Zuzana B.
15.01.13,13:44
Tak toto sa mi este nestalo... zamestnancovi nadriadena vo vyrobe oznamila, ze dnes je jeho posledny prac.den, ze s nim koncime v skusobnej dobe pomer a vymenovala dovody nespokojnosti a nasledneho skoncenia spoluprace. dany zamestnanec si siel podla pokynov vypratat skrinku, "odpichol" sa ze skoncil zmenu a nedorazil na personalne oddelenie (pricom pichacka je zavesena centimeter od mojich dveri) na podpis rozviazania pracovneho pomeru v sk. dobe a po zapoctovy list.... posielam teda domov doporucene do vlastnych ruk...

Ale mozem na ukonceni PP ponechat datum ukoncenia PP dnesny??????

Ako to je?

Alebo PP konci az dnom kedy si prevezme zasielku??? a co jej dovtedy vykazem? Absenciu?

Dakujem za radu.
Tweety
15.01.13,12:46
Tak toto sa mi este nestalo... zamestnancovi nadriadena vo vyrobe oznamila, ze dnes je jeho posledny prac.den, ze s nim koncime v skusobnej dobe pomer a vymenovala dovody nespokojnosti a nasledneho skoncenia spoluprace. dany zamestnanec si siel podla pokynov vypratat skrinku, "odpichol" sa ze skoncil zmenu a nedorazil na personalne oddelenie (pricom pichacka je zavesena centimeter od mojich dveri) na podpis rozviazania pracovneho pomeru v sk. dobe a po zapoctovy list.... posielam teda domov doporucene do vlastnych ruk...

Ale mozem na ukonceni PP ponechat datum ukoncenia PP dnesny??????

Ako to je?

Alebo PP konci az dnom kedy si prevezme zasielku??? a co jej dovtedy vykazem? Absenciu?

Dakujem za radu.
Môžete dať dnešným dňom, PP skončí až dátumom prevzatia zásielky alebo dňom, kedy sa vráti poštou ako neprezvatá.
srska
15.01.13,12:58
nemala šéfka oznámiť zamestnancovi aspoň 3 dni skôr?
Tweety
15.01.13,12:59
nemala šéfka oznámiť zamestnancovi aspoň 3 dni skôr?
Nie je to povinnosťou.
Zuzana B.
15.01.13,12:59
Dakujem za odpoved a teda od zajtra do casu kym si neprevezme zasielku, resp. sa zasielka vrati ako neprevzata vykazem prerusenie poistenia z dovodu absencie....
Tweety
15.01.13,13:01
Dakujem za odpoved a teda od zajtra do casu kym si neprevezme zasielku, resp. sa zasielka vrati ako neprevzata vykazem prerusenie poistenia z dovodu absencie....
No, ak nepríde do práce, tak áno.
srska
15.01.13,13:01
Nie je to povinnosťou.ja len že v § 72/2 je:

(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
Mila123
15.01.13,13:03
ja le že v § 72/2 je:

(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
tým § nevzniká zákonná povinnosť.......spravidla aspoň 3 dni, nie je povinnosť , ale iba možnosť....Majka má pravdu, že mu nemusí oznámiť 3 dni....môže ....
srska
15.01.13,13:04
tým § nevzniká zákonná povinnosť.......spravidla aspoň 3 dni, nie je povinnosť , ale iba možnosť...."sa má doručiť" - ako si to vysvetliť v zákone?
Zuzana B.
15.01.13,13:10
nepride.... jasne pochopila ze dnes skoncila.... ale tak najblizsie uz to budu nadriadene robit tak ze privedu takehoto zamestnanca priamo ku mne do kancelarie... a potom ked prevezme zasielku tak jej poslem este jeden zapoctovy list a ukoncenie PP v sk. dobe s datumom kedy prevzala danu zasielku?
Zuzana B.
15.01.13,13:11
ze je to odporucanie a pokial jasne v zmluve to nie je napisane tak sa 3 dni nemusia dodrzat.
Mila123
15.01.13,13:11
"sa má doručiť" - ako si to vysvetliť v zákone?
nie som tvorca zákonov, žiaľ iba užívateľ.....
ja by som ZC ešte dnes doručila cez rýchleho kuriéra (popr. nadriadeným, alebo informovala vedenie spoločnosti) ukončenie PPV v skúšobnej dobe,inak by som ho určite nenechala ho odísť zo zamestnania bez podpisu, resp. mala pri sebe 2 svedkov....
Tweety
15.01.13,13:13
ja len že v § 72/2 je:

