Viťa
15.01.13,18:06
Dobrý večer, Poraďáci. Viem, že hneď poviete, že sa toho popísalo veľa, ale presnú odpoveď som sa nedočítala. Začala som účtovať malé potraviny, môžem pokračovať v účto tak, ako to bolo doteraz? Neviedli sklad, nakúp tovaru VOZP, predaj tovaru POZP. na konci roka inventarizácia a mám stav inventarizácie vyňať z nákladov do zásob. V PU mi to je jasné ale v JU nie. Nie je možne aby som viedla sklad tam je aj 500 položiek. Tak ako to riešiť. Nie su mi jasné tie zásoby.
jopo
16.01.13,11:58
Nerozumiem otazke, pokial ide o malu prevadzku s jed. uctovnictvom naco vyberat daco z nakladov do zasob? Stav zasob uvedies iba v prilohe pri danovom priznani v tlacive Stav zasob.
Nie je povinost to nejak uctovat podla mna.
Viťa
17.01.13,07:54
Pozdravujem. predchadzajuca pani to takto robila. Všetok nákup tovaru dala do nákladov, nakoľko v JU uhrada faktúry - náklad OZD. na konci roka urobili inventarizáciu a interným dokladom vyňala nákup tovaru z nákladov a tú sumu dala do prílohy DP ako zásoby. Mne je to v PU jasne, ale naozaj neviem, ako by to malo byť. Ja by som to všetko nechala v nákladov, vyplatené fa sú náklad.
Viťa
17.01.13,08:58
Pozdravujem. predchadzajuca pani to takto robila. Všetok nákup tovaru dala do nákladov, nakoľko v JU uhrada faktúry - náklad OZD. na konci roka urobili inventarizáciu a interným dokladom vyňala nákup tovaru z nákladov a tú sumu dala do prílohy DP ako zásoby. Mne je to v PU jasne, ale naozaj neviem, ako by to malo byť. Ja by som to všetko nechala v nákladov, vyplatené fa sú náklad.
Viťa
18.01.13,09:40
Nikto neprejaví svoj názor ?