jana1972
15.01.13,09:49
Zdravím všetkých poraďákov. Chcem sa s vami podeliť o skúsenosti s novovzniknutou "témou mesiaca". Jedná sa o dohodárov, ktorí majú Dohody od roku 2012 a stále im trvajú:

Soc.poisť. v Galante vám povie - staré prihlášky nechajte tak, len ich preregistrujte - urobte novú prihlášku, samozrejme s dátumom vzniku....takže som to urobila a myslela som si "ako som to dobre zvládla, nie je to až také strašné!"

Lenže sa bavíte so známou, ktorá spolupracuje so sociálnou poisťovňou v Trnave a tá vám tvrdí, že jej vyslovene povedali - staré prihlášky najskôr riadne odhlásiť a až potom urobiť nové prihlášky, inak ich nebudete mať akceptované :D.

Vidím, že celé Slovensko je z celých dohôd na "větvy" hahaha....čo vy na to?
janako
15.01.13,10:19
Dohody som zo sociálnej poisťovne odhlasovala len také, ktoré k 31.12.2012 aj skutočne skončili. Pokračujúce dohody som neodhlasovala. Spravila som tom to tak ako ti povedali v Galante. Poslala som novú prihlášku a v pohode mi to prešlo a sú aj akceptované. Posielala som to do SP v Trnave.
johny18
15.01.13,10:23
Ja som si vsimol v EZU, ze SP automaticky ukoncila vsetky dohody 31.12.2012, preto staci poslat len novu prihlasku od 1.1.2013.
MarcelkaT
15.01.13,10:24
Ja som tiež tak postupovala ako janako a tiež mi to v poriadku akceptovali.
jana1972
15.01.13,11:00
Ja som tiež tak postupovala ako janako a tiež mi to v poriadku akceptovali.

Super, mne volali zo sociálky, že to mám zle, že to mám najskôr odhlásiť, neakceptovali mi prihlášky. Idem tam znovu volať, držte mi palce...:eek:
jana1972
15.01.13,11:10
Tak super, už aj v Trnave uznali, že to má tak byť - neodhlasovať! hihihihi
johny18
20.01.13,14:36
Prihlasujem dohodara, ktory ma uzavretu dohodu o brigadnickej praci studentov (pravidelny prijem). Vyplnam registracny list FO a mam tam na vyber taketo 3 moznosti:
1. DoBPŠ - pravidelny prijem
2. DoBPŠ - bez dochodkoveho poistenia - pravidelny prijem
3. DoBPŠ - len na dochodkove poistenie - pravidelny prijem.

2.moznost mi je jasna, bez dochodkoveho poistenia prihlasujem, ak student ma zarobene do 66, resp. 155 € a na tuto dohodu uplatnil vynimku.
Aky je ale rozdiel medzi 1 a 3? Kedy prihlasujem na DoBPŠ a DoBPŠ len na dochodkove poistenie?
Rozalka
20.01.13,15:02
Prihlasujem dohodara, ktory ma uzavretu dohodu o brigadnickej praci studentov (pravidelny prijem). Vyplnam registracny list FO a mam tam na vyber taketo 3 moznosti:
1. DoBPŠ - pravidelny prijem
2. DoBPŠ - bez dochodkoveho poistenia - pravidelny prijem
3. DoBPŠ - len na dochodkove poistenie - pravidelny prijem.

2.moznost mi je jasna, bez dochodkoveho poistenia prihlasujem, ak student ma zarobene do 66, resp. 155 € a na tuto dohodu uplatnil vynimku.
Aky je ale rozdiel medzi 1 a 3? Kedy prihlasujem na DoBPŠ a DoBPŠ len na dochodkove poistenie?
Študenta, ktorý si uplatňuje výnimku, oznámiš 2
Ak v danom mesiaci prekročí hranicu limitu, doplníš dôchodkové poistenie - "doprihlásiš" 3
1 = študent, ktorý síce študentom je, ale u teba si neuplatňuje limit, takže platí poistné z celého príjmu
(okrem NP a PvN)

Dúfam, že som to aj ja pochopila správne.
MáriaPaM
29.01.13,23:09
Tak ja som dnes nabehla na EZU že si pokračujúce dohody poprihlasujem na kódy 5,7,9.
A tiež pozerám, že sociálka ich Automaticky ukončila, tak som išla že len dám každému vytvoriť prihlášku k poistnému vzťahu, dám správny typ a dátum a hotovo. Ale kdeže. To ma na prihláške k poistnému vzťahu nepustí vybrať typ.
To akože musím teraz všetkým 20 dohodárom nanovo vypĺňať všetky údaje???
mkatka
07.02.13,07:35
Študenta, ktorý si uplatňuje výnimku, oznámiš 2
Ak v danom mesiaci prekročí hranicu limitu, doplníš dôchodkové poistenie - "doprihlásiš" 3
1 = študent, ktorý síce študentom je, ale u teba si neuplatňuje limit, takže platí poistné z celého príjmu
(okrem NP a PvN)

Dúfam, že som to aj ja pochopila správne.