(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
Lenže je tam uvedené spravidla sa má doručiť, nie je daná povinnosť, že tak musí konať.
Zuzana B.
08.02.13,07:35
Este by som si chcela overit jednu vec... 7.2.13 sa mi vratila zasielka nakolko si ju zam-kyna neprevzala v odbernej lehote. Teda PP ukoncujem k 7.2.13 podla par. 72. Som povinna jej poslat do vl.ruk zapoctovy list s datum 7.2.13 alebo nie? Dakujem pekne za Vasu odpoved!
Tweety
08.02.13,07:52
Este by som si chcela overit jednu vec... 7.2.13 sa mi vratila zasielka nakolko si ju zam-kyna neprevzala v odbernej lehote. Teda PP ukoncujem k 7.2.13 podla par. 72. Som povinna jej poslat do vl.ruk zapoctovy list s datum 7.2.13 alebo nie? Dakujem pekne za Vasu odpoved!
Áno samozrejme a aj ostatné veci, ako potvrdenie o príjmoch zo ZČ....,
Xanti
08.02.13,08:17
mimotemy ináč nepochopím takého zamestnanca, ved sa ani nemôže zaevidovať na UP ak si neprevezme papiere, a potom bude vyplakávať, ked mu ZP pošle exekútora, lebo bude mať neuhradené poistné na ZP. Fakt nepochopím také konanie.
Zuzana B.
08.02.13,13:58
mimotemy ináč nepochopím takého zamestnanca, ved sa ani nemôže zaevidovať na UP ak si neprevezme papiere, a potom bude vyplakávať, ked mu ZP pošle exekútora, lebo bude mať neuhradené poistné na ZP. Fakt nepochopím také konanie.

Tu to nie je rozoberane, ale za par dni mi dosla postou jej PNka.... este aj s tou mi skomplikovala zivot nakolko uviedla zaciatok PN 15.1.2013 a tento den - zmenu ma este celu odpracovanu. Teda bola som osobne na SP to riesit, vzali si jej mobilne cislo odo mna a dohodli s nou takto opravu PNky az od dalsieho dna. teda ona so systemom "vybabrala" nakolko az po skonceni PN sa jej bude treba ist zaevidovat na UP a to dovtedy si prevezme zasielku ktoru jej dnes posielam teda zapoctovy list kde sa hovori o tom ze PP je ukonceny k 7.2.2013 (nakolko je to den kedy sa nam vratila zasielka ako neprevzata). Vidno, ze v tom vie chodit....
Tweety
08.02.13,14:04
. Vidno, ze v tom vie chodit....
Možno jej len niekto našepkáva.
Zuzana B.
08.02.13,14:23
Možno jej len niekto našepkáva.

Urcite ano... ale ak si tuto zasielku neprevezme, bude sa musiet doplazit sem lebo uuuurcite jej to posielat postou nemienim na jej vyziadanie a ani rodinneho prislusnika jej nedovolim vyslat po zapoctovy list a ostatne dokumenty....
Xanti
08.02.13,21:11
No ja neviem kočky, podľa mňa tým nič nezískala. Lebo mohla ísť rovno na PN po podpise papierov ... nespomohla si .. a akurát no zamestnávateľ musí hradiť prvých 10 dní ...