jani7458
15.01.13,13:12
Chcela by som sa spýtať, či je v súlade so zákonom ak bývalý manžel vyhlásil na seba bankrot a vyplácanie výživného za neho prevzala správcovska a reštrukturalizačná spoločnosť s tým, ze niekolko mesiacov mi nepvyplatila ziadne vyzivne. Musela som podat ziadost o vyplatenie zanedbaneho vyzivneho a kazdy mesiac v stanovenom termine opatovne podavat ziadost o vyplatenie pozadovanej ciastky. Pritom dlzne vyzivne mi bude vyplatene az neskor a to zrejme postupne, lebo spolocnost nema dost penazi a musi uspokojit v provm rade veritelov.
O zmene podmienok ma vobec neinformovali.
Dakujem za informaciu, ak s tym ma niekto skusenost.
S pozdravom
Jana
willma
15.01.13,21:09
výživné je prvoradé - obráť sa na exekútora - ostatní veritelia sú vybavení až potom
jani7458
16.01.13,05:48
Ano som to hovorila, ale vraj toto je iny pripad, udajne generalna exekucia, kde je vyzivne vyplacane az po uspokojeni pohladavok a moja ziadost o vyzivne je formulovana ako uplatnenie pohľadávky proti podstate. lebo ide o konkurz v ktorom je byvaly manzel. Proste chaos...
Aj tak Srdecna vdaka za odpoved.
willma
16.01.13,07:33
Skús sa obrátiť na stredisko bezplatnej právnej pomoci - možno ťa budú vedieť aspoň nasmerovať, a snáď niečo poradia aj tety na sociálke, ak sú tam nejaké schopnejšie a znalé veci.
jani7458
17.01.13,08:28
tety na socialke este o takom niecom nikdy v zivote nepoculi ... tak zostava este ten exekutor ...
a bezplatna pravna pomoc ? tam su dost prisne podmienky - teda pokial nie si uplne skoro az na ulici tak ti nikto neda radu gratis ... za vsetko sa proste plati .... c est la vie :-)
willma
17.01.13,09:34
no prísne podmienky možno sú, ale za pokus nič nedáš a možno ťa budú vedieť nasmerovať.
Dáša_
17.01.13,11:56
nemôžeš si požiadať o náhradné výživné?
jani7458
18.01.13,06:24
...pojdem sa spytat exekutora .. mne ide len o to ci je to v sulade so zakonom vyzivne mi vyplatia i ked oneskorene a po castiach ...
pekny den