiež ma to veľmi zaujíma, už to tu nejaký čas na porade študujem a zatiaľ som odpoveď nenašla. Prosím, viete niekto poradiť? Vďaka!
gabrieleda
12.02.13,14:37
Tiež sme občas nakúpili tovar cez e-bay. Ja osobne som na to nemala nervy, pretože bolo komplikované zohnať faktúru, ale dalo sa. Musia vám ju predajcovia vystaviť a vždy aj vedia. Len treba mať asi šťastie na predajcu. Peniaze platíme "cez paypal" no keďže je to sťahované priamo z môjho účtu, účtujem to ako pohyby na účte. Daňová poradkyňa mi povedala, že pokým je zákonom stanovené že do určitej sumy sa neplatí daň a clo, je to v poriadku. Len nesmú poslať faktúru s minimálnou sumou, čo bežne robia. Vtedy nastáva problém. Treba urobiť doclievku. Toľko moja skúsenosť.
duneha
09.03.14,19:30
Clo a DPH je oslobodené do sumy 22 EUR len pre sukromne ucely !!! Tovar obchodneho charakteru musi byt precleny vzdy aj ked je to v sume 5 eur.