Súd
15.01.13,11:42
Dobrý deň, potreboval by som radu.Dňa 28.11.2009 ma fyzicky napadol jeden chlap ktorý mi spôsobil pomliaždenie tváre, otras mozgu ľahkého stupňa, vyrazenie 3 zubov a podvrtnutie krčnej chrbtice s dobou liečenia PN 45 dni.Na koľko uplinula doba 3 roky a viac,2 roky policajti nekonali rok a viac je to na súde a konečne mal byť súd dňa 16 a 18 januára ale sa nekoná z dôvodu neprítomnosti ožalovaného ktorý sa stále vyhýba a má právnika ktorý buď ho ospravedlní že je v zahraničí že pracuje alebo že je právnik chorí a teraz to isté začali robiť keď sa malo konať súdne pojednávanie . A najlepšie je to na tom že bol v podmienke keď ma napadol a za tie tri roky po mne ako ma napadol urobil ďalší trestný čin ktorý sa asi podľa všetkého vyriešil mimo súdnou dohodou . Prosil by som vás o radu alebo o právnu pomoc . Vopred ďakujem za odpoveď.
GabiZ
15.01.13,12:34
Môžete podať v zmysle § 55 ods. 3 zákona č. 301/2005 Z.z. Trestný poriadok prostredníctvom súdu, ktorý rozhoduje sťažnosť príslušnému nadriadenému súdu t.j. Krajskému súdu pre nečinnosť a určenie primeranej lehoty na uskutočnenie namietaného úkonu. T.j. na okresný súd, kde toto konanie prebieha podajte túto sťažnosť a tento súd musí bez meškania túto sťažnosť pre nečinnosť zaslať spolu so spisom a svojím stanoviskom a so stanoviskom predsedu súdu nadriadenému súdu. Keby ste boli v pozícii obvineného, tak by sa mohol použiť aj čl. 48 ods. 2 Ústavy SR (právo na prejednanie veci bez zbytočných prieťahov) s odvolaním sa na čl. 6 Dohovoru o ochrane ľudských práv a slobôd.
Podaním tejto sťažnosti by ste do 30 dní mali dostať odpoveď o riešení Vašej sťažnosti, prípadne bude okresný súd vyzvaný nadriadeným súdom o vykonanie nápravy.