and_rey
15.01.13,14:05
Pracujem v 12hod smenách, v nepretržitej prevádzke s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom v dvojzmennje prevádzke.
Zamestnávatel nám počíta OČR, § a iné celodenné neprítomnosti v práci ako 7hod. i keď je na "priepustke" napísané celý deň. Pričom do práce (na zbývajúce) 4 hod. už z prevádzkových dôvodou nastúpiť nemôžeme.
Zaujíma ma, či je to takto správne?
Prípadne ako to má v praxi fungovať?
Ďakujem!
mzdarka renca
15.01.13,13:20
Pracujem v 12hod smenách, v nepretržitej prevádzke s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom v dvojzmennje prevádzke.
Zamestnávatel nám počíta OČR, § a iné celodenné neprítomnosti v práci ako 7hod. i keď je na "priepustke" napísané celý deň. Pričom do práce (na zbývajúce) 4 hod. už z prevádzkových dôvodou nastúpiť nemôžeme.
Zaujíma ma, či je to takto správne?
Prípadne ako to má v praxi fungovať?
Ďakujem!
ak tvoja naplánovaná zmena je 12 hod. a na priepustke je, že platí celý deň, tak náhrada za návštevu u lekára musí byť 12 hod., nie 7 hod. Podľa všetkého nemá tvoj zamestnávateľ nahratý pracovný kalendár (to ako robíte) v mzdovom programe a preto to tak počíta, čo nie je správne.
and_rey
15.01.13,13:40
Môj zamestnávateľ je štát, tak teraz neviem...
mzdarka renca
16.01.13,06:25
to je jedno, kto je tvoj zamestnávateľ v tomto prípade, aj pre zamestnancov vo verejnom záujme a v štátnej službe platí to, čo som napísala vyššie