hlava1
15.01.13,09:16
Mám živnosť ako kaderníčka a robila som to normálne na jednej prevádzke, teraz mám záujem s tým skončiť a venovať sa tejto práci, ale takým spôsobom, že budem chodiť za ľuďmi k ním domov a tam vykonávať svoju prácu.Nakoľko som mala príspevok z úradu práce a ešte stále mi trvá, potrebujem im dodať nájomnú zmluvu a tu chcem mať na svojom mieste podnikania, čo je moja domáca adresa. Len by som chcela poradiť ako mám spísať nájomnú zmluvu s rodičmi. Podotýkam, že nemám v úmysle doma pracovať, ale naozaj chodiť za ľuďmi k ním domov.
účtovník 007
15.01.13,08:43
Tvoje rozhodnutie má viacero rovín:
-1 treba odhlásiť prevádzku na živnostenskom a tým pádom Ti prestáva platiť prevádzkový poriadok k tejto prevádzke. Bez prevádzkového schváleného hygienou, nesmieš podnikať.
-2 u rodičov si musíš zriadiť takzvanú prípravovňu, musí to byť samostatná miestnosť spĺňajúca všetky možné aj nemožné požiadavky hygieny. K tejto prípravovni a výjazdom z nej treba spraviť nový prevádzkový poriadok a dať si ho schváliť na hygiene.
3- registračnú pokladňu, ktorú máš zaregistrovanú na DÚ na prevádzku odhlásiť, dať prefiškalizovať a prihlásiť na DÚ, ako prenosnú pokladňu.
4-s rodičmi stačí, ak spíšeš zmluvu o výpožičke, teda nie nájomnú zmluvu, aby nemali problémy, že prenajímajú časť nehnuteľnosti. (aj keď do nejakej čiastky je nájom oslobodený)


Takýto by mal byť základný postup. Ono to nie je také ľahké, že zruším prevádzku a urobím si inde novú bez problémov s úradmi. Tu sme na Slovensku.
hlava1
15.01.13,09:48
Tak prvé tri kroky poznám, už som ich kedysi absolvovala, len ide mi o ten posledný, že sa bojím, či by mi úrad práce prijal aj tú zmluvu o výpožičke, namiesto tej nájomnej zmluvy.