Zdenka1980
15.01.13,12:02
Bude možné podať formou ozmánenia správcovi dane odklad daň.priznanie za rok 2012? Tak ako to bolo v minulých rokoch ak firma nemá príjmy zo zahraničia?

A čo presne sa myslí pojmom príjmy zo zahraničia? Naša spoločnosť predáva tovar odberateľom do EU a za tento tovar inkasuje peniaze. Može byť toto považované za príjem zo zahraničia?

Mohla bych teda na základe tohto požiadať o predlženie lehoty na podanie DP za rok 2012 až do 30.6.2013?
Rozalaia
13.02.13,19:20
Na drsr sa zjavilo skvelé upresnenie pojmu "príjmy zo zdrojov v zahraničí" - ja by som si tento pojem rada ešte viac upresnila ... napríklad ak slovenská S.R.O. dodáva výrobky s montážou do Rakúska, k montáži dochádza na území Rakúska, vždy v sídle odberateľa a teda nie je zriadená stála prevázkáreň, tak či príjmy plynúce z takýchto činností môžem, alebo nemôžem považovať za príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí.
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/2013_zahranicne_prijmy_2012.pdf
Ivenka
13.02.13,19:25
Ak tam nie je stála prevádzkareň tak sa to nepovažuje za príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí...podľa lektorky zo školenia sú príjmy /úroky/...viac nevedela povedať a neviem link otvoriť...čiže nie sú.
Rozalaia
13.02.13,19:34
vďaka za názor ... ak sa ti ten link otvoriť podarí, uvidíš, že tam píšu:

" V prípade príjmov z činnosti (aktívne príjmy) je rozhodujúcou skutočnosťou pre posúdenie zdroja príjmov štátne územie, na ktorom sa činnosť fyzicky vykonáva. Príjmy z činnosti plynúce zo zdrojov v zahraničí sú príjmy plynúce z činnosti vykonávanej v zahraničí (napr. prostredníctvom stálej prevádzkarne umiestnenej v zahraničí)"
.... z čoho mi nejako vyplynulo, že sa to dá aj inak, teda BEZ stálej prevádzkárne :-)

Ja som na školení počula úplne to isté čo ty, len to chcem vidieť aj v zákone.