9sili9
15.01.13,19:55
dobrý deň, moja otázka je: pracujem ako grafik - TPP, avšak aj ako finančný sprostredkovateľ pre maklérsku spoločnosť, na základe čoho mi vznikla povinnosť registrovať sa na NBS a následne na daňovom úrade kôli pridelenie DIČ. Plánujem otvárať aj živnosť, aby som sa mohol aj práci grafika venovať formou živnosti, ale neviem presne čo všetko potrebujem pre spávny chod mojej živnosti. Ide hlavne o také veci, ako napríklad či si musím kúpiť nejakí účtovný software/jednoduché účt./, aby som mohol vystavovať faktúry "zamestnávateľovi" alebo môžem to riešiť aj iným spôsobom? ďalej aspon nejaké vychytávky aby som bol viac v obraze, okrem odvodového zaťaženia, to som si už ozrejmil.
ďakujem vopred za odpovede
KEJKA
15.01.13,19:04
bud si nájdeš účtovníčku, ktorá ti spracuje účtovníctvo, alebo ak si schopný si ho urobiť sám, tak si kúpiš SW, prípadne použiješ nejakú demoverziu zdarma
prípadne si budeš viesť JU formou excel-tabuľky,
na faktúry SW nepotrebuješ, tiež ti stačí excel, word, prípadne si vygugliš zdroje šablon na faktúry.
9sili9
15.01.13,19:08
aha, ja by som radšej možno viedol učt na software, pretože napr. na škole som mal tak účtovníctvo, možno by som to zvládol aj sám, len sa musím poobzerať po sumách na kúpu SW alebo prípade dú demoverziu.
freddy87
15.01.13,20:21
Odporúčam účtovníčku, akonáhle si budeš sám účtovať, tak podnikaniu budeš venovať menej času. Venuj sa práci naplno a babračky nechaj na iných, ktorým za to zaplatíš, čím skôr to budeš takto robiť, tým skôr dosiahneš úspech.
9sili9
16.01.13,05:20
v poriadku, premýšlam nad tým, zrejme to tak bude najlepšie.