Prosím Vás, čo to znamená doprihlásiť?
Je tam prihláška DoBPŠ bez dôchodkového poistenia - pravidelný príjem.
Mám poslať ešte jednu prihlášku: DoBPŠ len dôchodkové poistenie - pravidelný príjem?
V tom prípade, by 1 študent = 1 dohoda, mal v SP 2xRLFO prihlásenie.
Chápem to správne?
kezeso
07.02.13,07:49
Môžem nie celkom mimo témy? Mal som dohodára, toho som odhlásil k 31.12, uzatvoril som s ním novu PZ na skrátený pracovný uväzok, prihlásil som ho od 1.1., všetko prebehlo v poriadku.
Otázka: Výkaz za mesiac január som robil 1.2., bol prijatý, ale zatiaľ nie je akceptovaný. Pred tým to vždy za nejaké 2-3 dni bolo akceptované. Má sociálna poisťovňa teraz viac práce a nestíhajú, alebo sa mám na to popýtať? Je to u vás bežné?
Rozalka
07.02.13,17:51
Prosím Vás, čo to znamená doprihlásiť?
Je tam prihláška DoBPŠ bez dôchodkového poistenia - pravidelný príjem.
Mám poslať ešte jednu prihlášku: DoBPŠ len dôchodkové poistenie - pravidelný príjem?
V tom prípade, by 1 študent = 1 dohoda, mal v SP 2xRLFO prihlásenie.
Chápem to správne?
Doprihlásiť znamená, že v mesiaci, kedy presiahne pre študentov limitovanú sumu sa bude zo sumy nad limit zrážať DP.
Doprihlásením bude v platnosti stále len jedna dohoda.
mkatka
08.02.13,08:50
Doprihlásiť znamená, že v mesiaci, kedy presiahne pre študentov limitovanú sumu sa bude zo sumy nad limit zrážať DP.
Doprihlásením bude v platnosti stále len jedna dohoda.

Ďakujem, Rozálka, za odpoveď. Môžeš mi ešte potvrdiť, či mám poslať ešte jednu prihlášku RLFO kód 11?
kezeso
08.02.13,10:11
Môžem nie celkom mimo témy? Mal som dohodára, toho som odhlásil k 31.12, uzatvoril som s ním novu PZ na skrátený pracovný uväzok, prihlásil som ho od 1.1., všetko prebehlo v poriadku.
Otázka: Výkaz za mesiac január som robil 1.2., bol prijatý, ale zatiaľ nie je akceptovaný. Pred tým to vždy za nejaké 2-3 dni bolo akceptované. Má sociálna poisťovňa teraz viac práce a nestíhajú, alebo sa mám na to popýtať? Je to u vás bežné?

Niečo som prehliadol na stránke soc.poisťovne
Aktualizácia registra poistencov, odosielanie a spracovanie mesačných výkazov a výkazov poistného MVP, VPP.
Sociálna poisťovňa (SP) informuje používateľov systému elektronických služieb (SES) o prebiehajúcich prácach na aktualizácii registra poistencov.
Register poistencov bude priebežne aktualizovaný na základe spracovaných registračných listov (RL) prijatých za obdobie od 012013. Počas týchto prác bude z technických dôvodov stopnutá kontrola na register (KNR) pre mesačné výkazy (MV) a výkazy poistného a príspevkov (VPP). Počas tejto doby budú prijaté MV a VPP v stave „prijatý - čaká na prvú kontrolu na register“.
Po úspešnej aktualizácii registra poistencov budú takto prijaté MV a VPP automaticky skontrolované voči aktualizovanému registru poistencov.
Sociálna poisťovňa bude o ukončení prác na aktualizácii registra poistencov informovať v sekcii „Dôležité oznamy“.
Prosíme klientov SES , aby si po ukončení aktualizácie registra skontrolovali výsledok KNR a prípadne nezrovnalosti nahlásili Sociálnej poisťovni prostredníctvom kontaktného formulára na
Rozalka
08.02.13,18:09
Ďakujem, Rozálka, za odpoveď. Môžeš mi ešte potvrdiť, či mám poslať ešte jednu prihlášku RLFO kód 11?
DoBPŠ len na dôchodkové poistenie pravidelný príjem má kód ZECDDPP (11), týmto prihlásením sa registrácia ZECD4 zmení na ZECD3, vo výkaze bude ZECD3V (v=výnimka)
Tweety
08.02.13,18:26
DoBPŠ len na dôchodkové poistenie pravidelný príjem má kód ZECDDPP (11), týmto prihlásením sa registrácia ZECD4 zmení na ZECD3, vo výkaze bude ZECD3V (v=výnimka)
Šifry ako u tajných agentov.