bosorka7777
15.01.13,20:39
Ahojte "poraďáci" kto mi poradí..
jedná sa o študenta na vysokej škole, pracoval na DoVP, jeho príjem minulý rok je cca 800 eur, ba možno ešte menej. Pracoval ako finančný poradca. S nemenovanou spoločnosťou mal uzatvorenú Dohodu o vykonaní práce, teda nejednalo sa o študentskú brigádu...podľa mňa si DP podávať nemusí, keďže jeho príjem bol nižší ako 1822,37 €
A ešte dotaz..doteraz nie je registrovaný na DÚ pre DIČ....môže urobiť až teraz tak, či spätne sa to nedá, prípadne aké vysoké sú tam pokuty.
Srdečná vďaka
tictac7
15.01.13,19:50
1. v zlej téme, ale dobre....
2. bola to Dohoda o vykonaní práce uzatvorená v zmysle ZP alebo zmluva o sprostredkovaní?
3. ak to bola DoVP - registráciu DIČ netreba
4. ak to bola DoVP a boli mu zrazené preddavky - oplatí sa mu podať DP - dostane daň späť
5. formuluj otázky presne
Lenka Mirolova
22.01.13,16:13
Prosím Vás o radu. Min. rok, teda v r.2012 som ukončila VŠ. Popri tom som pracovala na dohodu v jednej firme, v ktorej som podpásala vyhlásenie. Neskôr som pracovala ešte aj v druhej firme tiež na dohodu, daň mi bola strhávaná. Chcem sa spýtať, či potrebujem podávať daňové priznanie, prípadne či mám nárok na nejaký preplatok. Vopred ďakujem za odpoveď
Mila123
22.01.13,16:22
Prosím Vás o radu. Min. rok, teda v r.2012 som ukončila VŠ. Popri tom som pracovala na dohodu v jednej firme, v ktorej som podpásala vyhlásenie. Neskôr som pracovala ešte aj v druhej firme tiež na dohodu, daň mi bola strhávaná. Chcem sa spýtať, či potrebujem podávať daňové priznanie, prípadne či mám nárok na nejaký preplatok. Vopred ďakujem za odpoveď
postupuj v súlade s § 32 alebo 38 ZDP....
prikladám link http://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-595
cuzka
25.01.13,08:43
Prosím Vás o radu. Min. rok, teda v r.2012 som ukončila VŠ. Popri tom som pracovala na dohodu v jednej firme, v ktorej som podpásala vyhlásenie. Neskôr som pracovala ešte aj v druhej firme tiež na dohodu, daň mi bola strhávaná. Chcem sa spýtať, či potrebujem podávať daňové priznanie, prípadne či mám nárok na nejaký preplatok. Vopred ďakujem za odpoveď
To závisí od toho či si mala príjem za rok 2012 vyšší ako 1822,37 €, ak nie tak nemáš povinnosť, ale keďže si v druhej firme nemala podpísané vyhlásenie určite by som na tvojom mieste DP podala - vrátila by sa ti zrazená daň resp. pokiaľ si počas roka zarobila v hrubom viac ako 3 644,74 € (u oboch zamestnávateľov spolu) vrátila by sa ti jej pomerná časť ;)