Elena S.
15.01.13,15:06
Dobrý deň,
chcem poprosiť o radu-mám nárok na dlhšiu materskú 37 týždňov?, keď som slobodná matka, nežijem s partnerom v spoločnej domácnosti-rôzne trvalé pobyty, žijem s dieťaťom u svojich rodičov, náklady na seba+dieťa hradím sama. Ako by malo vyzerať prehlásenie na SP o požiadanie dlhšej materskej, máte dáky vzor, kto dával?
Katy a R
15.01.13,14:18
Dobrý deň,
chcem poprosiť o radu-mám nárok na dlhšiu materskú 37 týždňov?, keď som slobodná matka, nežijem s partnerom v spoločnej domácnosti-rôzne trvalé pobyty, žijem s dieťaťom u svojich rodičov, náklady na seba+dieťa hradím sama. Ako by malo vyzerať prehlásenie na SP o požiadanie dlhšej materskej, máte dáky vzor, kto dával?

nie je na to vzor ... však jednou vetou napíšeš, že čestne prehlasuješ, že si osamelá a žiješ sama v domácnosti ( a sama aj platíš). Alebo možno na pobočke majú vlastné - už len podpísať !
Len teda upozorňujem, že rôzne trvalé pobyty ešte neznamenajú - že domácnosť nemôže byť spoločná. ;):confused:
a pozor na termín!
a keby si pohľadala - tu na porade nájdeš viackrát vzor priložený
Elena S.
15.01.13,14:20
A myslíš, že tam mám aj uviesť, že síce žijem s rodičmi, ale všetky náklady na seba a dieťa hradím sama? Ako to dokážem?
Pepa
15.01.13,14:34
Napíšeš čestné prehlásenie, údaje v ňom majú byť pravdivé, čo potvrdíš svojim podpisom. Čo chceš dokazovať ......

Čestné prehlásenie



Meno a priezvisko ..............................................

rodné číslo .................................................

bydlisko .................................................




čestne prehlasujem, že o svojho syna – svoju dcéru


r.č.................................. meno ...............................................



sa starám sama, nežijem s nikým v spoločnej domácnosti a náklady na domácnosť a svoje dieťa si hradím sama.



Som si vedomá, že v prípade nepravdivosti tohto čestného prehlásenia, som povinná vrátiť prijaté sumy z vyplatenej materskej.
Každú zmenu ohlásim do 8 dní.


Zároveň dávam týmto súhlas Sociálnej poisťovni, pobočka ............, na spracovanie, správu a archiváciu osobných údajov v zmysle zákona č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov



V.......................dňa...................... ...

Podpis
Elena S.
15.01.13,14:50
Pepa, ďakujem. V prípade, že by mi to neuznali, ako píšeš "som povinná vrátiť prijaté sumy z vyplatenej materskej" - za tie 3 týždne, áno? Nie spätne za celú materskú /34 týždňov/.
Pepa
15.01.13,14:54
........ spätne nie.